Petrol Additives
Petrol Additives – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 92
STP Petrol Engine Cleaner Start-Stop 200 ml
199,-
995 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Additive Substance - helps the engine when START-STOP mode is on, protects the engine, reduces fuel consumption
Wynn's 28679 Turbo Cleaner, 200 ml
369,-
1,845 Kč/l
In stock 3 pcs at the supplier's
Cleaner - highly effective product developed for cleaning and unblocking dirty turbochargers, effectively cleans and unblocks dirty turbocharger geometry without the need for...
Millers Oils Petrol Power Additive ECOMAX - One Shot Boost 250 ml
350,-
1,400 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Additive Substance for petrol - injection cleaner and engine cleaner, dissolves deposits, volume 250 ml
Dynamax E10 Gasoline additive, 500 ml
280,-
560 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Additive Substance for petrol - winter and summer, for passenger cars and motorcycles, suitable for two-stroke, four-stroke engine, reduces friction and increases performance, 500...
Autoprofi Gift set of half-yearly treatment for petrol engines - injectors & catalytic converter
1,099,-
1,465 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Additive Substance for petrol - for passenger cars, catalytic converter and lambda sensor cleaner, dissolves deposits, volume 750 ml
BG 2026 SC2 Supercharge II, 177 ml
249,-
1,407 Kč/l
In stock 4 pcs at the supplier's
Additive Substance
Millers Oils Gasoline additive VSPe Power Plus 250 ml
329,-
1,316 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Additive Substance - for petrol, injection cleaner and engine cleaner, friction reduction, volume 250 ml
AMSOIL Dominator Octane Boost (+4 Octane) 355 ml
330,-
930 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Additive Substance for petrol - winter and summer, for cars and trucks, suitable for two-stroke, four-stroke engine, increases the octane rating and boosts performance, Volume 355...
MOTUL Gdi Clean, 300 ml
249,-
830 Kč/l
In stock 1 pcs at the supplier's
Additive Substance for petrol - winter and summer, for passenger cars, trucks and motorcycles, injection cleaner and engine cleaner, for manual and automatic transmissions, reduces...
Millers Oils Turbo CVL petrol additive 500ml
500,-
1,000 Kč/l
In stock 3 pcs at the supplier's
Additive Substance for petrol - engine cleaner, reduces friction, volume 500 ml
Millers Oils Gasoline additiveTank Safe 250 ml
440,-
1,760 Kč/l
In stock 2 pcs at the supplier's
Additive Substance - for petrol, engine cleaner, friction reduction, volume 250 ml
JLM Petrol Injector Cleaner 250ml
279,-
1,116 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Injector Cleaner universal injector cleaner
EUROL Petrol Octane Improver 250 ml
331,-
1,324 Kč/l
In stock 3 pcs at the supplier's
Additive Substance for petrol - winter and summer, for passenger cars, increases octane number and power, volume 250 ml
RAVENOL Petrol Quality Protect, 300 ml
206,-
687 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Additive Substance for petrol - winter and summer, for passenger cars, trucks and motorcycles, against water freezing in petrol, dissolves deposits, 300 ml volume for 70 l
Wynn's 45941 Cooling System Flush, 325 ml
259,-
797 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Radiator Cleaner - Powerful, acid-free radiator cleaner, removes scale, rust, deposits and grease
JLM Petrol GPF Cleaner - Petrol Particulate Filter Cleaner 250ml
579,-
2,316 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Cleaner cleans the GPF to help restore engine performance
CYCLO Premium Oil Treatment 443 ml
274,-
619 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Additive - a premium additive that clearly improves the performance of older run-out engines
Wynn's 29879 Petrol EGR Extreme Cleaner, 200 ml
339,-
1,695 Kč/l
In stock 3 pcs at the supplier's
EGR Valve Cleaner - aerosol product for cleaning the air intake system in all petrol engines
JLM Direct Injector Valve Cleaner 500 ml
429,-
858 Kč/l
In stock 3 pcs at the supplier's
Injector Cleaner vhondé for GDI engines
Wynn's 71851 Dry Fuel, 325 ml
269,-
828 Kč/l
In stock 4 pcs at the supplier's
Additive Substance for diesel, for petrol - volume 325 ml
K2 BENZIN GO 250 ml - fuel additive
181,-
724 Kč/l
In stock 3 pcs at the supplier's
Additive Substance into the fuel, for the latest petrol engines, with regular application effectively removes deposits, prolongs the life of injectors and fuel system, safe for...
VP Racing Power Boost petrol additive, 473 ml
Discounted -40 %
299,-
499,-
632 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Additive Substance
Wynn's 70612 Lead Substitute, 250 ml
309,-
1,236 Kč/l
In stock 2 pcs at the supplier's
Additive Substance for petrol - volume 250 ml
In the category Petrol Additives on Alza.cz, we currently have a total of 92 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Aditíva do benzínu
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Benzin adalékanyagok