Baking Ingredients
Baking Ingredients – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 1,126
LINDT Nuxor Bonbonniere Bittersweet Chocolate 150 g
229,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Chocolate Pralines - with nuts, dark chocolate filling, cocoa content 48 %, weight 150 g, energy value per 100 g 2466 kJ
GRIZLY Dates Medjool with stone 1000 g
399,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Dried Fruit - dates, 1000 g - 399 Kč/1 kg
Allnature Roasted Salted Pistachios 1000 g
559,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Nuts - roasted and salted pistachios, 1000 g - 559 Kč/1 kg
MANUKA MGO™ FLOWER HONEY 250+ 250 G
790,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Honey - Honey contains the active substance methylglyoxal in excess of 250mg/kg (a natural component occurring in significant amounts only in some Manuka honeys) - 3.16 Kč/pcs -...
MANUKA MGO™ FLOWER HONEY 250+ 500 G
1,490,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Honey - Honey contains the active substance methylglyoxal in excess of 250mg/kg (a natural component occurring in significant amounts only in some Manuka honeys) - 2.98 Kč/pcs -...
Biateca Walnut oil 250ml
151,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Oil - 100% nut oil, cold pressed, positive effect on skin, nails and hair health - 604 Kč/1 l
Nutspread Macadamia butter 1 kg
1,063,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Nut Cream - smooth, macadamia, natural, 18 g protein per 100 g, 718 kcal per 100 g, gluten-free, palm oil-free, weight 1000 g - 1,063 Kč/1 kg
TOPVET Avocado oil 250ml
298,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Oil Oil pressed from avocado seeds is a high quality edible oil. - 1,192 Kč/1 l
Nutspread Macadamia butter 250 g
346,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Nut Cream - smooth, macadamia, natural, 18 g protein per 100 g, 718 kcal per 100 g, gluten-free, palm oil-free, weight 250 g - 1,384 Kč/1 kg
Fermato Fermented Tomato Sauce - Basil 347 ml
219,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Sauce - sweet chilli, for cooking, Italian origin, salty, vegetarian and lactose-free
Nutspread Vanilla croissant
324,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Nut Cream - crunchy, cashew, vanilla flavour, 13 g protein per 100 g, 592 kcal per 100 g, gluten-free, palm oil-free, weight 250 g - 1,296 Kč/1 kg
Meligyris Honey gift set "Four Seasons" 480 g
323,-
In stock 5 pcs at the supplier's
Honey - Floral, weight 480 g - 673 Kč/1 kg
Elisa Gift honey with ginger 250 g
159,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Honey Spread - paste, floral and flavoured, flavour: ginger, weight 250 g, country of origin: Czech Republic
Nutrend Protein Porridge, 50 g, chocolate
69,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Protein Puree - , 363kcal calories per 100g, 30g of protein per 100g - 13.78 Kč/pcs - from 1,380 Kč/1 kg
Fino Apple Cider Vinegar 6% (Greece) 1 l
92,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Vinegar - apple, 6%, Greek, 1 l - 92 Kč/1 l
Nutspread Walnut butter 250 g
241,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Nut Cream - smooth, mixed nut, natural, 24 g protein per 100 g, 618 kcal per 100 g, gluten-free, palm oil-free, weight 250 g - 964 Kč/1 kg
FAN Inulin sweet fibre sweetener in sachets 50 × 2 g
80,-
In stock > 20 pcs at the supplier's
Sweetener - inulin, powder, unflavoured, weight 100 g, 198 calories per 100 g - 800 Kč/1 kg
MANUKA MGO™ FLOWER HONEY 100+ 500 G
690,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Honey - Honey contains the active substance methylglyoxal in excess of 100mg/kg (a natural component occurring in significant amounts only in some Manuka honeys) - 1.38 Kč/pcs -...
Nutrient Pad Thai Sauce 370 g
199,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Sauce - sweet chilli, for cooking, the origin of Italian cuisine, salty, vegetarian and lactose-free, 156 kcal /100 g
Green Idea Pumpkin seed oil 250 ml
298,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Oil Pumpkin seed oil is a source of a wide range of minerals, vitamins and unsaturated fatty acids important for our body. - 1,192 Kč/1 l
Lifelike PROTEIN Hazelnut 300g
259,-
In stock 4 pcs at the supplier's
Nut Cream - smooth, hazelnut, natural, 19.1 g protein per 100 g, 614 kcal per 100 g, gluten-free, palm oil-free, weight 300 g - 863 Kč/1 kg
NaturBites Dried mango exclusive 500 g
229,-
In stock 5 pcs at the supplier's
Dried Fruit - mango, 500 g - 458 Kč/1 kg
In the category Baking Ingredients on Alza.cz, we currently have a total of 1126 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Suroviny na pečenie
Für den Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte
Backzutaten
Für den Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte
Backzutaten
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Hozzávalók a sütéshez