Baking Ingredients
Baking Ingredients – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 1,128
KALAS sea salt GOLDEN Fine 500 g + Himalayan fine salt 300 g
190,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Salt - Himalayan pink and sea, in root, resealable plastic container, weight 800 g, 2 pieces per pack - 238 Kč/1 kg
Nutspread Poppy seed butter 1 kg
783,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Nut Cream - smooth, mixed nut, poppy flavour, 12.5 g protein per 100 g, 592 kcal per 100 g, gluten-free, palm oil-free, weight 1000 g - 783 Kč/1 kg
KALAS Floral sea salt with lemon from Greece
from
136,-
In stock according to variant
Salt - 151 Kč/1 kg
KALAS Fine sea salt CLASSIC + NIKI Fine iodized
60,-
In stock according to variant
Salt - sea, in spice, packing, 2 pieces per pack - 67 Kč/1 kg
MediOro Dried mango exclusive 1000 g
399,-
In stock 5 pcs at the supplier's
Dried Fruit - mango, 1000 g - 399 Kč/1 kg
Nutspread Almond Butter 1 kg
492,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Nut Cream - smooth, almond, natural, 25 g protein per 100 g, 581 kcal per 100 g, gluten-free, palm oil-free, weight 1000 g - 492 Kč/1 kg
Wedderspoon Manuka Honey MGO 850+ RAW 500 g
2,890,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Honey - weight 500 g - 5,780 Kč/1 kg
Manuka Flower Honey MGO™ 950+ 250 g
3,190,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Honey - 12,760 Kč/1 kg
KALAS sea salt GOLDEN Fine 500 g + Coarse 450 g
138,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Salt - marine, gentle, in the root, resealable plastic packaging, weight 950 g, 2 pieces in the package - 145 Kč/1 kg
KALAS Floral sea salt with basil and thyme from Greece
from
136,-
In stock according to variant
Salt - 151 Kč/1 kg
Nutspread Poppy seed jerky
301,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Nut Cream - smooth, cashew, poppy flavour, 15 g protein per 100 g, 572 kcal per 100 g, gluten-free, palm oil-free, weight 250 g - 1,204 Kč/1 kg
KALAS Floral sea salt with oregano from Greece
from
136,-
In stock according to variant
Salt - 151 Kč/1 kg
Nutspread Trio butter 1 kg
716,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Nut Cream - smooth, mixed nut, natural, 17 g protein per 100 g, 587 kcal per 100 g, gluten-free, palm oil-free, weight 1000 g - 716 Kč/1 kg
Fermato Fermented Chilli Sauce 200 ml
259,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Sauce - sweet chilli, for cooking, Italian origin, salty, vegetarian and lactose-free
Wedderspoon Manuka Honey MGO 850+ Raw 250 g
1,699,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Honey - flower, weight 250 g - 6,796 Kč/1 kg
Green Idea Bean Oil 250ml
498,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Oil The two-year-old buddleia is native to North America. Suitable for inducing pre-menstrual comfort. Supports the normal functioning of the cardiovascular system, regulates blood...
KALAS Sea salt GOLDEN Fine 500 g + NIKI Fine iodized 500 g
92,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Salt - marine, gentle, in the root, resealable plastic packaging, weight 1000 g, 2 pieces in the package - 92 Kč/1 kg
Ghi by Heart Gift box "For pleasure"
650,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Ghee - choose gift packages and use them as a holiday gift for your loved ones, birthday or as a Christmas present under the tree, the gift set will delight not only cooks, but...
Green Earth Hemp seed peeled BIO 1 kg
559,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Seeds - hemp, - 559 Kč/1 kg
Meligyris Honey gift box "Double BIO power" 540 g
377,-
In stock 5 pcs at the supplier's
Honey - Forest, weight 540 g - 698 Kč/1 kg
Ghi by Heart Gift box "For Joy"
1,350,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Ghee - choose gift packages and use them as a holiday gift for your loved ones, birthday or as a Christmas present under the tree, the gift set will delight not only cooks, but...
Meligyris Honey gift box "Herbs and honey" 270 g
280,-
In stock 5 pcs at the supplier's
Honey - forest, flavor: herbal, weight 270 g - 1,037 Kč/1 kg
In the category Baking Ingredients on Alza.cz, we currently have a total of 1126 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Suroviny na pečenie
Für den Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte
Backzutaten
Für den Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte
Backzutaten
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Hozzávalók a sütéshez