ANTIPODES
We can deliver ANTIPODES products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?
Continue
All from 60
ANTIPODES Maya Hyaluronic 72-Hour Hydration Serum 10ml
389,-
Currently Unavailable
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 3,890 Kč/100 ml
ANTIPODES Divine Face Oil Rosehip & Avocado Oil 10 ml
389,-
Currently Unavailable
Body Oil - 3,890 Kč/100 ml
ANTIPODES Credo Probiotic Anti-Blemish Serum 30ml
1,144,-
Currently Unavailable
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 3,813 Kč/100 ml
ANTIPODES Halo Skin-Brightening Facial Mud Mask 75 ml
901,-
Currently Unavailable
Face Mask - washing means, brightening, meant for the following skin type(s): sensitive, oily and normal - 1,201 Kč/100 ml
ANTIPODES Ceramide Souffle Fresh Hydration Cream 60 ml
1,071,-
Currently Unavailable
Face Cream unisex daily, skin type: oily, normal and mature, effect: moisturising and revitalising, 60 ml - 1,785 Kč/100 ml
ANTIPODES Baptise Hyaluronic H2O Ultra-Hydrating Water Gel 15 ml
341,-
Currently Unavailable
Face Gel - moisturising and brightening, daily, with a volume of 15ml, suitable for unisex, for sensitive, oily and normal skin type(s) - 2,273 Kč/100 ml
ANTIPODES Kiwi Seed Gold Luminous Eye Cream 30 ml
1,412,-
Currently Unavailable
Eye Cream - reduces dark circles and swelling, moisturizing - 4,707 Kč/100 ml
ANTIPODES Anoint H2O De-Puffing Eye Gel 30 ml
1,022,-
Currently Unavailable
Eye Gel - - 3,407 Kč/100 ml
ANTIPODES Glow Vitamin C Brightening Serum 30ml
1,095,-
Currently Unavailable
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 3,650 Kč/100 ml
ANTIPODES Supernatural SPF50+ Ceramide Silk Facial Sunscreen 15 ml
341,-
Currently Unavailable
Facial Sunscreen unisex daily, skin type: oily, normal, problematic and mature, effect: anti-wrinkle, pigment spot reducer and SPF factor, 15 ml
ANTIPODES Avocado Pear Collagen-Boosting Night Cream 15 ml
Amazing Deal
341,-
Currently Unavailable
Face Cream unisex night, skin type: oily, normal and mature, effect: moisturising and nourishing, 15 ml - 2,273 Kč/100 ml
ANTIPODES Golden Bay Nectar Lipstick 4 g
609,-
Currently Unavailable
Lipstick matná, properties: long-lasting, moisturising and carer
ANTIPODES Fig + Feijoa Repair & Nourish Conditioner 340 ml
852,-
Currently Unavailable
Conditioner gives the following effect: regeneration and nutrition, best for hair type: damaged and dry - 251 Kč/100 ml
ANTIPODES Supernatural SPF50+ Ceramide Silk Facial Sunscreen 60 ml
1,022,-
Currently Unavailable
Facial Sunscreen unisex daily, skin type: oily, normal, problematic and mature, effect: anti-wrinkle, pigment spot reducer and SPF factor, 60 ml
ANTIPODES Diem Vitamin C Pigment-Correcting Water Cream 15 ml
341,-
Currently Unavailable
Face Cream unisex daily, skin type: sensitive, oily and normal, effect: moisturising and brightening, 15 ml - 2,273 Kč/100 ml
ANTIPODES Culture Probiotic Night Recovery Water Cream 15 ml
341,-
Currently Unavailable
Face Cream unisex night, skin type: sensitive, oily and normal, effect: moisturising, 15 ml - 2,273 Kč/100 ml
ANTIPODES Aura Manuka Honey Mask 15 ml
341,-
Currently Unavailable
Face Mask - washing means, moisturising, nourishing and brightening, meant for the following skin type(s): sensitive, oily, normal and mixed - 2,273 Kč/100 ml
ANTIPODES Vanilla Pod Hydrating Day Cream 15 ml
341,-
Currently Unavailable
Face Cream unisex daily, skin type: oily, normal and mature, effect: moisturising and nourishing, 15 ml - 2,273 Kč/100 ml
ANTIPODES Jasmine Flower Menopause Facial Cream 60 ml
1,217,-
Currently Unavailable
Face Cream unisex daily, skin type: sensitive, oily, normal, mixed, dry and mature, effect: moisturising, 60 ml - 2,028 Kč/100 ml
ANTIPODES Boom Rock Bronze Lipstick 4 g
609,-
Currently Unavailable
Lipstick matná, properties: long-lasting, moisturising and carer
ANTIPODES Piha Beach Tangerine Lipstick 4 g
609,-
Currently Unavailable
Lipstick matná, properties: long-lasting, moisturising and carer
ANTIPODES South Pacific Coral Lipstick 4 g
609,-
Currently Unavailable
Lipstick matná, properties: long-lasting, moisturising and carer