Professional Shampoos
Professional Shampoos – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 486
K18 AirWash Dry Shampoo 118 ml
1,329,-
1,126 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dry Shampoo - paraben-free, sulphate-free and with peptides, for greasy and normal hair, effective against itching, volume 118 ml - 1,126 Kč/100 ml
K18 AirWash Dry Shampoo 47ml
New arrival
650,-
1,383 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dry Shampoo - with peptides, for all hair types, volume 47 ml - 1,383 Kč/100 ml
K18 Peptide Prep Detox Shampoo 250 ml
Great price
799,-
Save 93,-
320 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo , - for all hair types nourishes, deep cleansing, volume 250 ml, professional, silicone-free, sulphate-free and with salicylic acid - 320 Kč/100 ml
MATRIX Food For Soft moisturizing shampoo for dry hair 300 ml
299,-
100 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo , - liquid (classic), for dry hair, hydrates nourishes, volume 300 ml, professional, paraben-free - 100 Kč/100 ml
FANOLA No Yellow Shampoo 1000 ml
Great price
359,-
Save 32,-
36 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), for coloured, aging and greying hair, volume 1000 ml, professional, paraben-free, silicone-free and sulphate-free - 36 Kč/100 ml
KÉRASTASE Genesis Bain Hydra-Fortifiant, 250ml
629,-
252 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo (shampoo bath) - liquid (classic), for weak and thinning hair, anti-hair loss, volume 250 ml, professional - 252 Kč/100 ml
DS LABORATORIES Shampoo Revita 925 ml
1,799,-
194 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), for all hair types, promotes hair growth, anti-hair loss, volume 925 ml, dermo and professional - 194 Kč/100 ml
REDKEN Volume Injection Shampoo 300 ml
489,-
163 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), for fine hair, for extra volume, volume 300 ml, professional, paraben-free - 163 Kč/100 ml
FANOLA No Yellow Shampoo 350 ml
Amazing Deal
229,-
65 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), for coloured, aging and greying hair, for extra shine, volume 350 ml, professional and vegan, silicone-free - 65 Kč/100 ml
Kérastase Resistance Bain Thérapiste 250ml
Amazing Deal
789,-
Save 160,-
316 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo (shampoo bath) - liquid (classic), for damaged hair, repair effect, volume 250 ml, professional - 316 Kč/100 ml
TOMAS ARSOV Green Tea Shampoo 1 l
619,-
62 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo , - liquid (classic), for all hair types, repair effect nourishes, volume 1000 ml, professional - 62 Kč/100 ml
DS LABORATORIES REVITA Hair Stimulating Shampoo 205ml
709,-
346 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), for all hair types, promotes hair growth, anti-hair loss, volume 205 ml, dermo and professional, paraben-free, silicone-free and sulphate-free -...
L'ORÉAL PROFESSIONNEL Serie Expert Absolut Repair Molecular Shampoo 300 ml
569,-
190 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo , - liquid (classic), for damaged hair, repair effect nourishes, volume 300 ml, professional, paraben-free - 190 Kč/100 ml
KÉRASTASE Genesis Bain 500ml
1,129,-
226 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo (shampoo bath) - for weak and thinning hair, anti-hair loss, volume 500 ml, professional - 226 Kč/100 ml
REDKEN All Soft Shampoo 300 ml
489,-
163 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo , - liquid (classic), for dry hair, hydrates nourishes, volume 300 ml, professional, paraben-free - 163 Kč/100 ml
MATRIX High Amplify protein shampoo for volume 300 ml
249,-
83 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), for all hair types, hydrates, for extra volume, volume 300 ml, professional, paraben-free - 83 Kč/100 ml
KÉRASTASE Genesis Homme Thickness Boosting Shampoo 250 ml
629,-
252 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo (shampoo bath) - for weak and thinning hair, anti-hair loss, volume 250 ml, professional - 252 Kč/100 ml
OLAPLEX No. 4 Bond Maintenance Shampoo 250ml
489,-
196 Kč/100 ml
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), for all hair types, hydrates, repair effect, for extra volume and shine, volume 250 ml, professional, paraben-free, silicone-free and sulphate-free -...
KÉRASTASE Specifique Divalent Bain 250ml
639,-
256 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo (shampoo bath) - liquid (classic), for greasy hair, for extra volume, volume 250 ml, professional - 256 Kč/100 ml
K18 TripleBright Purple Shampoo 125 ml
970,-
776 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), deep cleansing, for extra shine, volume 125 ml, professional - 776 Kč/100 ml
KÉRASTASE Bain Densifique density of 250 ml
Discounted -3 %
639,-
659,-
256 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo (shampoo bath) - liquid (classic), for weak and thinning hair, volume 250 ml, professional - 256 Kč/100 ml
L'ORÉAL PROFESSIONNEL Serie Expert Scalp Advanced Anti Oiliness Dermo Purifier Shampoo 300 ml
Great price
569,-
Save 21,-
190 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), for greasy hair, hydrates, deep cleansing, volume 300 ml, professional, paraben-free - 190 Kč/100 ml
TOMAS ARSOV Green Tea Shampoo, 250ml
239,-
96 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo , - liquid (classic), for fine, greasy and long hair, hydrates nourishes, anti-dandruff, volume 250 ml, professional, paraben-free, silicone-free and sulphate-free -...
REDKEN Acidic Bonding Concentrate Shampoo 300 ml
599,-
200 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo , - liquid (classic), for all hair types, hydrates, repair effect nourishes, volume 300 ml, professional, sulphate-free - 200 Kč/100 ml
In the category Professional Shampoos on Alza.cz, we currently have a total of 486 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Profesionálne šampóny
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Professzionális samponok