Face Oils
Face Oils – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 92
SALOOS Organic Plum Oil 20 ml
249,-
1,245 Kč/100 ml
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Oil suitable for these skin types: sensitive, dry and mature, effect: moisturising, soothing and protective, moisturises and contributes to the healthy appearance of the skin...
PURITY VISION RAW Argan Oil BIO 30 ml
309,-
1,030 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Oil suitable for these skin types: normal, effect: nourishing, moisturises and contributes to the healthy appearance of the skin - 1,030 Kč/100 ml
SALOOS Royal Care Argan & Prickly Pear - Rose 20 ml
249,-
1,245 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Oil suitable for these skin types: sensitive and normal, effect: moisturising and nourishing, moisturises and contributes to the healthy appearance of the skin -...
PURITY VISION Organic Golden Jojoba Oil - Fair Trade 45ml
249,-
553 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Oil suitable for these skin types: sensitive, oily, normal, mixed, dry and mature, effect: moisturising, nourishing and regenerating, moisturises and contributes to the...
SALOOS Bio Regenerating Facial Oil Ylang-Ylang 20 ml
209,-
1,045 Kč/100 ml
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Oil suitable for these skin types: oily and dry, effect: moisturising and soothing, moisturises and contributes to the healthy appearance of the skin - 1,045 Kč/100 ml
SALOOS Royal Care Argan & Prickly Pear - Lavender 20 ml
239,-
1,195 Kč/100 ml
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Oil suitable for these skin types: normal and dry, effect: moisturising, nourishing and regenerating, moisturises and contributes to the healthy appearance of the skin -...
REGINA Gentle almond oil 100 ml
139,-
139 Kč/100 ml
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Oil suitable for these skin types: oily, normal, mixed, dry and mature, effect: nourishing, soothing and regenerating, moisturises and contributes to the healthy appearance of...
SALOOS Moringa oil 20 ml
209,-
1,045 Kč/100 ml
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Oil suitable for these skin types: oily, normal, mixed, dry and mature, effect: toning, moisturises and contributes to the healthy appearance of the skin - 1,045 Kč/100 ml
PURITY VISION Organic Vanilla Lip Oil 10 ml
159,-
1,590 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Oil suitable for these skin types: oily, normal, mixed, dry and mature, effect: moisturising, nourishing and regenerating, moisturises and contributes to the healthy...
SALOOS Bio Regenerating Facial Oil Lavender 20 ml
189,-
945 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Oil suitable for these skin types: sensitive, effect: soothing, moisturises and contributes to the healthy appearance of the skin - 945 Kč/100 ml
SALOOS Organic Regenerative Face Oil Lemon Tea Tree 20ml
189,-
945 Kč/100 ml
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Oil suitable for these skin types: oily, effect: soothing, moisturises and contributes to the healthy appearance of the skin - 945 Kč/100 ml
SALOOS Royal Care Argan & Prickly Pear - Bergamot 20 ml
249,-
1,245 Kč/100 ml
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Oil suitable for these skin types: sensitive and normal, effect: moisturising and nourishing, moisturises and contributes to the healthy appearance of the skin -...
SALOOS Organic Regenerating Facial Oil Rose 20 ml
199,-
995 Kč/100 ml
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Oil suitable for these skin types: normal, effect: soothing, moisturises and contributes to the healthy appearance of the skin - 995 Kč/100 ml
HARUHARU WONDER Black Rice Facial Oil 30 ml
409,-
1,363 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Oil suitable for these skin types: sensitive, oily, normal, mixed, dry and mature, effect: moisturising, nourishing and regenerating, moisturises and contributes to the...
SALOOS Organic Pomegranate Regenerating Facial Oil 20 ml
199,-
995 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Oil suitable for these skin types: normal and dry, effect: moisturising, moisturises and contributes to the healthy appearance of the skin - 995 Kč/100 ml
Dr.Müller Tea Tree Oil 100% Pure Oil, 10ml
159,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea Tree - standardized, ultra-pure, high-quality Australian tea tree oil, high efficacy and characteristic aroma, very effective natural antiseptic, antimicrobial effect with a...
REGINA Plum oil 20 ml
199,-
995 Kč/100 ml
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Oil suitable for these skin types: oily, normal, mixed, dry and mature, effect: moisturising, nourishing and antioxidant, moisturises and contributes to the healthy appearance...
PESTLE&MORTAR Superstar Night Oil 30 ml
Great price
2,089,-
Save 111,-
6,963 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Oil suitable for these skin types: normal, mixed and dry, effect: moisturising and nourishing, moisturises and contributes to the healthy appearance of the skin -...
Dear Klairs Fundamental Watery Oil Drop
Great price
569,-
Save 33,-
1,138 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Oil suitable for these skin types: normal, mixed and dry, effect: moisturising, nourishing and antioxidant, moisturises and contributes to the healthy appearance of the skin...
CLINICAL Cold-pressed castor oil 50 ml
New arrival
99,-
198 Kč/100 ml
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Oil - 198 Kč/100 ml
CLINICAL Cold-pressed jojoba oil 50 ml
New arrival
199,-
398 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Oil - 398 Kč/100 ml
CLINICAL Cold-pressed almond oil 50 ml
New arrival
149,-
298 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Oil - 298 Kč/100 ml
MÁDARA Superseed Renewing Facial Oil 30 ml
Discounted -9 %
1,019,-
1,129,-
3,397 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Oil suitable for these skin types: oily, normal, dry and mature, effect: regenerating, antioxidant, evens skin tone and protective, moisturises and contributes to the healthy...
Galmed Tea Tree Neo 100% Oil 10ml
New arrival
139,-
1,390 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Oil suitable for these skin types: oily and mixed, effect: soothing and antiseptic, moisturises and contributes to the healthy appearance of the skin - 1,390 Kč/100 ml
In the category Face Oils on Alza.cz, we currently have a total of 92 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Pleťové oleje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Arcápoló olajok