DELTA PMU-13V155WCCA
Show alternatives
Product accessories
Manufacturer website
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Power outlet type
Performance and format
Performance 155 W
Equipment
Dimensions
Width 97 mm (9.7 cm)
Height 178 mm (17.8 cm)
Depth 38 mm (3.8 cm)
Weight 0.6 kg (600 g)
Dimensions and weight
Width 97 mm
Height 178 mm
Depth 38 mm
Weight 600 g
Type
Construction Industrial
Output characteristic
Maximum voltage 13.8 V
Maximum current 9.5 A
Maximum power 155 W