Gemini AS-10TOGO
Price Guarantee
Installment calculator 4,9%  interest from 96,- monthly
Specifications
System type
System type Active
Number of channels Separate speaker
Connections
Connection type 3.5 mm jack, 6.3 mm Jack, AUX, RCA - Cinch, SD, USB
Wireless features Bluetooth
USB 1 ×
Outputs RCA - Cinch
Characteristics
Frequency up to 20,000 Hz
Features and functions
ARC USB flash playback
Power supply
Power Supply Battery / cordless
Battery
Battery capacity 48 Wh
Playback time 10 h
Soundbar dimensions
Width 31.5 cm
Depth 29.2 cm
Height 49 cm
Weight
Total weight 7.5 kg
Usage
Usage Party, Professional sound system
Colour
Colour Black
Packaging
Number of loudspeakers 1 pc(s)
Powerful speaker characteristics
Number of tweeters 1
Number of mid-range speakers 1
Mid-range speaker diameter 10 "