GHD
We can deliver GHD products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?
Continue
All from 50
ghd The Blow Dryer Ceramic Round Brush 45 mm
New arrival
859,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Brush - blow-dry and styling, for long, curly, soft, coarse and thick, ceramic bristles
ghd The Blow Dryer Ceramic Round Brush 35 mm
New arrival
559,-
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Brush - blow-dry and styling, for long, short, curly, soft, coarse and thick, ceramic bristles
ghd Clip
New arrival
49,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Filing Clip - clip, black, plastic, for creating sections in the hair during styling
ghd The Smoother Round brush with bristles 35 mm
New arrival
859,-
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Brush - blow-dry and styling, for long, short, curly, coarse and thick, natural boar bristles
ghd Diffuser
New arrival
729,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Attachment - reduction of frizz, Volume, gentle drying, compatible with ghd Air and ghd Helios hair dryers, special shaped "fingers" for lifting the hair, even air distribution,...
ghd Wide Concentrator
New arrival
615,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Attachment - wide concentrator, for ghd helios hair dryer, suitable for long and thick hair, 88 mm wide styling nozzle, powerful air flow
ghd Hairdryer bag
New arrival
960,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Dryer Case - protective, black, suitable for travel, temperature-resistant inner lining, suitable for all ghd hairdryers
ghd Travel case for wet-to-dry technology
New arrival
1,100,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Travel Case - thermo-protective, for wet-to-dry tool, suitable for duet blowdry and duet style, ideal for travel, safe to put away during hair styling
ghd Chronos Classic Curl Tong
New arrival
6,099,-
Ordered on request
Hair Curler - clamp, diameter: 26mm, material ceramics, max. temperature 185°C, automatic shutdown and cold tip, number of temperature settings: 1, heat-up time 20s, input power...
ghd 99350169194 Rise
5,360,-
Ordered on request
Electric Hair Brush - , max. temperature 185°C, heat up time 20s, cable length 2,7m, also suitable for hair curling and automatic shutdown
ghd Air Kit
New arrival
3,499,-
Ordered on request
Hair Dryer ionic technology with diffuser, power: 2100W, ionisation, temperature regulation and airflow control, number of speeds: 2, number of temperature settings: 3, power cord...
ghd Curly Ever After Curl Hold Spray 120 ml
New arrival
469,-
Ordered on request
Hair Styling Spray - professional, for all hair types, protects from high temperature, medium hold, volume 120 ml - 391 Kč/100 ml
ghd Pick Me Up Root & Volume Spray 120 ml
New arrival
469,-
Ordered on request
Hair Styling Spray - professional, for all hair types, protects from high temperature, volume 120 ml - 391 Kč/100 ml
ghd Perfect Ending Final Fix Hairspray 75 ml
New arrival
249,-
Ordered on request
Hairspray - professional, pro all hair types, provides protection from external influences, strong hold, volume 75 ml - 332 Kč/100 ml
GHD Speed Black
10,249,-
Ordered on request
Hair Dryer power: 2100W, cold air, temperature regulation and airflow control, number of speeds: 4, number of temperature settings: 4, power cord length: 3m, colour: black
GHD Sculpt White
11,529,-
Ordered on request
Flat Iron - plate material: ceramics, plate width: 26mm, heat-up time: 20 s, 185°C, rapid heating, also suitable for hair curling and light signaling operation, no display, power:...
ghd Iron bag
New arrival
959,-
Ordered on request
Hair Straightener Accessories - heat-resistant housing, made of quilted synthetic leather, heat-resistant inner lining, can be unfolded on a heat-resistant mat, for all ghd Styler...
GHD Speed Titanium Black
10,249,-
Ordered on request
Hair Dryer power: 2100W, cold air, temperature regulation and airflow control, number of speeds: 4, number of temperature settings: 4, power cord length: 3m, colour: titanium
GHD Speed Silver White
10,249,-
Ordered on request
Hair Dryer power: 2100W, cold air, temperature regulation and airflow control, number of speeds: 4, number of temperature settings: 4, power cord length: 3m, colour: silver
ghd The All-Rounder Brush
New arrival
859,-
Ordered on request
Hair Brush - detangling and styling, for long, curly, soft, coarse and thick, plastic bristles
ghd The Final Touch Bristle Brush
New arrival
559,-
Ordered on request
Hair Brush - styling and backcombing, for long, short, curly, soft, coarse and thick, natural boar bristles
ghd The Dresser Brush with bristles
New arrival
859,-
Ordered on request
Hair Brush - detangling and styling, for long, short, curly, soft, coarse and thick, nylon bristles