Groceries
Groceries – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
8,158 from 8,162
JUKL Three Joints Herbal Tea 100 g
New arrival
124,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 1,240 Kč/1 kg
YURAMI Ginger 550 g
249,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Syrup - a traditional ginger base rich in vitamins and minerals; supports the immune system, digestion and respiratory health; suitable for use in both hot and cold drinks,...
YURAMI Passion Fruit and Ginger 550 g
259,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Syrup - a combination of passion fruit and ginger extract; a sweet-and-sour, exotic flavour with a subtle spiciness; boosts immunity and vitality; suitable for making both hot...
Apotheke BIO Buckwheat Tea with Elderflower 20 × 1.5g
Amazing Deal
from
50,-
Save 6,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - from 2.51 Kč/pcs - from 1,967 Kč/1 kg
Apotheke EXTRACTea Immunity Tea 30 × 5g
Discounted -10 %
179,-
199,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 5.97 Kč/pcs - from 1,193 Kč/1 kg
Apotheke EXTRACTea Hot&Forte Tea 30 × 5g
Discounted -10 %
179,-
199,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 5.97 Kč/pcs - from 1,193 Kč/1 kg
Harney & Sons Yellow and Blue HT 20 pcs
335,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 1,496 Kč/1 kg
Harney & Sons Peppermint Herbal Classic 20 pcs
335,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 1,496 Kč/1 kg
Tarlton Green Jasmine cover 20 × 1,5 g
75,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 1.56 Kč/pcs - from 2,500 Kč/1 kg
Pickwick Magic Herbs
119,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - The ‘Magical Herbs’ collection is a gift range of Pickwick herbal teas
Fluidum Immunity Bio 10 × 10 ml
249,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, weight 145 g, volume 100 ml, composition lemongrass, rosehip and ginger - 25 Kč/pcs - from 1,729 Kč/1 kg
BASILUR Old Town Festive Town Paper 75g
New arrival
119,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 1.98 Kč/pcs - from 1,587 Kč/1 kg
Destilerka Plum Brandy Gift Box 3 × 0.5L
2,249,-
In stock 3 pcs at the supplier's
Spirit - 1,499 Kč/1 l
VOXBERG Protein Rice Meal Strawberry & Chia 600 g
393,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Protein Puree - , 341kcal calories per 100g, 18,2g of protein per 100g
VOXBERG Joint Nutrition Orange 490 g
939,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dietary Supplement - joint nutrition, MSM, glucosamine, chondroitin, collagen, vitamin C, orange, 490 g, gluten-free, lactose-free, low sugar
Vitar L - Tryptophan Forte 30 capsules
239,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dietary Supplement - capsules with tryptophan, support hair growth and reduce hair loss, suitable for adults
ORGANSIA BIO Three Roots 18 × 1,5 g, cover
109,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal and fruity, tea bags, tea blend, Sri Lankan, weight 27 g - 18.17 Kč/pcs - from 4,037 Kč/1 kg
Fluidum Chocolate Rooibos Capsules Bio 5 × 10 ml
129,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal, tea blend, Czech, weight 75 g, volume 50 ml - 26 Kč/pcs - from 1,743 Kč/1 kg
Fluidum Harmony Capsules Bio 5 × 10 ml
129,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, tea blend, Czech, weight 75 g, volume 50 ml, the composition of the geranium, Motherwort, lemon balm and cinnamon - 26 Kč/pcs - from 1,743 Kč/1 kg
BASILUR Orient Magic Nights tin, 100g
from
213,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black tea flavored with plant elements (pieces of fruit), loose; Ingredients: black FBOP tea, cornflower 0,25%, blue malva 1%, cranberry 4,25%, aroma (strawberries, apricots,...
Svachova Destilerka River dog tuzemák 38% 0,7L
New arrival
499,-
In stock 1 pcs at the supplier's
Spirits - 713 Kč/1 l
Enervit Oat Bar 50g with Cranberries
New arrival
54,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Flapjack , nutritional value 383 kcal per 100g - 1,080 Kč/1 kg
Flow Drive 2.0 30 Capsules
299,-
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dietary Supplement - combination of taurine (66.6mg), guarana (50mg) and caffeine (40mg) in 1 capsule, combination of 11 active ingredients, for adults, 30 capsules
In the category Groceries on Alza.cz, we currently have a total of 8162 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Potraviny
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Élelmiszerek