Groceries
Groceries – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
8,151 from 8,155
Biogena Majestic Noni & Plum Flavour 20 × 2.5 g
New arrival
from
80,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - from 4.01 Kč/pcs - from 1,035 Kč/1 kg
JUKL Cherry Herbal Tea 100g
New arrival
124,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 1,240 Kč/1 kg
BASILUR Personal Tea Shop Paper 100g
New arrival
149,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 2.48 Kč/pcs - from 1,490 Kč/1 kg
Hulata Winery Pálava 2025 - PS, semi-dry, 0.75L, 13% vol.
180,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - 240 Kč/1 l
Moya Premium Organic Japanese Black Tea Wakoucha 60g
249,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 4,150 Kč/1 kg
Moya Yuzu Tea – Organic Japanese Tea Full of Vitamin C for Better Immunity 60g
249,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 4,150 Kč/1 kg
Moya Japanese Culinary Matcha 100 g Value Pack
389,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Matcha - high-quality Japanese organic culinary grade Moya Matcha from the third, autumn harvest, with a strong tea flavour and full body, 100g - 3,890 Kč/1 kg
Tarlton Black Earl Grey wrapper 20 × 1,5 g
75,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 1.56 Kč/pcs - from 2,500 Kč/1 kg
Biogena Majestic Mango & Rose Flavour 20 × 2.5g
New arrival
from
80,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - from 4.01 Kč/pcs - from 1,035 Kč/1 kg
JUKL Herbal Tea for a Healthy Gallbladder 100 g
New arrival
124,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 1,240 Kč/1 kg
Cupper Organic Mango Citrus Tea 20 × 1.8 g
New arrival
from
89,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - from 4.46 Kč/pcs - from 1,207 Kč/1 kg
YURAMI Lemon 550 g
New arrival
249,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Syrup - a concentrated formula with a balanced sweet-and-sour lemon flavour; high in vitamin C to support the immune system and metabolism; suitable for both hot and cold drinks...
JUKL Herbal Tea Blend 100g
New arrival
124,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 1,240 Kč/1 kg
Moya BIO Japanese Green Tea Bancha for Everyday Use 60g
225,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 3,750 Kč/1 kg
Fluidum Assam Black Tea Capsules Bio 5 × 10 ml
129,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 26 Kč/pcs - from 1,743 Kč/1 kg
Fluidum Power Berries Bio 10 × 10 ml
249,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal and fruity, bags, tea blend, Czech, weight 145 g, volume 100 ml, composition strawberry and raspberry - 25 Kč/pcs - from 1,729 Kč/1 kg
ORGANSIA BIO Jasmine Green Tea with Rose & Chamomile 18 × 1,5 g
109,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 18.17 Kč/pcs - from 4,037 Kč/1 kg
Moya BIO Matcha Daily Organic Green Tea Weekly Pack 7 × 1.5g
149,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Matcha - high-quality Japanese organic matcha from the 2nd and 3rd harvest with a strong green tea flavour, 7×1.5g - 14,190 Kč/1 kg
Hulata Winery Muscaris 2025 - Berry Selection, Sweet, 13% ABV
200,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - 267 Kč/1 l
Hulata Winery Müller Thurgau 2025 - Moravian Land Wine, semi-dry, 0.75L, 13% vol.
110,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - 147 Kč/1 l
BASILUR Fruit Red Hot Ginger Pyramid 15 × 2 g
99,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 1.65 Kč/pcs - from 3,300 Kč/1 kg
Moya Matcha Iri Genmaicha 60g Special Organic Japanese Green Tea
225,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 3,750 Kč/1 kg
BASILUR Cold Brew Book Assorted sheet 32 × 2 g
369,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 62 Kč/pcs - from 5,766 Kč/1 kg
In the category Groceries on Alza.cz, we currently have a total of 8155 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Potraviny
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Élelmiszerek