Health Ostrava
This page includes all products from category Health that are in stock in our store Ostrava.
Save your time and shipping costs. All products from this category can be purchased online and picked up right after in our store.
Save your time and shipping costs. All products from this category can be purchased online and picked up right after in our store.
Select a branch or a city
All from 416
GreenFood Nutrition Berberine Hcl 60 capsules
289,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dietary Supplement - berberine, 250 mg in 1 capsule, hydrochloride form, 97% purity, IFS certification, Non-GMO, vegan, hypermellose capsules, untreated with ionizing radiation, 60...
GRIZLY Banana slices 1000 g
Discounted -6 %
149,-
159,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - banana, 1013 g - 147 Kč/1 kg
ELMEX Super Soft 3 pack
229,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothbrush - extra soft, plastic, ergonomic shape, 3 brushes in the package, blue, yellow, purple and grey colour
Allnature Curcumin with piperine herbal extract 60 capsules
Amazing Deal
209,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Herbal Extract - combination of curcumin (200 mg) and piperine (2.5 mg) in 1 capsule, 60 capsules
BIODERMA Sensibio H2O AR 250 ml
289,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Micellar Water - for normal skin, removes make-up and cleanses - 116 Kč/100 ml
Allnature Coconut oil BIO 1000ml
239,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Oil - coconut, 100% natural cold-pressed oil, melts from 23 °C, versatile use, volume 1000 ml - 239 Kč/1 l
AMERICAN WAY Medication dispenser 28box 20,8 × 12,5 × 2,5 cm
129,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Pill Dispenser - weekly, 4 compartments per day
Steriwund Car first aid kit textile
Discounted -8 %
209,-
229,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Vehicle First Aid Kit
GRIZLY Nut kernel mix 1000 g
449,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - mix, natural almond, cashew, para, hazelnut and pecan nut, 1000 g - 449 Kč/1 kg
Nutrend After Training Protein, 540g, vanilla
Great price
489,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Protein -, vanilla flavour - 41 Kč/portion - from 906 Kč/1 kg
MaximusFit Electrolyte Powder Sachets Mix 4 Variation Mix
616,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Electrolytes - for quick hydration, dextrose + sodium citrate, 6 minerals + vitamins C, D, B complex, theobromine, mix of flavours, 32 bags - 21 Kč/pcs - from 2,416 Kč/1 kg
Edgar Powergel 40ml, orange
from
39,-
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Energy Gel -, 284,70kcal per 100g - from 1,375 Kč/1 l
BrainMax Potassium Magnesium Citrate + Magnesium Malate, 200 vegetable capsules
449,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Minerals - malate, adult - 2.25 Kč/pcs
PEHA-HAFT colour Elastic fixation bandage 6 cm x 20 m
from
137,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Medical Bandage - with a double-sided cohesion
VAXOL ear spray 10 ml
229,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Medical Device - spray softens and naturally removes earwax, reduces the need for ear rinses by a doctor, for children and adults
VIGANTOLVIT OSTEO 30 tablets
219,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Vitamin D3 - combination of vitamin D3 (25 µg), vitamin K2 in the form of MK-7 (30 µg) and calcium (400 mg) in 1 tablet, gluten and lactose free, 30 tablets - 7.30 Kč/pcs
Vilgain Organic Peanut Butter 1000 g Crunchy
249,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nut Butter - - 249 Kč/1 kg
Vilgain Clear Whey Isolate 500 g Strawberry lemonade
999,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Protein - whey, isolate, 84% protein, 20 servings, strawberry flavour - 50 Kč/portion - from 1,998 Kč/1 kg
Enzymel Intensive 35, antimicrobial mucoadhesive gel, 30 ml
309,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gum Gel - volume 30 ml - 10,300 Kč/1 l
Lifelike Twister Pistacchio 300 g
299,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nut Cream - smooth, pistachio, chocolate and vanilla flavour, 18.3 g protein per 100 g, 613 kcal per 100 g, gluten-free, palm oil-free, weight 300 g - 997 Kč/1 kg
V-NET iScreen 12 One-time Test for Drugs by Saliva
340,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Drug Tester - Detects the following drugs: + COC - Cocaine (Crack, Coke) - from 20ng/ml + THC - Cannabinoids (Marijuana, Hashish, Pot) - from 12ng/ml + MET - Methamphetamine...
GymBeam Mouth Strips 30 Pack
199,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tape - medical plaster pads
HAWAIIAN TROPIC Glowing Protection Dry Oil SPF 30 100 ml
Great price
189,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tanning Oil -, with sun protection factor 30 SPF - 189 Kč/100 ml
ACI first aid kit CZ - textile (equipment according to Decree No. 206/2018 Coll.)
243,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Vehicle First Aid Kit - Satchel, isothermal foil in the package, latex gloves, a patch without a pad, scissors, bandage finished with 1 pad and bandage finished with 2 pads, Decree...