Our brands - Healthy Treats
All from 49
Bery Jones Cashews in yoghurt 500g
Great price
199,-
398 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - cashew in yoghurt, 500 g - 398 Kč/1 kg
Bery Jones Jerky beef BBQ 100g
Great price
179,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Meat - lightly smoked, allergen-free, made in the Czech Republic using traditional drying methods, contains 42g of protein, 100g made from 180g of raw meat, original recipe,...
Bery Jones Salted Caramel Almonds 500g
Great price
299,-
598 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - almond in chocolate, 500 g - 598 Kč/1 kg
Bery Jones Biltong beef original 100g
Great price
249,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Meat Beef - 2,490 Kč/1 kg
Bery Jones Milk chocolate and cinnamon almonds 250g
Great price
179,-
716 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - harmonious combination of crunchy almonds, delicate milk chocolate (77%) with a minimum cocoa solids content of 25%, and fragrant cinnamon. Ideal as a snack or gift, it goes...
Bery Jones Dark Chocolate Covered Cranberries 500g
Great price
249,-
498 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - pleasant combination of juicy cranberries and high-quality dark chocolate (66%) with a cocoa solids content of at least 38%, ideal as a snack, in yogurt, porridge, or...
Bery Jones Jerky beef teriyaki 100g
Great price
179,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Meat - gently smoked, allergen-free, made in the Czech Republic using traditional drying methods, contains 41g of protein, 100g made from 180g of raw meat, original recipe,...
Bery Jones Milk Chocolate Covered Almonds 500g
Great price
259,-
518 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - roasted almonds coated in smooth milk chocolate (79%) with a minimum cocoa solids content of 25%, a perfectly balanced combination of crunchiness and sweetness, ideal with...
Bery Jones Dark Chocolate Cashews 500g
Great price
299,-
598 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - crunchy texture and distinctive flavour, balanced combination of the bitterness of high-quality dark chocolate (71%) with a minimum cocoa solids content of 38%, the delicate...
Bery Jones Beef sausages dried original 100g
Great price
229,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Meat Beef - 2,290 Kč/1 kg
Bery Jones Cranberries in yoghurt 500g
Great price
199,-
398 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - cranberries in yoghurt, 500 g - 398 Kč/1 kg
Bery Jones Almonds in yoghurt 500g
Great price
179,-
358 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - almond in yoghurt, 500 g - 358 Kč/1 kg
Bery Jones Freeze-dried raspberries in milk chocolate 250g
Great price
219,-
876 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Freeze-Dried Fruit - freeze-dried raspberries full of flavour and aroma, coated in a thick layer of smooth milk chocolate (88%) with a cocoa solids content of at least 25%, a...
Bery Jones Milk Chocolate Cashews 500g
Great price
259,-
518 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - combination of sweet milk chocolate (71%) with a minimum cocoa solids content of at least 25% and buttery cashew nuts, made from carefully selected ingredients, a great...
Bery Jones Lyophilised strawberries in dark chocolate 250g
Great price
199,-
796 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Freeze-Dried Fruit - intense and balanced combination of flavours, freeze-dried strawberries retain their colour, taste and nutritional values, thick layer of dark chocolate (88%)...
Bery Jones almonds in strawberry yoghurt 200g
Great price
199,-
995 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - original recipe of almonds in strawberry yoghurt, in a stylish resealable kraft bag, perfectly balanced taste of almonds and yoghurt, containing a variety of minerals...
Bery Jones Freeze-dried strawberries in milk chocolate 250g
Great price
199,-
796 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Freeze-Dried Fruit - freeze-dried strawberries full of flavour and aroma, coated in a thick layer of smooth milk chocolate (88%) with a cocoa solids content of at least 30%, a...
Bery Jones Salted Caramel Almond 250g
Great price
179,-
716 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - almond in chocolate, 250 g - 716 Kč/1 kg
Bery Jones White Chocolate Zabaione Almonds with eggnog flavour 250g
Great price
199,-
796 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - roasted almond kernels coated in white chocolate with egg liqueur flavour (76%), perfect with coffee, as a dessert, or as an original gift, ideal for special occasions and...
Bery Jones Almonds in Strawberry Yogurt in a 150g Tub
Great price
169,-
1,127 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Small Gift Box - a combination of almonds and strawberry yogurt, stored in an elegant cup with a kraft label and a tender message of "I love you," perfectly balanced taste, pleases...
Bery Jones Almond Coconut 250g
Great price
179,-
716 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - almonds coated first in coconut, then in white chocolate (40%) and finally in milk chocolate (39%) with a cocoa solids content of at least 30%, a delicious combination of...
Bery Jones Milk Chocolate Cashew 250g
Great price
149,-
596 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - combination of sweet milk chocolate (71%) with a minimum cocoa solids content of at least 25% and buttery cashew nuts, made from carefully selected ingredients, a great...
Bery Jones Beef sausages dried piri piri 100g
Great price
229,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Meat Beef - 2,290 Kč/1 kg
Bery Jones Almonds in Strawberry Yogurt in a 450g Tube
Great price
329,-
731 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Small Gift Box - sweet and fruity harmony of flavors, slightly tart yogurt balancing crunchy almonds, original recipe, made in the Czech Republic, elegant gift tube
