Paints
Paints – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 600
Akzo Nobel Dulux Rapidry Aqua 2,5 l, white
Great price
838,-
Save 51,-
In stock 3 pcs at the supplier's
All-Purpose Paint - white, coverage, water-soluble, for indoor and outdoor use, suitable for wood, concrete, metal and PVC, dilution water-based, applied by roller, brush or spray,...
AKZO NOBEL Hammerite Straight Cut Smooth 2.5 l Green
1,768,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Metal Paint - one-component, anticorrosive, decorative, on ferrous metals, steel, iron, cast iron
Akzo Nobel Dulux Rapidry Aqua 0,75 l, black
298,-
In stock 3 pcs at the supplier's
All-Purpose Paint - black, coverage, water-soluble, for indoor and outdoor use, suitable for wood, concrete, metal and PVC, dilution water-based, applied by roller, brush or spray,...
PPG Balacryl Uni Satin 8011, 0,7 kg, hazelnut brown
318,-
In stock 2 pcs at the supplier's
All-Purpose Paint - coverage, water-soluble, semi-gloss, for indoor and outdoor use, suitable for wood, concrete, metal and PVC, dilution water-based, applied by roller, brush or...
AKZO NOBEL Hammerite Straight Cut Hammer 0,7 l Grey
558,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Metal Paint - one-component, anticorrosive, decorative, on ferrous metals, steel, iron, cast iron
AUSTIS Eternal MAT acrylic 3,9 l, 04 anthracite (RAL 7016)
1,573,-
In stock 1 pcs at the supplier's
All-Purpose Paint - black, coverage, water-soluble, matte, for indoor and outdoor use, suitable for wood, concrete, eternit and ceramics, for roofs, no dilution needed, applied by...
AUSTIS Eternal MAT acrylic 3,9 l, 010 rosewood
1,573,-
In stock 1 pcs at the supplier's
All-Purpose Paint - brown, coverage, water-soluble, matte, for indoor and outdoor use, suitable for wood, concrete, eternit and ceramics, for roofs, no dilution needed, applied by...
Austis Eternal for metals 0,54 l, forge dark grey 454
313,-
In stock 4 pcs at the supplier's
Metal Paint - for base and top coatings of all types of metals
Austis Eternal for metals 0,27 l, white 401
197,-
In stock 5 pcs at the supplier's
Metal Paint - for base and top coatings of all types of metals
Austis Eternal In stop 1 kg, white
344,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wall Paint 0,833 l volume, surface coverage 4 m2, dilution - water-based, suitable for plaster and drywall, weight 1 kg - 413 Kč/1 l
Akzo Nobel Dulux Rapidry Aqua 0,75 l, grey
298,-
In stock 2 pcs at the supplier's
All-Purpose Paint - grey, coverage, water-soluble, for indoor and outdoor use, suitable for wood, concrete, metal and PVC, dilution water-based, applied by roller, brush or spray,...
AKZO NOBEL Hammerite Straight Rust Smooth 0,7 l Dark Brown
558,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Metal Paint - one-component, anticorrosive, decorative, on ferrous metals, steel, iron, cast iron
AMBRO-SOL Zinc Paint Light Zinc Light
499,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wall Paint 0,9 l volume - 554 Kč/1 l
AKZO NOBEL Hammerite Straight Cut Smooth 0,25 l White
258,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Metal Paint - one-component, anticorrosive, decorative, on ferrous metals, steel, iron, cast iron
Austis Eternal Concrete Stain 1,8 kg Grey
Great price
680,-
In stock 4 pcs at the supplier's
Concrete Paint - waterborne paint
Dulux COW - Colours of the World - 2,5l, Sunrise
Discounted -5 %
568,-
599,-
In stock 1 pcs at the supplier's
Wall Paint 2,5 l volume, surface coverage 35 m2, dilution - no dilution needed, suitable for plaster and drywall - 227 Kč/1 l
Balacryl Uni gloss 0245, 0,7 kg, dark brown
Great price
348,-
In stock 1 pcs at the supplier's
All-Purpose Paint - brown, coverage, water-soluble, gloss, for indoor and outdoor use, suitable for wood and metal, for ceilings and walls, dilution water-based, applied by roller...
AkzoNobel Dulux Bathroom Renovation Cream 0,75 l
Great price
548,-
Save 51,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wall Paint 0,75 l volume, suitable for tiles and plastic - 731 Kč/1 l
PPG Balacryl Uni Satin 9005, 0,7 kg, black
318,-
In stock 3 pcs at the supplier's
All-Purpose Paint - coverage, water-soluble, semi-gloss, for indoor and outdoor use, suitable for wood, concrete, metal and PVC, dilution water-based, applied by roller, brush or...
PPG Balacryl Uni Satin 7011, 0,7 kg, steel grey
318,-
In stock 3 pcs at the supplier's
All-Purpose Paint - coverage, water-soluble, semi-gloss, for indoor and outdoor use, suitable for wood, concrete, metal and PVC, dilution water-based, applied by roller, brush or...
Wilckens Universal White Base Spray Paint - Weiss, WI.16100400140, White
189,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
All-Purpose Paint - white, base, matte, for indoor and outdoor use, suitable for wood and metal, for ceilings and walls, no dilution needed, applied by spray, 2 m² area coverage,...
Austis Eternal for metals 0,54 l, black 413
292,-
In stock 4 pcs at the supplier's
Metal Paint - for base and top coatings of all types of metals
In the category Paints on Alza.cz, we currently have a total of 600 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Maliarske farby
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Festékek