Ryobi R18DDAG-242S
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Battery
Capacity 4 Ah
Voltage 18 V
Type
Power Supply AKU
Performance
Max. speed 1,800 rev/min
Motor Type Carbon
Features
Features Torque regulation, Speed control, Ergonomic handle, Battery status indicator, LED light
Max. chuck size 13 mm
Number of speeds 2
Chuck Quick release
Weight
Weight 1.3 kg
Included
Included Transport packaging
Performance
Max. speed 1,800 rev/min
Max. torque 50 Nm