Sprayers
Sprayers – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 184
AGRO Insecticide NEUDORFF LOXIRAN - ant buffet, 2 x dose
219,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Insecticide - suitable for indoor spaces, terraces and balconies, active ingredient spinosad, bait for the gradual elimination of the entire ant colony, 2 traps per pack
LOVELA Herbicide BOFIXm 500 ml
1,090,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Herbicide - selective, suitable for weeds, volume 500 ml - 2,180 Kč/1 l
AgroBio PM BugStop Bug Trap
from
53,-
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Insecticide - 4 pcs
BROS against ants and crawling insects 500 ml
139,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Insecticide - ant repellent, perfume free
ROUNDUP Herbicide FAST concentrate, 250 ml
399,-
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Herbicide - quick visual effect of disposal - 1,596 Kč/1 l
CHAMPION Fungicide 50WG, 4 x 50 g
279,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Fungicide Fungicide - 1,116 Kč/1 l
LOVELA Herbicide BOFIX, 250 ml
598,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Herbicide - selective, suitable for weeds, volume 250 ml - 2,392 Kč/1 l
AGRO Preparation - Unwanted tree species STOP, 100 ml
159,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Herbicide - for the control of unwanted woody plants, semi-woody plants, woody weeds and dicotyledonous weeds in the lawn, rain-resistant 3 hours after application, - 1,590 Kč/1 l
ROUNDUP Herbicide FAST replacement cartridge without glyphosate, 5 l
Great price
799,-
Save 50,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Herbicide - total, replacement cartridge, packing volume 5000 ml - 160 Kč/1 l
LOVELA Herbicide BOFIX, 100 ml
309,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Herbicide - selective, suitable for weeds, volume 100 ml - 3,090 Kč/1 l
LOVELA Herbicide TOUCHDOWN QUATTRO, 1 l
499,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Herbicide - non-selective, spray application, active substance glyphosate, rapid absorption, volume 1 l - 499 Kč/1 l
AGRO NATURA Rock Effect NEW RTD, 500 ml
129,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Insecticide - 258 Kč/1 l
BROS Rodenticide GREEN POWER - spray against moles and voles, 400 ml
Great price
169,-
Save 10,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Rodenticide - Biocide, an aerosol against moles and voles designed to repel them by spraying underground passages, active ingredients geraniol 0.5% and lavender oil 0.25%, volume...
Insecticide BROS MAX powder against ants 100g
Great price
68,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Insecticide - ant repellent, perfume free
ROUNDUP Herbicide FAST concentrate, 500 ml
569,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Herbicide - for spraying, fast action, natural active ingredient - 1,138 Kč/1 l
BROS Rodenticide - soft bait for mice and rats, 150 g
from
79,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Rodenticide - in the form of a soft paste, active substance bromadiolone, mould- and moisture-resistant, with an anti-accidental ingestion agent, weight 150 g - from 593 Kč/1 kg
ORTIVA Fungicide, 50 ml
229,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Fungicide Fungicide - 4,580 Kč/1 l
LOVELA Herbicide KAPUT PREMIUM, 250 ml
269,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Herbicide - non-selective, concentrated, spray application, active substance glyphosate, volume 250 ml - 1,076 Kč/1 l
AGRO Fungicide, monilial scab STOP 2 x 7.5 g
Great price
119,-
Save 10,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Fungicide suitable against: Diseases and pests, package content 7,5 g - 6,330 Kč/1 l
NOHEL GARDEN Insecticide - sulphur candle, 25 cm
from
113,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Insecticide suitable against: insects
ROUNDUP Herbicide FAST spray for pavements and paths, 1 l
299,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Herbicide - for spraying, fast action, natural active ingredient - 299 Kč/1 l
AGRO NATURA Rock Effect NEW, 250 ml
179,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Insecticide - 716 Kč/1 l
AGRO NATURA Rock Effect NEW, 1 l
669,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Insecticide concentrate based on natural substances, plant protection against a wide range of pests and against the American blight, suitable for a wide range of ornamental and...
AGRO Natural deer repellent RTD NATURA, 500 ml
129,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Fungicide - on the fallen, ideal for ornamental plants, vegetables, fruit trees, vines and others, suitable for bio-growing, natural, emulsified concentrate, contains beech oil,...
In the category Sprayers on Alza.cz, we currently have a total of 184 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Záhradná chémia
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Kerti vegyszerek és mérgek