Whirlpool Chemicals
Whirlpool Chemicals – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 242
WATER I.D. Test Strips for Salt (NaCl) 0-8000 ppm
New arrival
269,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Test Strips - strip test, designed for measuring salt (NaCl) levels in the range of 0–8,000mg/L, pack contains 20 strips
WATER I.D. "DPD N° 3" Reagent for measuring total chlorine, ozone and chloramine, 50 tablets
New arrival
179,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
PH Tester - for the PoolLab photometer, replacement reagent for measuring total chlorine, ozone and chloramine
WATER I.D. PT200 Pooltest Tablet Tester for Measuring pH and Active Oxygen
New arrival
349,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
PH Tester - in tablet form, designed for measuring pH and active oxygen levels
WATER I.D. Replacement Tablet Set for PT100 Tester (30 DPD 1 tablets + 30 pH tablets)
New arrival
179,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
PH Tester - for use with the PT100 tablet tester, the pack contains 30× DPD 1 tablets and 30× pH (Phenol Red) tablets - 3,580 Kč/1 kg
WATER I.D. Replacement Tablet Set for PT500 Tester (20 tablets - Phenol Red, DPD No. 1, Alkatest)
New arrival
189,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
PH Tester - designed for the PT500 tablet tester, the pack contains 20× Phenol Red, DPD 1, and Alkatest tablets - 3,780 Kč/1 kg
WATER I. D. Replacement Tablet Set for PT200 Tester (30 × DPD No. 4 + 30 × Phenol Red tablets)
New arrival
179,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
PH Tester - designed for the PT200 tablet tester, the pack contains 30× DPD 4 tablets and 30× Phenol Red tablets - 179,000 Kč/1 kg
MARIMEX Aquamar SPA CHLOR starter set
-5 % off new
659,-
New 699,-
Unsealed - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Pool Chemicals suitable for whirlpools, disinfection, PH regulation and anti algae, weight 2 kg - 330 Kč/1 kg
MASTERsil Pool Sealer Plus 1 l
Amazing Deal
146,-
Save 109,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Pool Chemicals suitable for pools and whirlpools, overwintering, weight 1 kg - 146 Kč/1 kg
MARIMEX Brightener 1 l
159,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Pool Chemicals suitable for pools and whirlpools, brightener, weight 1,2 kg - 133 Kč/1 kg
MASTERsil Chlorine Shock 1 kg
170,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Pool Chemicals suitable for pools and whirlpools, disinfection and chlorine control, weight 1 kg - 170 Kč/1 kg
MASTERsil Multiplex 6in1 Multifunctional tablets 200 g, 5 kg
849,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Pool Chemicals suitable for pools and whirlpools, multi-functional, disinfection and chlorine control, weight 5 kg - 170 Kč/1 kg
Sparkly POOL Pool chlorine tablets 5in1 multifunctional 20g 1 kg
219,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Pool Chemicals suitable for pools and whirlpools, multi-functional, weight 1 kg - 219 Kč/1 kg
MASTERsil Chlorine Shock 5kg
717,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Pool Chemicals suitable for pools and whirlpools, disinfection and chlorine control, weight 5 kg - 143 Kč/1 kg
PWS Multi 6in1 pool tablets 20 g 1 kg
329,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Pool Chemicals suitable for pools and whirlpools, multi-functional, weight 1,1 kg - 299 Kč/1 kg
PWS Chlorine shock - organic granulate 1 kg, ADDITION
175,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Pool Chemicals suitable for pools and whirlpools, disinfection and anti algae, weight 1 kg - 175 Kč/1 kg
MASTERsil Multiplex 6in1 Multifunctional tablets 200 g, 1 kg
230,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Pool Chemicals suitable for pools and whirlpools, multi-functional, disinfection and chlorine control, weight 1 kg - 230 Kč/1 kg
PWS Pool water pH and Cl drop tester
175,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Pool Chemicals suitable for pools and whirlpools, tester, weight 0,04 kg - 4,375 Kč/1 kg
MASTERSIL OXI Tablet mini 20g
268,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Pool Chemicals suitable for pools and whirlpools, disinfection, sediment remover and brightener, weight 0,5 kg - 536 Kč/1 kg
PWS bromine tablets for swimming pool 1 kg
780,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Pool Chemicals suitable for pools and whirlpools, disinfection and anti algae, weight 1 kg - 780 Kč/1 kg
PWS pH Tester, drop tester
98,-
In stock > 20 pcs at the supplier's
Pool Chemicals suitable for pools and whirlpools, tester, weight 0,04 kg - 2,450 Kč/1 kg
MARIMEX Pool Chemistry SPA MINI tablets 0,5kg
189,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Pool Chemicals suitable for whirlpools, disinfection and anti algae, weight 0,5 kg - 378 Kč/1 kg
CF GROUP Scent for whirlpool - Citrus Garden
Amazing Deal
349,-
Save 115,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Spa Fragrance scented essence for easy application in whirlpool or pool water. Simply drip 5 ml/1m3 onto the water surface. After a few minutes, a pleasant aroma spreads over the...
In the category Whirlpool Chemicals on Alza.cz, we currently have a total of 241 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Chémia pre vírivky