Wood Protection
Wood Protection – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 990
Balacryl DIXOL rosewood, 0,7 kg
299,-
In stock 3 pcs at the supplier's
Glaze - service life up to 3 years, for new and renovation coatings, prevents water penetration, quick-drying
Rust-Oleum Furniture spray paint, chalk matt, 400 ml, grey, RO.14113.HU.0.4
299,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Solid Wood Paint - grey, to the interior, on the furniture, protects against water, volume 0,4 l - 748 Kč/1 l
Remmers DF Covering Paint 0,75 l Mainsgelb / Maize
498,-
In stock 2 pcs at the supplier's
Solid Wood Paint - 664 Kč/1 l
Remmers Terrace Oil ECO 2,5 l Platingrau / Platinum grey
1,278,-
In stock 5 pcs at the supplier's
Wood Oil - 511 Kč/1 l
Remmers Terrace Oil ECO 0,75 l Larche / Larch
478,-
In stock 4 pcs at the supplier's
Wood Oil - 637 Kč/1 l
Primalex thin-layer teak varnish, 2,5 l
788,-
In stock 3 pcs at the supplier's
Glaze for wood, volume 2,5 l, weight 2,37 kg, no diluting, covers an area of 18 m2 - 315 Kč/1 l
Wilckens German gel varnish with wood protection oil, Holzschutz gel, WI.17089700050
422,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Glaze for wood - transparent, indoor and outdoor, for softwood, hardwood and furniture, UV resistant, water and weathering, volume 0,75 l - 563 Kč/1 l
Akzo Nobel Xyladecor Extreme 0,75 l colourless
Great price
478,-
In stock 3 pcs at the supplier's
Glaze - 637 Kč/1 l
AKZO NOBEL Luxol Original 2,5 l 0026 Indian Teak
728,-
In stock 3 pcs at the supplier's
Glaze - 291 Kč/1 l
Remmers Wax Varnish 0,75 l Weiss / White
448,-
In stock 2 pcs at the supplier's
Glaze for wood - white, interior, for softwood and hardwood, liquid, for the brush and roller, resistant to pests, matt finish, coverage of 15 m²/l, drying time 12 h, recommended...
KANSAI HELIOS Belinka Toplasur UV plus 0,75 l, colour 24 Rosewood
412,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Glaze for wood - brown (rosewood), indoor and outdoor, for softwood and hardwood, liquid, for the brush and roller, UV resistant, water and weathering, glossy surface, coverage 10...
PPG Primalex thin-layer varnish 3in1 pine medium, 2,5 l
1,138,-
In stock 1 pcs at the supplier's
Glaze for wood - brown, indoor and outdoor, for softwood and hardwood, for the brush and roller, UV and pest resistant, matt finish, coverage of 15 m²/l, volume 2,5 l - 455 Kč/1 l
Rust-Oleum Furniture spray paint, chalk matt, 400 ml, beige, RO.14115.HU.0.4
299,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Solid Wood Paint - beige, to the interior, on the furniture, protects against water, volume 0,4 l - 748 Kč/1 l
AKZO NOBEL Xyladecor Classic HP 2,5 l Oak
1,168,-
In stock 3 pcs at the supplier's
Glaze - 467 Kč/1 l
Balakryl Dixol Teak 0.7kg
299,-
In stock 3 pcs at the supplier's
Glaze - service life up to 3 years, for new and renovation coatings, prevents water penetration, quick-drying
PPG Primalex thick-coat varnish oak, 5 l
2,478,-
In stock 3 pcs at the supplier's
Glaze for wood - brown (oak), indoor and outdoor, for softwood and hardwood, for the brush and roller, UV resistant, glossy surface, coverage 13 m²/l, volume 5 l - 496 Kč/1 l
Wilckens German gel varnish with wood protection oil, Holzschutz gel, WI.17019700050
422,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Glaze for wood - transparent, indoor and outdoor, for softwood, hardwood and furniture, UV resistant, water and weathering, volume 0,75 l - 563 Kč/1 l
Rust-Oleum Furniture spray paint, chalk matt pink, RO.14122.HU.0.4
299,-
In stock 3 pcs at the supplier's
Solid Wood Paint - pink, to the interior, on the furniture, protects against water, volume 0,4 l - 748 Kč/1 l
Kansai Helios Bori 3in1, 5 l, shade 10 Chestnut
1,798,-
In stock 4 pcs at the supplier's
Glaze for wood - brown (chestnut), outdoor, for softwood, hardwood and furniture, liquid, for the brush and roller, UV resistant, water and weathering, glossy surface, coverage 20...
Balacryl TELUX mahogany, 2,5 kg
1,259,-
In stock 2 pcs at the supplier's
Glaze for wood - brown (mahogany), indoor and outdoor, for softwood and hardwood, for the brush and roller, UV and weather resistant, glossy surface, weight 2,5 kg
PPG Primalex thin-layer varnish 3in1 mahogany amer, 2,5 l
1,138,-
In stock 1 pcs at the supplier's
Glaze for wood - brown (mahogany), indoor and outdoor, for softwood and hardwood, for the brush and roller, UV and pest resistant, matt finish, coverage of 15 m²/l, volume 2,5 l -...
Kansai Helios Bori glaze 3in1, 2,5 l, shade 9 Rosewood
999,-
In stock 4 pcs at the supplier's
Glaze for wood - brown (rosewood), outdoor, for softwood, hardwood and furniture, liquid, for the brush and roller, UV resistant, water and weathering, glossy surface, coverage 20...
In the category Wood Protection on Alza.cz, we currently have a total of 990 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Ochrana dreva
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Fa festékek