Candles & Fragrances
Candles & Fragrances – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 1,604
YANKEE CANDLE Signature glass 2 wicks Sage & Citrus 567 g
684,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fruit scent, - 121 Kč/100 g
SANYTOL Disinfectant air freshener mountain scent 300 ml
83,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Air Freshener - spray, will keep your interior fresh for hours - 277 Kč/1 l
AIR WICK Active Fresh Lavender and Lily 237 ml
Amazing Deal
85,-
Save 14.90
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Air Freshener - spray, will keep your interior fresh for hours - 359 Kč/1 l
WOODWICK Vanilla Bean 609,5 g
Great price
689,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - festive / Christmas and floral scent, - 113 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature Enchanted Orchard 567 g
Discounted -8 %
684,-
749,-
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - spicy and sweet scent, - 121 Kč/100 g
WOODWICK Ellipse White Honey 453 g
Amazing Deal
729,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fresh and sweet scent, - 161 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Amber & Sandalwood refill 2×18,5 ml
259,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Air Freshener - refill, will keep your interior fresh for hours - 14,000 Kč/1 l
WOODWICK Ellipse Spiced Blackberry 453 g
729,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fruit and sweet scent, - 161 Kč/100 g
AIR WICK Electric set 4×19 ml
449,-
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Air Freshener - electric, will keep your interior fresh for hours - 112 Kč/ks - from 5,908 Kč/1 l
YANKEE CANDLE Advent calendar 2025 book 12×9,8 g, 12×37 g
1,349,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Advent Calendar - full of scented candles, festive/holiday fragrance, set of 24 pieces
YANKEE CANDLE Sig Autumn Daydream 368 g
579,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fresh and spicy scent, - 157 Kč/100 g
Air Wick Active Fresh Automatic set Fresh Cotton 228 ml
239,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Air Freshener - electric, will keep your interior fresh for hours - 1,048 Kč/1 l
BISPOL Tealights Bag 100 Pcs
159,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle Set - fresh and fragrance free scent, - 1.59 Kč/1 pc(s)
COCCOLINO Primavera fragrance for wardrobe 3 pcs
53,-
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Closet Fragrance to the wardrobe - 17.67 Kč/1 pc(s)
WOODWICK Ellipse Evening Onyx 453 g
729,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fresh scent, - 161 Kč/100 g
CLEAMEN Perfume Zone Zephyr Air 550 ml
168,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Air Freshener - spray, will keep your interior fresh for hours - 305 Kč/1 l
YANKEE CANDLE Lemon Gelato 567 g
684,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fruit scent, - 121 Kč/100 g
AIR WICK Freshmatic refill laundry in the breeze 250 ml
639,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Air Freshener - refill, will keep your interior fresh for hours - 426 Kč/1 l
LUMANTE Ship Mango Neroli 423 g
459,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fruit scent, - 109 Kč/100 g
AIR WICK Freshmatic White Freesia Blossoms 250 ml
Great price
109,-
Save 10.90
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Air Freshener - refill, will keep your interior fresh for hours - 436 Kč/1 l
YANKEE CANDLE Signature 2 Wicks Hand Tied Blooms 567 g
684,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral scent, - 121 Kč/100 g
WOODWICK White Tea and Jasmine 609 g
729,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral scent, - 120 Kč/100 g
LUMANTE Vanilla Mocha 397 g
349,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - vanilla scent, - 88 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature 2 Wicks Pumpkin Cinnamon Swirl 368 g
Amazing Deal
529,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - spicy and sweet scent, - 144 Kč/100 g
In the category Candles & Fragrances on Alza.cz, we currently have a total of 1604 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Sviečky, vonné tyčinky a vône
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Gyertyák és illatpálcák