Dental Care
Dental Care – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 832
Sponsored
SENSODYNE Repair & Protect Whitening 3 × 75ml
369,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, cavity protection, enamel protection, for sensitive teeth, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 123 Kč/pcs - from 1,640 Kč/1 l
Sponsored
BIOMED Superwhite 100 g
Great price
119,-
Save 10,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, fluoride-free, gum protection, cavity protection, enamel protection, mentol flavour, volume 100 ml - 1,190 Kč/1 l
Sponsored
PARODONTAX Gum Strengthening and Protection Fresh Mint with Hyaluronic Acid 2×75 ml
279,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - for exposed tooth necks, helps prevent gum disease, wth hyaluronic acid, mentol flavour, volume 75 ml, 2 toothpastes in the pack - 140 Kč/ks - from 3,720 Kč/1 l
ELMEX Caries Protection 400 ml
Amazing Deal
177,-
Save 22,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay, volume 400 ml - 443 Kč/1 l
ELMEX Caries Protection 3 x 75ml
Great price
319,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - cavity protection, enamel protection, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 106 Kč/pcs - from 1,418 Kč/1 l
ELMEX Sensitive 400 ml
199,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay and for sensitive teeth, volume 400 ml - 498 Kč/1 l
ELMEX Sensitive Gentle White 3 x 75ml
319,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, cavity protection, enamel protection, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 106 Kč/pcs - from 1,418 Kč/1 l
TEPE Compact Tuft
Great price
73,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothbrush - interdental, soft, nylon bristles, plastic, ergonomic shape, suitable from 6 years of age, colour according to stock availability
ELMEX Anti-Caries Professional 3× 75ml
Amazing Deal
427,-
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - cavity protection, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 142 Kč/pcs - from 1,898 Kč/1 l
ELMEX Mix Case 3×75 ml
Great price
335,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, cavity protection, enamel protection, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 112 Kč/ks - from 1,489 Kč/1 l
ELMEX Sensitive Professional 400 ml
239,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay and for sensitive teeth, mentol flavour, alcohol-free, volume 400 ml - 598 Kč/1 l
LISTERINE Coolmint 1 l
191,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - for kids, mentol flavour, fluoride-free, volume 1000 ml - 191 Kč/1 l
COLGATE Advanced White Charcoal 3×75 ml
Great price
159,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, with activated charcoal, cavity protection, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 53 Kč/pcs - from 707 Kč/1 l
ELMEX Opti-namel Seal & Strengthen Professional 75 ml
159,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - enamel protection, mentol flavour, volume 75 ml - 2,120 Kč/1 l
LISTERINE Fresh Mint 1 l
170,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay, mentol flavour, fluoride-free, volume 1000 ml - 170 Kč/1 l
LISTERINE CoolMint Mild Taste 1l
191,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay and against gingivitis, volume 1000 ml - 191 Kč/1 l
MERIDOL Whitening 3× 75ml
Amazing Deal
319,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, gum protection, cavity protection, helps prevent gum disease, with fluoride, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 106 Kč/pcs -...
ELMEX Sensitive 3 x 75ml
339,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - enamel protection, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 113 Kč/pcs - from 1,507 Kč/1 l
MERIDOL 400ml
195,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay and against gingivitis, volume 400 ml - 488 Kč/1 l
MERIDOL 3× 75ml
339,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, cavity protection, helps prevent gum disease, with fluoride, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 113 Kč/pcs -...
SENSODYNE Repair & Protect Extra Fresh 3x75ml
369,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - for sensitive teeth, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 123 Kč/pcs - from 1,640 Kč/1 l
ELMEX Junior 3× 75ml
269,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - children's, cavity protection, with fluoride, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 90 Kč/pcs - from 1,196 Kč/1 l
ELMEX Kids duopack 2 × 50ml
159,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - children's, cavity protection, enamel protection, with fluoride, mentol flavour, volume 100 ml, 2 toothpastes in the pack - 80 Kč/pcs - from 1,590 Kč/1 l
ELMEX Caries Protection Gentle White 3 × 75ml
319,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, gum protection, cavity protection, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 106 Kč/pcs - from 1,418 Kč/1 l
In the category Dental Care on Alza.cz, we currently have a total of 832 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Starostlivosť o zuby
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Szájhigiénia