Follow-on Formulas
Follow-on Formulas – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 87
Sponsored
Sunar Complex 2, Continuing infant milk 6x600g
1,499,-
416 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula follow‑on, suitable from 7 months, does not contain preservatives and artificial dyes, does not contain soy, no added sugar and no added salt - 250 Kč/pcs -...
HiPP 2 BIO Combiotic 4×600 g
1,399,-
583 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula follow‑on, suitable from 6 months, contains probiotics, contains prebiotics and with cow's milk - 350 Kč/pcs - from 583 Kč/1 kg
Kendamil Premium 2 HMO+ (800 g)
499,-
624 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula follow‑on, suitable from 6 months, does not contain soy, contains prebiotics, with cow's milk and palm oil free - 624 Kč/1 kg
Nutrilon 2 Advanced follow-up infant milk 3×1 kg, 6+
1,399,-
466 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula follow‑on, suitable from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, added vitamins and minerals, contains prebiotics and palm oil free - 466 Kč/pcs...
BEBA COMFORT 4, 5 HMO (3×800 g)
Great price
999,-
416 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula follow‑on, suitable from 18 months, - 333 Kč/pcs - from 416 Kč/1 kg
Nutrilon 2 Advanced Follow-on Baby Milk 6 × 800g
2,793,-
582 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula follow‑on, suitable from 6 months, added vitamins and minerals and contains prebiotics - 466 Kč/pcs - from 582 Kč/1 kg
Nutrilon 2 Advanced Follow-on Baby Milk 6×1kg, 6+
2,789,-
465 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula follow‑on, suitable from 6 months, with cow's milk - 465 Kč/pcs - from 465 Kč/1 kg
BEBA COMFORT 3, 5 HMO, milk for small children, (6×800 g)
2,634,-
549 Kč/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula follow‑on, suitable from 13 months, gluten-free, added vitamins and minerals, contains probiotics, contains prebiotics and palm oil free - 439 Kč/pcs -...
BEBA COMFORT 5, milk for small children, (6×800 g)
2,634,-
549 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula follow‑on, suitable from 25 months, gluten-free, added vitamins and minerals, contains probiotics, contains prebiotics and palm oil free - 439 Kč/pcs -...
Beggs 2 continuation milk, 800 g
Amazing Deal
299,-
Save 40,-
374 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula follow‑on, suitable from 6 months, does not contain soy and palm oil free - 374 Kč/1 kg
Hami 2 Continuation Infant Milk 6m+ (5×600 g)
1,095,-
365 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula follow‑on, suitable from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, added vitamins and minerals and contains prebiotics - 219 Kč/pcs -...
Nutrilon 2 Advanced Follow-on Baby Milk 1kg, 6+
499,-
499 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula follow‑on, suitable from 6 months, with cow's milk - 499 Kč/1 kg
Nutrilon Profutura Duobiotik 2 Infant Milk 4×800g
2,199,-
687 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula follow‑on, suitable from 6 months, added vitamins and minerals, contains prebiotics and palm oil free - 550 Kč/pcs - from 687 Kč/1 kg
HiPP HA 2 Combiotic 4×600 g
1,649,-
687 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula follow‑on, suitable from 7 months, gluten-free, hypoallergenic, contains probiotics and contains prebiotics - 412 Kč/pcs - from 687 Kč/1 kg
Kendamil BIO Nature 2 HMO+ (800 g)
669,-
836 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula follow‑on, suitable from 6 months, no added sugar, no added salt, with cow's milk and palm oil free - 836 Kč/1 kg
HiPP 2 BIO Combiotic 800 g
599,-
749 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula follow‑on, suitable from 6 months, contains probiotics and contains prebiotics - 749 Kč/1 kg
Sunar Sensitive 2 follow-up baby milk, 6×500 g
1,499,-
500 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula follow‑on, suitable from 6 months, contains probiotics, with cow's milk and palm oil free - 250 Kč/pcs - from 500 Kč/1 kg
HiPP 2 Organic goat milk 5×400 g
1,899,-
950 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula follow‑on, suitable from 7 months, gluten-free and with goat milk - 380 Kč/pcs - from 950 Kč/1 kg
BEBA COMFORT 2, 5HMO, 800g
469,-
586 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula follow‑on, suitable from 7 months, palm oil free - 586 Kč/1 kg
BEBA COMFORT 3, 5HMO, 800 g
469,-
586 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula follow‑on, suitable from 13 months, gluten-free, contains probiotics, contains prebiotics and palm oil free - 586 Kč/1 kg
BEBA COMFORT 5 Toddler Milk, 800g
469,-
782 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula follow‑on, suitable from 25 months, gluten-free, added vitamins and minerals, contains probiotics, contains prebiotics and palm oil free - 782 Kč/1 kg
Nutrilon Profutura Duobiotik 2 Infant Milk 800g
587,-
734 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula follow‑on, suitable from 6 months, added vitamins and minerals, contains prebiotics and palm oil free - 734 Kč/1 kg
GOLDIM Our Milk 2, 525 g
379,-
722 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula follow‑on, suitable from 6 months, with goat milk and palm oil free - 722 Kč/1 kg
Nutrilon 2 Advanced Good Night follow-up milk 800 g, 6+
505,-
631 Kč/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula follow‑on, suitable from 6 months, added vitamins and minerals, contains prebiotics and palm oil free - 631 Kč/1 kg
In the category Follow-on Formulas on Alza.cz, we currently have a total of 87 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Pokračovacie mlieko
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Anyatej-kiegészítő tápszerek