Fruit Tea Bags
Fruit Tea Bags – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 220
Megafyt Ginger with honey & lemon 20 × 2 g
81,-
2,025 Kč/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruit tea flavoured with lemon, ginger and honey, flavoured - 4.05 Kč/pcs - from 2,025 Kč/1 kg
ORGANSIA BIO Lemon Lime & Mint 18 × 1,8 g, cover
109,-
3,406 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal and fruity, bags, tea blend, Sri Lankan, weight 32 g, composition lemon and mint - 18.17 Kč/pcs - from 3,406 Kč/1 kg
Megafyt Rosehip 20 × 3,5 g
79,-
1,129 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - rosehip without seeds, herbal tea from the Herbal Pharmacy series by a Czech manufacturer - 3.95 Kč/pcs - from 1,129 Kč/1 kg
Megafyt Ginger with lemon & chilli 20 × 2 g
75,-
1,875 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruit tea flavoured with lemon, ginger and honey, flavoured - 3.75 Kč/pcs - from 1,875 Kč/1 kg
Creano Organic Advent Calendar: Advent Selection – 24 teas
New arrival
459,-
8,500 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Advent Calendar - 24 different organic teas in tea bags, a fold-out calendar - 8,500 Kč/1 kg
Apotheke Gift Tea Thank you 4 × 5 bags
from
59,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - from 2.93 Kč/pcs
English Tea Shop Fruit Sips Booklet 8 sachets
69,-
2,300 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity and rooibos, bags, tea set, Sri Lankan, weight 30 g, blueberry composition, hibiscus, Strawberry, raspberry, mint and blackberry - 8.63 Kč/pcs - from 2,300 Kč/1 kg
Pickwick Horeca Variation box 190g
New arrival
319,-
1,679 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 1,679 Kč/1 kg
BASILUR Fruit Infusions Book Assorted Vol. III sheet 32 × 2 g
349,-
5,453 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 58 g, composition lemon, hibiscus, apple, orange, stevia and rosehip - 58 Kč/pcs - from 5,453 Kč/1 kg
Apotheke Sweet Pear Tea with Watercress 20 × 2 g
from
50,-
1,475 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - from 2.51 Kč/pcs - from 1,475 Kč/1 kg
Teekanne WOF Italian Lemon 20 sachets
69,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea
Ronnefeldt Teavelope Red Berries 25 servings
179,-
2,841 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 7.16 Kč/pcs - from 2,841 Kč/1 kg
BASILUR Cold Brew Assorted cover 20 × 2 g
119,-
2,975 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 9.92 Kč/pcs - from 2,975 Kč/1 kg
Apotheke BIO Ginger Tea with Orange 20 × 1.5g
from
50,-
1,967 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - from 2.51 Kč/pcs - from 1,967 Kč/1 kg
Teekanne WOF Apple & Cinnamon 20 sachets
69,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea
English Tea Shop Vintage Favoriti 40 sachets Bio
319,-
4,557 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black, Herbal, fruity and rooibos, bags, tea set, weight 70 g, composition lemon, lemongrass, Fennel, cloves, hibiscus, apple, cocoa, cardamom, turmeric, cinnamon, Arrow,...
Teekanne WOF Sweet Peach 20 sachets
69,-
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea
Teekanne Ice Tea Yuzu Mint 18 × 2.5g
69,-
1,533 Kč/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Iced Tea - fruity and herbal taste, sugar-free and alcohol-free, yuzu and mint flavour, ideal as a refreshing iced drink, teabags, 18 × 2.5g pack - 3.83 Kč/pcs
Teekanne Ice Tea Strawberry-Lime 18 × 2.5g
69,-
1,533 Kč/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Iced Tea - fruity and herbal flavour, sugar- and alcohol-free, strawberry and lime flavour, ideal as a refreshing iced drink, tea bags, pack of 18 × 2.5g - 3.83 Kč/pcs
Ronnefeldt Teavelope Lemon Sky 25 servings
179,-
3,580 Kč/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 7.16 Kč/pcs - from 3,580 Kč/1 kg
Apotheke BIO Children's Tea Fairytale Garden 4-in-1 20 × 1.5g
from
59,-
2,300 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - from 2.93 Kč/pcs - from 2,300 Kč/1 kg
Ronnefeldt JOY OF TEA Fruit Power 15 servings
189,-
3,500 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 12.60 Kč/pcs - from 3,500 Kč/1 kg
Teekanne Forest Fruit Iced Tea 18 × 2.5g
69,-
1,533 Kč/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Iced Tea - fruity and herbal taste, sugar-free and alcohol-free, forest fruit flavour, ideal as a refreshing iced drink, tea bags, pack of 18 × 2.5g - 3.83 Kč/pcs
Basilur Tea Exports (Pvt) Ltd Fruit Forest Fruits 25 × 2 g unshelled
89,-
1,483 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 3.71 Kč/pcs - from 1,483 Kč/1 kg
In the category Fruit Tea Bags on Alza.cz, we currently have a total of 220 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Vreckové čaje ovocné
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Filteres gyümölcsteák