Hair Paste and Clay
Hair Paste and Clay – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 496
Kérastase Curl Manifesto Créme De Jour Fondamentale rinseless care for curly hair 150 ml
779,-
519 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Treatment - for women, leave-in, for wavy and curly, effect: hydration, strengthening and easy combing - 519 Kč/100 ml
KÉRASTASE Genesis Défense Thermique, 150ml
989,-
659 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Treatment - for women, leave-in, for for all hair types, effect: hydration, strengthening, softness and easy combing - 659 Kč/100 ml
OLAPLEX No. 6 Bond Smoother 100ml
629,-
629 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Cream - professional, for all hair types, protects from high temperature, volume 100 ml - 629 Kč/100 ml
K18 Damage Shield Protective Conditioner 250 ml
990,-
396 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner gives the following effect: gloss, smoothing and protection, best for hair type: for all hair types, normal and damaged - 396 Kč/100 ml
Schwarzkopf Professional OSiS+ Dust It 10g
249,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Powder - professional, for fine and normal hair, strong hold, weight 9 g - 2,767 Kč/100 g
Schwarzkopf Professional OSiS+ Flatliner 200 ml
259,-
130 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for all hair types, protects from high temperature, light hold, volume 200 ml - 130 Kč/100 ml
REDKEN Acidic Grow Full System Instant Densifying Hair Spray 190 ml
769,-
405 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for all hair types, protects from high temperature, volume 190 ml - 405 Kč/100 ml
REUZEL Matte Texture Powder 15 g
259,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Powder - professional, for all hair types, medium hold, weight 15 g - 1,727 Kč/100 g
REUZEL Grey Extreme Hold Matte Pomade 95 g
329,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair pomade - for men, extra strong hold, matte
BEVIRO Matt Paste Strong Hold 100ml
529,-
529 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Paste - for normal hair, strong hold, volume 100 ml - 529 Kč/100 ml
Kérastase Curl Manifesto Gelée Curl Contour styling cream for wave definition 150 ml
779,-
519 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Treatment - for women, leave-in, for wavy and curly, effect: hydration, nutrition, gloss and softness - 519 Kč/100 ml
Immortal Nyc Chaos Sea Salt Spray 250 ml
189,-
76 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for all hair types, strong hold, volume 250 ml - 76 Kč/100 ml
Schwarzkopf Professional OSiS+ Refresh Dust 300 ml
259,-
86 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dry Shampoo - for all hair types, volume 300 ml - 86 Kč/100 ml
REDKEN Hydrating Curl Cream 250 ml
Discounted -6 %
699,-
749,-
280 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Cream - professional, for wavy and curly hair, protects from high temperature, medium hold, volume 250 ml - 280 Kč/100 ml
KÉRASTASE Densifique Densimorphose 150ml
779,-
519 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Treatment - for men, leave-in, for fine and thinning, effect: strengthening - 519 Kč/100 ml
REUZEL Fiber Pomade 95 g
Discounted -11 %
309,-
349,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair pomade - for men, medium hold, volume and matte
KERASTASE Nutritive Nectar Thermique Polishing Nourishing Milk 150ml
779,-
519 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Treatment - for women, for dry, effect: hydration, nutrition, gloss and softness - 519 Kč/100 ml
KÉRASTASE Couture Styling L'incroyable Blowdry 150ml
779,-
519 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Cream - professional, for all hair types, protects from high temperature, volume 150 ml - 519 Kč/100 ml
L'ORÉAL PROFESSIONNEL Tecni.Art Depolish Paste 100 ml
429,-
429 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Paste - professional, for all hair types, volume 100 ml - 429 Kč/100 ml
KÉRASTASE Mousse Bouffante 150ml
779,-
519 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Mousse - professional, for all hair types, provides protection from UV radiation and high temperature, strong hold, volume 150 ml - 519 Kč/100 ml
KÉRASTASE Resistance Ciment Thermique 150ml
779,-
519 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Treatment - for women, leave-in, for for all hair types, effect: regeneration, strengthening, gloss and softness - 519 Kč/100 ml
WELLA PROFESSIONALS Performance Strong 500 ml
199,-
40 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - professional, pro all hair types, strong hold, volume 500 ml - 40 Kč/100 ml
L'ORÉAL PROFESSIONNEL Infinium Pure Fixing Spray Strong 300 ml
449,-
150 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - professional, pro all hair types, provides protection from external influences, strong hold, volume 300 ml - 150 Kč/100 ml
BEVIRO Matt Paste Medium Hold 100ml
529,-
529 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Paste - for normal hair, medium hold, volume 100 ml - 529 Kč/100 ml
In the category Hair Paste and Clay on Alza.cz, we currently have a total of 496 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Hliny a pasty na vlasy
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Hajformázó agyagok és paszták