Hair Paste and Clay
Hair Paste and Clay – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 496
Schwarzkopf Professional OSiS+ Elastic 500 ml
399,-
80 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - professional and vegan, pro all hair types, provides protection from high temperature, medium hold, volume 500 ml - 80 Kč/100 ml
L'ORÉAL PROFESSIONNEL Tecni.Art Volume Rootlift Mousse 250 ml
439,-
176 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Mousse - professional, for all hair types, volume 250 ml - 176 Kč/100 ml
SCHWARZKOPF Professional Silhouette Super Hold Hairspray 750ml
299,-
40 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - professional, pro coloured, fine, greasy, normal, damaged, dry, wavy, curly, unruly, frizzy, aging and greying hair, strong hold, volume 750 ml - 40 Kč/100 ml
STEVE'S Matt Paste Medium 90 g
543,-
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Paste - for all hair types, medium hold, weight 90 g
OLAPLEX Volumizing Blow Dry Mist 150 ml
569,-
379 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, volume 150 ml - 379 Kč/100 ml
WELLA PROFESSIONALS Invigo Sun Care UV Hair Color Protection Spray 150 ml
699,-
466 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for all hair types, protects from UV radiation and external influences, volume 150 ml - 466 Kč/100 ml
KÉRASTASE Discipline Fluidissime 150ml
779,-
519 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for unruly and frizzy hair, volume 150 ml - 519 Kč/100 ml
REDKEN Matte Clay 75 ml
539,-
719 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Clay - professional, for unruly and frizzy hair, extra strong hold, volume 75 ml - 719 Kč/100 ml
REDKEN Volume Root Lifter Spray 300 ml
499,-
166 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for all hair types, medium hold, volume 300 ml - 166 Kč/100 ml
Schwarzkopf Professional OSiS+ Texture Craft 300 ml
269,-
90 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional and vegan, for all hair types, light hold, volume 300 ml - 90 Kč/100 ml
KÉRASTASE Genesis Homme Spray de Force Épaississant 150 ml
779,-
519 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for weak and thinning hair, volume 150 ml - 519 Kč/100 ml
REDKEN Powder Grip 7 ml
519,-
7,414 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Treatment - unisex, leave-in, for for all hair types, effect: volume and matte - 7,414 Kč/100 ml
OLAPLEX No.10 Bond Shaper Curl Defining Gel 200 ml
469,-
235 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Gel - professional, for wavy and curly hair, volume 200 ml - 235 Kč/100 ml
KÉRASTASE Resistance Extensioniste Thermique, 150ml
779,-
519 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Treatment - for women, leave-in, for damaged and dry, effect: nutrition, regeneration and softness - 519 Kč/100 ml
AMERICAN CREW Defining Paste 85 g
Great price
249,-
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Paste - for all hair types, medium hold, weight 85 g
MATRIX Height Riser Volumizing Powder 7 g
329,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Powder - professional, for all hair types, weight 7 g - 4,700 Kč/100 g
Pacinos Dryfi Matte Matte Paste 118 ml
339,-
287 Kč/100 ml
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Paste - for all hair types, medium hold, volume 118 ml - 287 Kč/100 ml
MATRIX High Amplify 250 ml
349,-
140 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Mousse - professional, for all hair types, volume 250 ml - 140 Kč/100 ml
MATRIX Vavoom Freezing Spray Extra Full 500 ml
309,-
62 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - professional, pro all hair types, volume 500 ml - 62 Kč/100 ml
REDKEN Root Tease Spray 250 ml
499,-
200 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Mousse - professional, for all hair types, volume 250 ml - 200 Kč/100 ml
L'ORÉAL PROFESSIONNEL Tecni.Art Fix Max Gel 200 ml
Discounted -14 %
429,-
499,-
215 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Gel - professional, for all hair types, extra strong hold, volume 200 ml - 215 Kč/100 ml
REDKEN Brews Clay Pomade 100 ml
449,-
449 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Clay - professional, for all hair types, strong hold, volume 100 ml - 449 Kč/100 ml
KÉRASTASE Genesis Homme Cire d'épaisseur Texturisante 75 ml
779,-
1,039 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Wax - professional, for all hair types, protects from UV radiation, high temperature, external influences and hair loss, medium hold, volume 75 ml - 1,039 Kč/100 ml
NOBERU Orange Cedar Paste 80 ml
499,-
554 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Paste - for all hair types, medium hold, volume 90 ml - 554 Kč/100 ml
In the category Hair Paste and Clay on Alza.cz, we currently have a total of 496 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Hliny a pasty na vlasy
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Hajformázó agyagok és paszták