Hair Paste and Clay
Hair Paste and Clay – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 495
WELLA PROFESSIONALS Eimi Super Set 300 ml
279,-
93 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - professional, pro all hair types, extra strong hold, volume 300 ml - 93 Kč/100 ml
GOLDWELL StyleSign Curls Defining Cream 150 ml
419,-
279 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Cream - professional and vegan, for wavy and curly hair, protects from high temperature, medium hold, volume 150 ml - 279 Kč/100 ml
L'ORÉAL PROFESSIONNEL Serie Expert Metal Detox Protective Cream 100 ml
904,-
904 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Cream - professional, for damaged hair, protects from high temperature, volume 100 ml - 904 Kč/100 ml
REDKEN Max Hold Hairspray 300 ml
499,-
166 Kč/100 ml
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - professional, pro all hair types, volume 300 ml - 166 Kč/100 ml
REVLON PROFESSIONAL Style Masters Fanaticurls 150 ml
Discounted -13 %
199,-
229,-
133 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Cream - professional, for wavy and curly hair, protects from high temperature and colour fading, strong hold, volume 150 ml - 133 Kč/100 ml
Schwarzkopf Professional OSiS+ Flexwax 85 ml
229,-
269 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Wax - professional and vegan, for all hair types, strong hold, volume 85 ml - 269 Kč/100 ml
Schwarzkopf Professional OSiS+ Bounty Balm 150 ml
249,-
166 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Cream - professional and vegan, for wavy and curly hair, protects from external influences and breakage, volume 150 ml - 166 Kč/100 ml
STMNT Grooming Spray 200ml
469,-
235 Kč/100 ml
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for all hair types, light hold, volume 200 ml - 235 Kč/100 ml
NEQI Moisture Mystery Leave In Cream 200 ml
Discounted -10 %
179,-
199,-
90 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Cream - professional, for all hair types, protects from high temperature and split ends, volume 200 ml - 90 Kč/100 ml
GOLDWELL StyleSign Textrure Roughman100 ml
649,-
649 Kč/100 ml
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Paste - professional and vegan, for normal hair, protects from external influences and colour fading, extra strong hold, volume 100 ml - 649 Kč/100 ml
MATRIX Builder Wax Spray 250 ml
339,-
136 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Wax - professional, for all hair types, volume 250 ml - 136 Kč/100 ml
WELLA PROFESSIONALS Eimi Perfect Me Lotion 100 ml
249,-
249 Kč/100 ml
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Cream - professional, for all hair types, protects from high temperature, light hold, volume 100 ml - 249 Kč/100 ml
WELLA PROFESSIONALS Eimi Texture Touch 75 ml
279,-
372 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Clay - professional, for all hair types, medium hold, volume 75 ml - 372 Kč/100 ml
REDKEN Control Hairspray 400 ml
499,-
125 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - professional, pro all hair types, extra strong hold, volume 400 ml - 125 Kč/100 ml
SCHWARZKOPF Professional Silhouette Flexible Styling&Care Lotion 200 ml
299,-
150 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for coloured, fine, greasy, normal, damaged, dry, wavy, curly, unruly, frizzy, aging and greying hair, light hold, volume 200 ml -...
SCHWARZKOPF Professional Silhouette Super Hold Hairspray 500ml
219,-
44 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - professional, pro coloured, fine, greasy, normal, damaged, dry, wavy, curly, unruly, frizzy, aging and greying hair, strong hold, volume 500 ml - 44 Kč/100 ml
ALFAPARF MILANO Semi Di Lino Smooth Smoothing Cream 125 ml
769,-
615 Kč/100 ml
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Cream - professional and vegan, for unruly and frizzy hair, protects from external influences, volume 125 ml - 615 Kč/100 ml
Schwarzkopf Professional OSiS+ G. Force 150 ml
219,-
146 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Gel - professional and vegan, for all hair types, extra strong hold, volume 150 ml - 146 Kč/100 ml
GOLDWELL StyleSign Curls High-Shine Gel Wax 100 ml
309,-
309 Kč/100 ml
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Wax - professional and vegan, for normal and wavy hair, protects from external influences and colour fading, light hold, volume 100 ml - 309 Kč/100 ml
GOLDWELL StyleSign Heat Styling Straightening Balm 100 ml
419,-
419 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Cream - professional and vegan, for wavy, curly, unruly and frizzy hair, protects from high temperature and breakage, volume 100 ml - 419 Kč/100 ml
MATRIX Controller Gel 200 ml
489,-
245 Kč/100 ml
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Gel - professional, for all hair types, volume 200 ml - 245 Kč/100 ml
MARIA NILA Finishing Spray 100 ml
379,-
379 Kč/100 ml
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional and vegan, for all hair types, strong hold, volume 100 ml - 379 Kč/100 ml
WELLA PROFESSIONALS Eimi Texture Pearl Styler 100 ml
249,-
249 Kč/100 ml
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Gel - professional, for all hair types, protects from UV radiation and high temperature, strong hold, volume 100 ml - 249 Kč/100 ml
WELLA PROFESSIONALS Eimi Natural Volume 300 ml
269,-
90 Kč/100 ml
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Mousse - professional, for all hair types, provides protection from UV radiation and high temperature, medium hold, volume 300 ml - 90 Kč/100 ml
In the category Hair Paste and Clay on Alza.cz, we currently have a total of 495 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Hliny a pasty na vlasy
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Hajformázó agyagok és paszták