Herbal Tea Bags
Herbal Tea Bags – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 500
English Tea Shop Best of British Tea Collection 40g, 20 pcs Organic ETS20
109,-
2,725 Kč/kg
On the way > 5 pcs
Expected 02/10/2026
Tea - organic, British brand, great gift, box of 20 bags, 5 flavours, tea mix - 5.45 Kč/pcs - from 2,725 Kč/1 kg
English Tea Shop Paper Cathedral Shape Me Wellness, 15 pyramids
109,-
3,633 Kč/kg
On the way > 5 pcs
Expected 02/10/2026
Tea organic, British brand, 15 pyramids, loose tea - 3,633 Kč/1 kg
English Tea Shop 'For Busy Bees' Tea Collection 40g, 20 pcs organic ETS20
109,-
2,725 Kč/kg
On the way > 5 pcs
Expected 02/10/2026
Tea - organic, British brand, great gift, box of 20 bags, 5 flavours, tea mix - 5.45 Kč/pcs - from 2,725 Kč/1 kg
English Tea Shop For Mum Wellness Tea Collection 34g 20pcs Organic ETS20
109,-
3,206 Kč/kg
On the way > 5 pcs
Expected 02/10/2026
Tea - organic, British brand, great gift, box of 20 bags, 5 flavours, tea mix - 5.45 Kč/pcs - from 3,206 Kč/1 kg
English Tea Shop Wellness Calm Me 20pcs, Organic
89,-
2,967 Kč/kg
On the way 1 pcs
Expected 02/10/2026
Tea - 2,967 Kč/1 kg
English Tea Shop Wellness gift box 12x1,5g
Discounted -5 %
199,-
210,-
11,056 Kč/kg
Ordered on request
Tea Tea, Bio, British brand, a great gift, 12 pyramids of syp tea, 3 flavours - 11,056 Kč/1 kg
Cupper BIO Warm Winter Hug 20 × 2 g
from
89,-
1,151 Kč/kg
Ordered on request
Tea - from 4.46 Kč/pcs - from 1,151 Kč/1 kg
Cupper BIO Cranberry & Raspberry Infusion 20 × 2.5 g
from
89,-
1,151 Kč/kg
Ordered on request
Tea - from 4.46 Kč/pcs - from 1,151 Kč/1 kg
Hampstead Tea BIO Herbal Goodnight Tea 20 pcs
109,-
2,180 Kč/kg
Currently Unavailable
Tea - Herbal, bags, the raw material used is chamomile with a positive impact on nerves and sleep, single-species, Indian, weight 50 g - 5.45 Kč/pcs - from 2,180 Kč/1 kg
Hampstead Tea BIO Mint Tea 20 pcs
99,-
1,980 Kč/kg
Currently Unavailable
Tea - Herbal, bags, the raw material used is mint with a positive impact on immunity, respiratory tract and digestion and digestion, single-species, Indian, weight 50 g -...
Hampstead Tea BIO Rooibos red tea 20 pcs
109,-
2,180 Kč/kg
Currently Unavailable
Tea - herbal, sachets, single species, Indian, weight 50 g - 5.45 Kč/pcs - from 2,180 Kč/1 kg
English Tea Shop Gift Set of Christmas Figures for the Tree 20g, 10 pcs Organic ETS10
199,-
9,950 Kč/kg
Currently Unavailable
Tea - organic, British brand, gift set, 5 flavours, tea mix - 9.95 Kč/pcs - from 9,950 Kč/1 kg
Hampstead Tea Organic rosehip tea with hibiscus 20pcs
from
108,-
3,967 Kč/kg
Currently Unavailable
Tea fruit tea, herbal tea, bagged tea, fairtrade certification, organic - from 5.42 Kč/pcs - from 3,967 Kč/1 kg
Hampstead Tea BIO Herbal tea turmeric and cinnamon 20 pcs
109,-
2,180 Kč/kg
Currently Unavailable
Tea - Herbal, bags, the raw material used is turmeric, cinnamon and ginger with a positive impact on immunity, single-species, Indian, weight 50 g - 5.45 Kč/pcs -...
Hampstead Tea BIO Fennel tea with mint 20 pcs
from
108,-
2,380 Kč/kg
Currently Unavailable
Tea - Herbal, bags, the raw material used is fennel, licorice and mint with positive effects on nerves and sleep and digestion and digestion, single-species, Indian, weight 50 g -...
Hampstead Tea BIO selection of herbal and fruit teas 20pcs
99,-
3,300 Kč/kg
Currently Unavailable
Tea fruit tea, herbal tea, bagged tea, organic - 4.95 Kč/pcs - from 3,300 Kč/1 kg
Pukka Night Time BIO 20 sachets
139,-
2,279 Kč/kg
Currently Unavailable
Tea - herbal, tea bags, tea blend, weight 61 g, composition fennel and lavender - 6.95 Kč/pcs - from 2,279 Kč/1 kg
English Tea Shop 25 pcs Pyramid, Advent Calendar White, Puzzles, Organic
309,-
6,438 Kč/kg
Currently Unavailable
Advent Calendar - organic, British brand, gift set, 13 flavours, tea mix - 12.36 Kč/packet - from 6,438 Kč/1 kg
Teekanne Lemon balm 20 × 1,5 g
Great price
from
39,-
Currently Unavailable
Tea - herbal, tea bags, tea blend, Polish, composition lemon grass and lemon balm - from 1.95 Kč/pcs
Teekanne WOF collection 2024
109,-
Currently Unavailable
Tea - herbal and fruity, bags, tea blend, Czech, blueberry composition, Chicory, hibiscus, apple, Strawberry, raspberry, orange and rosehip - 3.63 Kč/pcs
Teekanne Rosehip Tea 20 × 2,7 g
Great price
from
39,-
Currently Unavailable
Tea - herbal, bags, tea blend, Czech, composition hibiscus and rosehip - from 1.95 Kč/pcs
Teekanne Fit & Slim 20 × 1.6 g
from
49,-
Currently Unavailable
Tea - Herbal, bags, tea blend, Polish, composition of holly, nettle and mint - from 2.45 Kč/pcs
Teekanne Detox & Slim 20 × 1.6 g
from
49,-
Currently Unavailable
Tea - herbal, tea bags, tea blend, composition nettle, mint and rosehip - from 2.45 Kč/pcs
Teekanne Mountain Herbs 20 × 1.8 g
from
39,-
Currently Unavailable
Tea - Herbal, bags, tea blend, composition lemongrass, Chamomile, Nettle, licorice, mint and cinnamon - from 1.95 Kč/pcs
In the category Herbal Tea Bags on Alza.cz, we currently have a total of 500 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Vreckové čaje bylinné
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Gyógynövényes filteres teák