Herbal Tea Bags
Herbal Tea Bags – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 500
Leros tea party, mint 20 × 1,5 g
from
65,-
2,500 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, the raw material used is mint with a positive impact on digestion and digestion, single-species, Czech, weight 30 g - from 3.25 Kč/pcs -...
Jones Celebrations Gift box 120 × 1,5 g
459,-
2,550 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, black and herbal, bags, tea set, Sri Lankan, weight 180 g, clove composition, jasmine, cardamom and mint - 38 Kč/pcs - from 2,550 Kč/1 kg
Apotheke Willow 20 × 1,5 g
from
42,-
1,633 Kč/kg
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - willow contains antioxidants, contributes to the normal functioning of the urinary system and promotes normal prostate function - from 2.08 Kč/pcs - from 1,633 Kč/1 kg
Apotheke Burdock 20 × 1,5 g
from
42,-
1,633 Kč/kg
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - rapeseed contributes to normal digestion, promotes normal renal, gallbladder and liver functioning, contributes to normal upper respiratory tract functioning and normal skin...
Herbalist's tea Urological 40 × 1,6 g
from
50,-
922 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - ash, heather and goldenrod contribute to normal kidney and bladder function, meadowsweet promotes loss of excess water - from 1.25 Kč/pcs - from 922 Kč/1 kg
English Tea Shop Uplifting Moments 32x1,5g, mix
319,-
6,646 Kč/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea Tea, Bio, British brand, a great gift, 32 bags, 4 flavours - 9.97 Kč/pcs - from 6,646 Kč/1 kg
LEROS Herbal Vitality 20x2g
from
65,-
1,875 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - green and herbal, bags, tea blend, Czech, weight 40 g, composition ginkgo biloba and pear - from 3.25 Kč/pcs - from 1,875 Kč/1 kg
Leros Gift Set Fruit Orchard 6 × 5 Bags
169,-
76 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - herbal and fruit, bags, tea set, Czech, weight 2220 g
LEROS Bucco Cold brew
from
58,-
2,267 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, weight 30 g, anise composition, hibiscus and mint - from 2.91 Kč/pcs - from 2,267 Kč/1 kg
Apotheke Contryhel 20 × 1.5 g
from
42,-
1,633 Kč/kg
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Lady's mantle helps maintain good comfort before and during the menstrual cycle - from 2.08 Kč/pcs - from 1,633 Kč/1 kg
Hampstead Tea Mix of bagged organic teas 78 pcs 6 types, petrol wooden box
from
940,-
923 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black and herbal, bags, tea set, Indian, weight 1050 g - from 12.05 Kč/pcs - from 923 Kč/1 kg
Hampstead Tea BIO chamomile tea 250pcs
from
775,-
2,103 Kč/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea herbal tea, organic, bagged tea, chamomile tea, bargain packing - from 3.10 Kč/pcs - from 2,103 Kč/1 kg
Leros Organic Children's Soothing Tea 20 × 1,8 g
from
65,-
2,083 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruit-herb mixture, 20 funnel bags, package weight 36 g, Organic quality, herbal taste, paper box & no cellophane, paper cover without PVC, compostable bag without staple -...
LEROS Female Desire 20 × 2 g
from
65,-
37,500 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal, tea bags, tea blend, weight 2 g - from 3.25 Kč/pcs - from 37,500 Kč/1 kg
LEROS Strength 22 Herbs Akut Grip 20 × 2,5 g
from
65,-
125 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, weight 600 g, composition of turmeric, lime and ginger - from 3.25 Kč/pcs - from 125 Kč/1 kg
Hampstead Tea Natural wooden tea bag mix box 78 pcs 6 types
from
940,-
923 Kč/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - tea set, bags, tea set, Indian, 78 bags per pack, weight 1300 g
LEROS Morning Warm-up 20x1.5g
75,-
2,500 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea herbal, harmony - 3.75 Kč/pcs - from 2,500 Kč/1 kg
Apotheke Herbalist Chamomile Tea 40 × 1,6 g
from
42,-
766 Kč/kg
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - chamomile contributes to good digestion, supports normal respiratory system function and natural defenses, positively affects mental health, relaxation and sleep, externally...
English Tea Shop Fruit Tea Tin Set, 36 bags
349,-
5,675 Kč/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea organic, British brand, 36 sachets, 6 flavours - 9.69 Kč/pcs - from 5,675 Kč/1 kg
GOLDIM Babio Bio tea for mothers 20 pcs
46,-
1,533 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nursing Tea in a bag for breastfeeding mothers, organic quality, no added sugar, supports milk production - 1,533 Kč/1 kg
Leros Liver & Gallbladder 20 × 1,5 g
from
65,-
2,500 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, weight 30 g, composition of fennel, Chamomile, turmeric, mint and burdock - from 3.25 Kč/pcs - from 2,500 Kč/1 kg
ETS WELLNESS Collection new 48 bags
289,-
4,014 Kč/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea organic, British brand, 48 sachets, 6 flavours - 6.02 Kč/pcs - from 4,014 Kč/1 kg
Herbalist's tea Thistle liver blend 40 × 1.5 g
from
50,-
983 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, weight 60 g, chicory composition, Nettle, marigold, dandelion and milk thistle - from 1.25 Kč/pcs - from 983 Kč/1 kg
Leros tea party, African rooibos 20 × 2 g
75,-
1,875 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea herbal, harmony - 3.75 Kč/pcs - from 1,875 Kč/1 kg
In the category Herbal Tea Bags on Alza.cz, we currently have a total of 500 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Vreckové čaje bylinné
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Gyógynövényes filteres teák