Herbal Tea Bags
Herbal Tea Bags – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 500
Apotheke Nettle 20 × 1.5 g
from
42,-
1,633 Kč/kg
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, the raw material used is nettle with a positive impact on the kidneys and urinary tract, single-species, Czech, weight 30 g - from 2.08 Kč/pcs -...
LEROS Smooth background 20x1.5g
75,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea herbal, harmony - 3.75 Kč/pcs
Teekanne Stomach and intestines 10 × 2 g
from
39,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, composition chamomile, licorice, Mint, lemon balm and cinnamon - from 3.90 Kč/pcs
English Tea Shop White Christmas Collection 24 g, 12 pcs organic ETS12
199,-
8,292 Kč/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, gift set, 4 flavours, tea mix - 16.58 Kč/pcs - from 8,292 Kč/1 kg
Apotheke Organic children's bronchial tea with plantain 20 × 1.5 g
from
50,-
1,967 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, 20 sachets per pack, weight 30 g, anise composition, plantain, Mint, Motherwort, sea buckthorn and rosehip - from 2.51 Kč/pcs -...
LEROS Natur Slim Line 20 x 1.5g
from
65,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal tea blend to supplement the drinking regime. - from 3.25 Kč/pcs
Leros Calm Head 20 × 1,5 g
from
65,-
2,500 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, weight 30 g, clove composition, cannabis and mint - from 3.25 Kč/pcs - from 2,500 Kč/1 kg
Leros Balanced Sugar 20 × 1 g
from
65,-
3,750 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, weight 20 g, blueberry composition, sage and hawthorn - from 3.25 Kč/pcs - from 3,750 Kč/1 kg
Leros Blood Pressure 20 × 1.5 g
from
65,-
2,500 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, weight 30 g, composition blueberry and jasmine - from 3.25 Kč/pcs - from 2,500 Kč/1 kg
LEROS Mind cleansing 21x1,3g
75,-
2,885 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea herbal, harmony, cleansing - 3.57 Kč/pcs - from 2,885 Kč/1 kg
English Tea Shop Chamomile and Lavender
89,-
2,967 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, 20 bags - 4.45 Kč/pcs - from 2,967 Kč/1 kg
Herbalist's Stomach Tea 40 × 1,6 g
from
50,-
922 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - rapeseed, melissa, mallow and sweet flag support normal digestion, agrimony and goodwill support gallbladder function - from 1.25 Kč/pcs - from 922 Kč/1 kg
Leros Vitamin C bronchial 20 × 1.5 g
from
65,-
2,500 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, weight 30 g, the composition of the geranium, Fennel, Linden, Mint, currant, rosehip and thyme - from 3.25 Kč/pcs - from 2,500 Kč/1 kg
Teekanne Mint with raspberries 20 × 1,5 g
from
39,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal, tea bags, tea blend, composition apple, raspberry and mint - from 1.95 Kč/pcs
Pukka Chamomile, Vanilla & Manuka honey BIO 20 × 1,6 g
139,-
1,904 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal, tea bags, tea blend, weight 73 g, composition chamomile and vanilla - 6.95 Kč/pcs - from 1,904 Kč/1 kg
Leros Thick Eyes 20 × 1.5 g
from
65,-
2,500 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, weight 30 g, blueberry composition, marigold, mallow flower and chokeberry - from 3.25 Kč/pcs - from 2,500 Kč/1 kg
Leros Sage 20 × 1,5 g
from
55,-
2,167 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, the raw material used is sage with a positive impact on immunity, respiratory tract and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 30 g -...
Pukka Night Time BIO 20 sachets
139,-
2,279 Kč/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal, tea bags, tea blend, weight 61 g, composition fennel and lavender - 6.95 Kč/pcs - from 2,279 Kč/1 kg
Pukka Supreme Matcha Green BIO 20 × 1,5 g
139,-
1,958 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - green, herbal and matcha, tea bags, tea blend, weight 71 g - 6.95 Kč/pcs - from 1,958 Kč/1 kg
Teekanne Fit & Slim 20 × 1.6 g
from
49,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Polish, composition of holly, nettle and mint - from 2.45 Kč/pcs
Hampstead Tea BIO lemon tea with ginger 20pcs
from
108,-
3,967 Kč/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea fruit tea, herbal tea, bagged tea, demeter certification, organic - from 5.42 Kč/pcs - from 3,967 Kč/1 kg
English Tea Shop Tea mix Because you' re Amazing 40g, 20 pcs organic ETS20
109,-
2,725 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, great gift, box of 20 bags, 5 flavours, tea mix - 5.45 Kč/pcs - from 2,725 Kč/1 kg
Leros Urinary tract, kidney 20 × 1.5 g
from
65,-
2,500 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, weight 30 g, birch composition, heather and goldenrod - from 3.25 Kč/pcs - from 2,500 Kč/1 kg
Leros Nettle 20 × 1 g
from
55,-
3,250 Kč/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, the raw material used is nettle with a positive impact on the kidneys and urinary tract, single-species, Czech, weight 20 g - from 2.75 Kč/pcs -...
In the category Herbal Tea Bags on Alza.cz, we currently have a total of 500 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Vreckové čaje bylinné
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Gyógynövényes filteres teák