Herbal Teas Basilur
Herbal Teas Basilur – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 213
BASILUR White Tea Book Assorted 32 × 1,5 g, tin
349,-
5,453 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - white, bags, tea set, Sri Lankan, weight 64 g, strawberry composition, orange, roses, vanilla and mango - 10.91 Kč/pcs - from 5,453 Kč/1 kg
BASILUR Bouquet Jasmine 25 × 1,5 g, cover
Discounted -9 %
99,-
109,-
2,605 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, bags, tea set, Sri Lankan, weight 38 g, composition jasmine - 3.96 Kč/pcs - from 2,605 Kč/1 kg
BASILUR Winter Berries Book Assorted 32 × 2 g, tin
369,-
5,766 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black, bags, tea set, Sri Lankan, weight 64 g, composition cranberry, raspberry and sea buckthorn - 11.53 Kč/pcs - from 5,766 Kč/1 kg
BASILUR gift Blue Tea Assorted pack of 40 gastro bags
239,-
3,983 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, bags, tea set, Sri Lankan, weight 60 g, composition lavender and butterfly flower - 19.92 Kč/pcs - from 3,983 Kč/1 kg
BASILUR Specialty Earl Grey 25 × 2 g, cover
99,-
1,980 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, bags, tea set, Sri Lankan, weight 50 g - 3.96 Kč/pcs - from 1,980 Kč/1 kg
BASILUR Premium Ceylon green unshelled 100 × 2 g
189,-
945 Kč/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - green, bags, single species, Sri Lankan, weight 200 g - 15.75 Kč/pcs - from 945 Kč/1 kg
BASILUR White Tea Forest Fruit paper 100 g
159,-
1,590 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - white, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 100 g, composition currant and amaranth - 13.25 Kč/pcs - from 1,590 Kč/1 kg
BASILUR European Breakfast Tea Book Assorted tin 32 × 2 g
319,-
4,984 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black, bags, tea set, Sri Lankan, weight 64 g, composition bergamot, Chocolate and roses - 53 Kč/pcs - from 4,984 Kč/1 kg
BASILUR Christmas Fruit Assorted 40 × 1,8 g, cover
249,-
3,458 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 72 g, composition lemon, cloves, hibiscus, apple, orange, cinnamon, stevia and rosehip - 6.23 Kč/pcs - from 3,458 Kč/1 kg
BASILUR Merry Berry Assorted Vol. I 40 sachets, cover
239,-
3,274 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black, bags, tea set, Sri Lankan, weight 73 g, composition apple, Lavender, raspberry, orange, cinnamon, stevia, rosehip and vanilla - 5.98 Kč/pcs - from 3,274 Kč/1 kg
BASILUR Vintage Christmas Tree 85 g, paper
139,-
1,635 Kč/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 85 g, composition of the cornflower, apple, passion fruit and mango - 1,635 Kč/1 kg
BASILUR Specialty English Breakfast paper 100 g
149,-
1,490 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, loose, single varietal, Sri Lankan, weight 100 g - 12.42 Kč/pcs - from 1,490 Kč/1 kg
BASILUR White Tea Strawberry Vanilla paper 100 g
159,-
1,590 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - white, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 100 g, strawberry composition, Jasmine and Rose - 13.25 Kč/pcs - from 1,590 Kč/1 kg
BASILUR Christmas Fruit Cherry Almond 20 × 1,8 g, cover
109,-
3,028 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 36 g, composition lemon, orange, stevia and rosehip - 5.45 Kč/pcs - from 3,028 Kč/1 kg
BASILUR Winter Night´s Dream North Lights 100 g, tin
289,-
2,890 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 100 g, composition strawberry and rose - 2,890 Kč/1 kg
BASILUR Floral Harmony Lavender Berry paper 75 g
169,-
2,253 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 75 g, composition lavender and currant - 28 Kč/pcs - from 2,253 Kč/1 kg
BASILUR Island of Tea Gold 25 × 2 g, cover
99,-
1,980 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, bags, tea set, Sri Lankan, weight 50 g - 3.96 Kč/pcs - from 1,980 Kč/1 kg
BASILUR Cold Brew Orange Mango 20 × 2 g
109,-
2,725 Kč/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea blend, Sri Lankan, weight 40 g, composition of hibiscus, orange, stevia, rosehip and mango - 9.08 Kč/pcs - from 2,725 Kč/1 kg
BASILUR Fruit Forest Fruit wrapper 25 × 1,8 g
109,-
2,422 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea blend, Sri Lankan, weight 45 g, composition pomegranate, hibiscus, orange and rosehip - 9.08 Kč/pcs - from 2,422 Kč/1 kg
BASILUR White Tea Peach Rose cover 20 × 1,5 g
Discounted -7 %
119,-
129,-
3,967 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - white, tea bags, tea blend, Sri Lankan, weight 30 g - 9.92 Kč/pcs - from 3,967 Kč/1 kg
BASILUR Fruit Strawberry & Raspberry cover 25 × 1,8 g
109,-
2,422 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea blend, Sri Lankan, weight 45 g, composition basil, hibiscus, orange and rosehip - 9.08 Kč/pcs - from 2,422 Kč/1 kg
BASILUR Gin & Tonic Tea Blue Book Assorted Tin 32 × 1,5 g
369,-
7,688 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, bags, tea set, Sri Lankan, Weight 48 g, composition lemongrass, hibiscus, butterfly flower and juniper - 62 Kč/pcs - from 7,688 Kč/1 kg
BASILUR White Tea Mango Orange 20 × 1,5 g
119,-
3,967 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - white, bags, tea blend, Sri Lankan, weight 30 g, composition orange and mango - 9.92 Kč/pcs - from 3,967 Kč/1 kg
BASILUR Serene Blooms Secret Bloom sheet 75 g
169,-
2,253 Kč/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 75 g, composition lavender and calendula - 3.52 Kč/pcs - from 2,253 Kč/1 kg
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Bylinné čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Gyógyteák