Laundry Detergents
Laundry Detergents – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 1,172
ExAller house dust mite allergy spray 300 ml
899,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Scent Neutraliser Spray - fast relief from dust mite allergy, eliminates up to 99% of dust mites from mattresses, carpets and upholstery, 100% natural composition
P&S Double Black Rags to Riches Detergent, 946 ml
599,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Washing Gel -, removes stains while washing, 32 wash cycles, for microfibre, volume 946 ml - 633 Kč/1 l
ATTITUDE Washing gel with the scent of meadow flowers spare canister 2 l (80 washes)
Great price
562,-
Save 18,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Washing Gel - suitable for colour and white clothing, for regular washing, 80 wash cycles, volume 2000 ml - 7.03 Kč/pcs - from 281 Kč/1 l
ExAller house dust mite allergy spray 75 ml
399,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Scent Neutraliser Spray - fast relief from dust mite allergy, eliminates up to 99% of dust mites from mattresses, carpets and upholstery, 100% natural composition
SONETT Spray for stains 100 ml
109,-
In stock 4 pcs at the supplier's
Stain Remover - for stains: fruit, vegetables, 100ml - 1,090 Kč/1 l
Natuty Detergent for wool and silk We are natuty 1000 ml
249,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Washing Gel - for woolen clothing, suitable for colour and white clothing, for allergy sufferers, 50 wash cycles, volume 1000 ml - 249 Kč/1 l
Natuty Washing gel for sensitive people and children We are natuty, 1000 ml
265,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Washing Gel - suitable for colour and white clothing, for sensitive skin, 33 wash cycles, volume 1000 ml - 265 Kč/1 l
Natuty Washing powder for coloured and black laundry We are natuty 1000 g
389,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Washing Powder - all-purpose, for colour and black, for allergy sufferers and sensitive skin, from the Czech Republic, number of washes: 100 Washes, 1000 g - 389 Kč/1 kg
Natuty Detergent for sports and functional laundry with lemon scent We are natuty, 1000 ml
Amazing Deal
220,-
Save 29,-
In stock 2 pcs at the supplier's
Washing Gel - for sports, suitable for colour and white clothing, for allergy sufferers, 50 wash cycles, volume 1000 ml - 220 Kč/1 l
Natuty Washing gel for white and coloured laundry with lemon scent We are natuty, 1000 ml
265,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Washing Gel - suitable for colour and white clothing, for sensitive skin, 33 wash cycles, volume 1000 ml - 265 Kč/1 l
Natuty Washing powder for light and white laundry We are natuty 1000 g
389,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Washing Powder - all-purpose, for white, for allergy sufferers, number of washes: 100 Washes, 1000 g - 389 Kč/1 kg
Dedra AG by Agata Set 3+1 (3× shower gel + fabric freshener)
477,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Toiletry Set - contains 3 × gentle shower gel with glycerin and Aloe vera and 1 × fabric freshener, gentle formula for everyday care and freshness, luxury perfumery from exclusive...
DEDRA colourito colour protection laundry gel, Expert Ultra, 2 × 56 washes
449,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Washing Gel - for children's clothing, suitable for colour clothing, removes stains while washing, for sensitive skin and allergy sufferers, 56 wash cycles, volume 2140 ml -...
Natuty Liquid detergent for cloth diapers We are natuty, 1000 ml
249,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Washing Gel - for soft clothing, suitable for colour and white clothing, for allergy sufferers, 50 wash cycles, volume 1000 ml - 249 Kč/1 l
Natuty Washing gel for white and coloured laundry with lemon scent We are natuty, 100 ml
89,-
In stock > 20 pcs at the supplier's
Washing Gel - suitable for colour and white clothing, for sensitive skin, 3 wash cycles, volume 100 ml - 890 Kč/1 l
Natuty Washing gel for sensitive people and children We are natuty, 100 ml
89,-
In stock > 20 pcs at the supplier's
Washing Gel - suitable for colour and white clothing, for sensitive skin, 3 wash cycles, volume 100 ml - 890 Kč/1 l
Natuty Laundry gel for white and coloured laundry without fragrance, 1 l
265,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Washing Gel - suitable for colour and white clothing, for sensitive skin, 33 wash cycles, volume 1000 ml - 265 Kč/1 l
MIELE Ultracolour & WoolCare Set
1,390,-
On the way > 5 pcs
Expected 29/09/2026
Washing Gel - suitable for colour clothing, preserves colour intensity, 128 wash cycles, volume 6000 ml - 232 Kč/1 l
MIELE Ultracolour & Sport Set
1,450,-
On the way > 5 pcs
Expected 29/09/2026
Washing Gel - suitable for colour clothing, preserves colour intensity, 131 wash cycles, volume 6000 ml - 242 Kč/1 l
ALLNATURE baking soda 1 kg
42,-
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Universal Cleaning Product - baking soda is a versatile helper, which can be used during household cleaning and everyday hygiene, it has a fundamental effect, can help with stomach...
ALLNATURE baking soda 5 kg
279,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Universal Cleaning Product - versatile, for cleaning and hygiene, for an acid stomach, heartburn, stains on the teeth, weight 5 kg
K2R Colour Catcher 2in1 Protect & Revive Colours 18 pcs
105,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Colour Absorbing Sheets - captures colours released during washing, suitable for washing different coloured laundry, 2in1 - revives colours and prevents fading - 5.83 Kč/1 pc(s)
PERWOLL Renew Blossom 4 l (80 washes)
419,-
Currently Unavailable
Washing Gel - suitable for colour clothing, for regular washing, 80 wash cycles, volume 4000 ml - 5.24 Kč/pcs - from 105 Kč/1 l
MELICONI dryer balls 656153
229,-
Currently Unavailable
Dryer Balls - for repeated use, diameter: 60mm, 2pcs in package - 115 Kč/1 pc(s)
In the category Laundry Detergents on Alza.cz, we currently have a total of 1172 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Pracie prostriedky
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Mosószerek