Laundry Detergents
Laundry Detergents – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 1,171
SIPO Wool dryer balls, 6 pcs
359,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dryer Balls - 60 Kč/1 pc(s)
COCCOLINO Peonia Rossa & Mela 1,75 l (76 washes)
149,-
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Fabric Softener - characteristics: for routine maintenance, floral fragrance, 76 Washes washes, volume of 1750 ml - 1.96 Kč/praní - from 85 Kč/1 l
LENOR Amethyst colour 52 pcs
599,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Capsules all-purpose, for colour, protection against loss of shape, for routine maintenance and perfumed, 52 pc(s) in package - 11.52 Kč/praní - from 11.52 Kč/1 pc(s)
WINNI´S Hypoallergenic fabric softener 775 ml (31 washes)
85,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Fabric Softener - characteristics: for allergy sufferers, for routine maintenance and sensitive skin, floral fragrance, 31 Washes washes, volume of 775 ml - 2.74 Kč/praní -...
COCCOLINO Sandalwood & Honeysuckle 1.827L (87 Washes)
New arrival
119,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Fabric Softener - characteristics: for routine maintenance, floral fragrance, 87 Washes washes, volume of 1827 ml - 65 Kč/1 l
TOKO Eco Care Wool Wash, 250 ml (10 washes)
Great price
329,-
Save 30,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Gel - for woolen clothing, suitable for colour, white and black clothing, softens laundry, 8 wash cycles, volume 250 ml - 1,316 Kč/1 l
DOWNY Fruit Passion 210 g
90,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Laundry Scent Beads pour into your washing machine before washing and give your laundry an intense fragrance fruit fragrance. - 429 Kč/1 kg
HEAD SportSplash 0,5 l (11 washes)
199,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Gel - for sports, suitable for colour, white and black clothing, removes stains while washing, 11 wash cycles, for synthetic fibre, volume 500 ml - 18.09 Kč/pcs -...
DR. BECKMANN Dryer Sheets with Fabric Softener - Summer Flower 62g (28 pcs)
165,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Fabric Softener - characteristics: protection against loss of shape, maintain colour intensity and preserves fabric softness, floral fragrance, 28 Washes washes, -...
CHANTE CLAIR Lavatrice Muschio Bianco 2,07 l (46 washes)
New arrival
189,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Gel - suitable for colour, white and black clothing, removes stains while washing, for regular washing, 46 wash cycles, for cotton, volume 2070 ml - 4.11 Kč/pcs -...
TIERRA VERDE Stain remover 100 ml
Great price
69,-
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Stain Remover - for stains: oils, sweat, red wine and coffee, 100ml - 690 Kč/1 l
SOULDROPS Baby Girl Drop 1 l (40 washes)
129,-
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Fabric Softener - characteristics: softens laundry and sensitive skin, floral fragrance, 40 Washes washes, volume of 1000 ml - 3.23 Kč/washing - from 129 Kč/1 l
ARIEL Ultra Power Universal 29pcs
New arrival
388,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Capsules all-purpose, for colour, white and black, 29 pc(s) in package - 13.38 Kč/1 pc(s)
DOWNY Ocean Fresh 210 g
90,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Laundry Scent Beads pour into your washing machine before washing and give your laundry an intense fragrance fresh fragrance. - 429 Kč/1 kg
ALFAPUREO Dubai with argan oil 100 ml (20 washes)
499,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Laundry Perfume - intense and aldehydic fragrance, with argan oil, deep nourishment of the fibres, also suitable for the dryer - 4,990 Kč/1 l
Steamers Dryer Balls
649,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dryer Balls - Wool, smooth surface, ball diameter 80 mm, 4 pcs in the package, the product absorbs moisture, reduces drying time and softens laundry, suitable for sensitive skin, -...
ARIEL Ultra Power Universal 40 pcs
New arrival
499,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Capsules all-purpose, for colour, white and black, 40 pc(s) in package - 12.48 Kč/1 pc(s)
DOWNY Caribbean Breeze 210 g
90,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Laundry Scent Beads pour into your washing machine before washing and give your laundry an intense fragrance floral fragrance. - 429 Kč/1 kg
ALFAPUREO 3in1 Pure Luxury 500 ml (50 washes)
759,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Gel - suitable for colour, white and black clothing, for regular washing, 50 wash cycles, volume 500 ml - 1,518 Kč/1 l
ARIEL Ultra Power colour 29pcs
New arrival
388,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Capsules all-purpose, for colour, 29 pc(s) in package - 13.38 Kč/1 pc(s)
CHANTE CLAIR Lavatrice colourati 2,07 l (46 washes)
New arrival
189,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Gel - suitable for colour clothing, for regular washing, preserves colour intensity, 46 wash cycles, for cotton, volume 2070 ml - 4.11 Kč/pcs - from 91 Kč/1 l
VORTEX Universal Laundry Sheets (20 washes)
New arrival
125,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Laundry Sheets - 6.25 Kč/pcs - from 6.25 Kč/1 pc(s)
COCCOLINO Fresh Silk Lily 1.403 l (61 washes)
100,-
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Fabric Softener - characteristics: preserves fabric softness, for routine maintenance and perfumed, floral and fresh fragrance, 61 Washes washes, volume of 1403 ml -...
ECOCARE Eco-friendly fragrance-free fabric softener 1 l (40 washes)
209,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Fabric Softener - characteristics: for routine maintenance, fragrance free fragrance, 40 Washes washes, volume of 1000 ml - 209 Kč/1 l
In the category Laundry Detergents on Alza.cz, we currently have a total of 1171 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Pracie prostriedky
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Mosószerek