Loose Leaf Black Tea
Loose Leaf Black Tea – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 484
ORIENTAL black tea India Assam Tippy Golden FOP blend, 200 g
330,-
1,650 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - Black, sprinkled, the raw material used is Assam tea tree with positive effects on digestion and digestion, energy and memory, single-species, Indian, weight 200 g -...
ORIENTAL black tea Bangladesh GFOP, 250 g
189,-
756 Kč/kg
In stock 3 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single-species, weight 250 g - 756 Kč/1 kg
Caykur Tirebolu black tea, 200 g
109,-
545 Kč/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single-grain, Turkish, weight 200 g - 545 Kč/1 kg
Tea Garden Puerh Tea King Organic 500 g
1,599,-
3,198 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Chinese, weight 500 g - 3,198 Kč/1 kg
Manna Georgian Premium Black Tea with Thyme Loose 70g
112,-
1,600 Kč/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea black tea, loose tea, Georgian tea, motherwort - 1,600 Kč/1 kg
Market Grounds TE Luxury Loose Tea Darjeeling First Flush FTGFOP
403,-
1,612 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single-species, weight 250 g - 1,612 Kč/1 kg
Black flavoured tea Caffe Latte - 200 g
276,-
1,380 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - Black, sprinkled, tea blend, German, weight 200 g, composition of horseradish - 1,380 Kč/1 kg
Tea Garden Puerh Tea Vanilla 90 g
199,-
2,211 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose-leaf, tea blend, Chinese, weight 90 g - 2,211 Kč/1 kg
Alveus Blackberry Tango, strawberry raspberry 100 g
268,-
2,680 Kč/kg
In stock 2 pcs at the supplier's
Tea - black and fruity, sprinkled, tea blend, Indian, weight 100 g, composition elderflower, Blueberry, Strawberry, raspberry and currant - 2,680 Kč/1 kg
Tea Garden India Darjeeling TGFOPI Lingia - black tea, 1000g
2,599,-
2,599 Kč/kg
In stock 2 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 1000 g - 2,599 Kč/1 kg
Tea Garden Kenya GFOP Tinderet - black tea, 90g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Kenyan, weight 90 g - 2,100 Kč/1 kg
Tea Garden India Darjeeling TGFOPI - black tea WITHOUT COFFEE, 500g
1,349,-
2,698 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 500 g - 2,698 Kč/1 kg
ORIENTAL Black Tea India Darjeeling Himalaya Blend, 1 kg
1,680,-
1,680 Kč/kg
In stock 1 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 1000 g - 1,680 Kč/1 kg
ORIENTAL black tea China Yunnan Dian Hong FOP std. 6112, 200 g
278,-
1,390 Kč/kg
In stock 4 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Chinese, weight 200 g - 1,390 Kč/1 kg
Tea Garden Belgian Chocolate - black flavoured tea, 90g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose-leaf, tea blend, German, weight 90 g - 2,100 Kč/1 kg
Market Grounds TE Luxury Tea Bag 15 Darjeeling First Flush FTGFOP
196,-
2,108 Kč/kg
In stock 3 pcs at the supplier's
Tea Premium classic tea from the Himalayas with an unrivalled floral note. The fresh floral taste makes this tea an elegant delight, perfect for special occasions and tea...
Hyson Ceylon Supreme Dimbula 200 g (loose black tea)
249,-
1,245 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Sri Lankan, weight 200 g - 1,245 Kč/1 kg
ORIENTAL Black Tea India Assam Dhelakat TGFOP1, 200 g
232,-
1,160 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single-species, Indian, weight 200 g - 1,160 Kč/1 kg
Tea Garden Five o´Clock Tea - Tea at five - black tea, 500g
999,-
1,998 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose-leaf, tea blend, Sri Lankan, weight 500 g - 1,998 Kč/1 kg
Tea Garden Earl Grey with flowers - black flavoured tea, 90g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Black, sprinkled, the raw material used is bergamot and jasmine with a positive impact on energy and memory, single-species, German, weight 90 g - 2,100 Kč/1 kg
Tea Garden India Darjeeling North Tukvar FF - black tea, 500g
1,349,-
2,698 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 500 g - 2,698 Kč/1 kg
Tea Garden China Golden Yunnan FOP - black tea, 80g
189,-
2,363 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Chinese, weight 80 g - 2,363 Kč/1 kg
Tea Garden Georgia OP - black tea, 500g
999,-
1,998 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Georgian, weight 500 g - 1,998 Kč/1 kg
In the category Loose Leaf Black Tea on Alza.cz, we currently have a total of 484 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Sypané čierne čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Szálas fekete teák