Loose Leaf Black Tea
Loose Leaf Black Tea – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 484
Tea Garden Irish Whiskey - black flavoured tea, 90g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single-grain, German, weight 90 g - 2,100 Kč/1 kg
Tea Garden India Assam Manjushree CTC - black tea, 500g
999,-
1,998 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 500 g - 1,998 Kč/1 kg
Tea Garden China Black Gunpowder Tea - Black Pearl - black tea, 500g
1,999,-
3,998 Kč/kg
In stock 4 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Chinese, weight 500 g - 3,998 Kč/1 kg
Tea Garden India Darjeeling FTGFOPI Castleton - black tea, 500g
1,349,-
2,698 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 500 g - 2,698 Kč/1 kg
Tea Garden Pear & Cinnamon - cinnamon black tea, 90g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Black, sprinkled, tea blend, German, weight 90 g, composition of cinnamon - 2,100 Kč/1 kg
Tea Garden India Darjeeling FTGFOPI Nurbong - black tea, 500g
1,349,-
2,698 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 500 g - 2,698 Kč/1 kg
Tea Garden India Darjeeling FTGFOPI Tukdah - black tea, 500g
1,349,-
2,698 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 500 g - 2,698 Kč/1 kg
Tea Garden India Darjeeling North Tukvar FF - black tea, 1000g
2,599,-
2,599 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 1000 g - 2,599 Kč/1 kg
Tea Garden India Darjeeling TGFOPI Lingia - black tea, 60g
199,-
3,317 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single-species, Indian, weight 60 g - 3,317 Kč/1 kg
Hyson Ceylon Supreme Ruhuna 200 g (loose black tea)
229,-
1,145 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Sri Lankan, weight 200 g - 1,145 Kč/1 kg
Tea Garden China Sweet Osmanthus Tea - black tea 50 g
299,-
5,980 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Chinese, weight 50 g - 5,980 Kč/1 kg
Dark flavoured tea Fruit Explosion - 50 g
110,-
2,200 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - Black, sprinkled, tea blend, German, weight 50 g, composition of the cornflower, strawberry and raspberry - 2,200 Kč/1 kg
Tea Garden Puerh Tea Queen Margareta 90 g
199,-
2,211 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose-leaf, tea blend, Chinese, weight 90 g - 2,211 Kč/1 kg
Tea Garden India Darjeeling FTGFOPI Tukdah - black tea, 60g
199,-
3,317 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single-species, Indian, weight 60 g - 3,317 Kč/1 kg
Dersut Black Tea - Orange Pekoe 300 g
419,-
1,397 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single-species, weight 300 g - 1,397 Kč/1 kg
Pangea Tea Puerh with rose, black tea 50 g
75,-
1,500 Kč/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Black, sprinkled, tea blend, Chinese, weight 50 g, composition of cinnamon - 1,500 Kč/1 kg
Manna Georgian Premium Black Tea with Motherwort loose 210 g
320,-
1,524 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black and herbal, sprinkled, tea blend, Georgian, weight 210 g, composition of motherwort - 1,524 Kč/1 kg
Alveus Gingerbread, gingerbread flavour 100 g
245,-
2,450 Kč/kg
In stock 5 pcs at the supplier's
Tea - Black, sprinkled, tea blend, Indian, weight 100 g, composition of dates, cloves, cardamom, cinnamon and vanilla - 2,450 Kč/1 kg
ORIENTAL black tea Ceylon Uva St. James OP, 50 g
100,-
2,000 Kč/kg
In stock 2 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Sri Lankan, weight 50 g - 2,000 Kč/1 kg
Tea Garden India Assam TGFOPI Borpatra - black tea, 500g
999,-
1,998 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 500 g - 1,998 Kč/1 kg
Tea Garden India Assam BOP Mijicajan - black tea, 500g
999,-
1,998 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 500 g - 1,998 Kč/1 kg
Tea Garden Ceylon OPI Pettiagalla - black tea, 90g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Sri Lankan, weight 90 g - 2,100 Kč/1 kg
In the category Loose Leaf Black Tea on Alza.cz, we currently have a total of 484 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Sypané čierne čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Szálas fekete teák