Loose Leaf Herbal Teas
Loose Leaf Herbal Teas – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 1,679
Pangea Tea loose tea Honeybush Irish cream 50 g
68,-
1,360 Kč/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - 1,360 Kč/1 kg
Dr. Galen Detox - Purifying herbal tea
88,-
1,760 Kč/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, tea blend, Czech, weight 50 g, composition of fennel, nettle and calendula - 1,760 Kč/1 kg
JUKL Elasticity of Blood Vessels Herbal Tea 100g
124,-
1,240 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose leaf, tea blend, Czech, weight 100g, ingredients elderflower, dandelion and horsetail - 1,240 Kč/1 kg
Tea Garden - Tea Happiness ® - green flavored tea, 90 g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose-leaf, tea blend, German, weight 90 g - 2,100 Kč/1 kg
Tea Garden - Ginseng & Lemon - flavored green tea, 90 g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose-leaf, tea blend, German, weight 90 g - 2,100 Kč/1 kg
ORIENTAL Black Tea India Darjeeling Second Flush FTGFOP1, 50 g
97,-
1,940 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 50 g - 1,940 Kč/1 kg
ORIENTAL Black flavoured tea Blueberry Black - 80 g
119,-
1,488 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single-species, weight 80 g - 1,488 Kč/1 kg
Tea Garden Secrets of the Pirates
89,-
1,780 Kč/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, tea blend, German, weight 50 g, composition of fennel, Nettle, licorice, Mint, Lemon balm, calendula and dandelion - 1,780 Kč/1 kg
English Breakfast - BIO 50 g loose tea
112,-
2,240 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, weight 50 g - 2,240 Kč/1 kg
Pangea Tea Puerh with cinnamon, black tea 50 g
75,-
1,500 Kč/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Black, sprinkled, tea blend, Chinese, weight 50 g, composition ginger - 1,500 Kč/1 kg
ORIENTAL Black flavoured tea Caramel Black - 80 g
119,-
1,488 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, weight 80 g - 1,488 Kč/1 kg
Tea Garden - Ginger & Eucalyptus - green flavored tea, 90 g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose-leaf, tea blend, German, weight 90 g - 2,100 Kč/1 kg
Tea Garden - Green Garden - green flavoured tea, 90 g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose-leaf, tea blend, German, weight 90 g - 2,100 Kč/1 kg
The Sore Neck Tea Garden
89,-
1,780 Kč/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, tea blend, German, weight 50 g, anise composition, Linden, Motherwort and thyme - 1,780 Kč/1 kg
Tea Garden Cherry - black flavored tea, 90g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose-leaf, tea blend, German, weight 90 g - 2,100 Kč/1 kg
ORIENTAL Herbal tea Cranberry leaf (Vitis ideae folium) - 200 g
101,-
505 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose, single-species, Czech, weight 200 g - 505 Kč/1 kg
Dr. Galén Fruit and Herb Tea Ginger and Lemon
88,-
1,760 Kč/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, tea blend, Czech, weight 50 g, composition lemongrass, orange and ginger - 1,760 Kč/1 kg
Tea Garden - China Young Hyson - green tea, 90 g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single varietal, Chinese, weight 90 g - 2,100 Kč/1 kg
Tea Garden - Apricot & Honey - flavored green tea, 90 g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose-leaf, tea blend, German, weight 90 g - 2,100 Kč/1 kg
Tea Garden Buddha's Thought 60 g
199,-
3,317 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - white, loose-leaf, tea blend, German, weight 60 g - 3,317 Kč/1 kg
Tea Garden India Nilgiri TGFOPI High Grown Sutton - black tea, 90g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 90 g - 2,100 Kč/1 kg
Chai Fire 50 g loose tea
112,-
2,240 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - herbal, tea blend, weight 50 g - 2,240 Kč/1 kg
In the category Loose Leaf Herbal Teas on Alza.cz, we currently have a total of 1679 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Sypané bylinné čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Szálas gyógyteák