Loose Leaf Herbal Teas
Loose Leaf Herbal Teas – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 1,682
Tea Garden Mate Hula Hopp 90 g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 2,100 Kč/1 kg
Tea Garden Rooibos Pineapple & Cherry 500 g
999,-
1,998 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, loose-leaf, tea blend, South African, weight 500 g - 1,998 Kč/1 kg
Tea Garden Buddha's Thought 500 g
1,349,-
2,698 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - white, loose-leaf, tea blend, German, weight 500 g - 2,698 Kč/1 kg
Tea Garden India Assam TGFOPI Keyhung - black tea, 90g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 90 g - 2,100 Kč/1 kg
Tea Garden China Lychee Tea - black flavored tea, 90g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Chinese, weight 90 g - 2,100 Kč/1 kg
Tea Garden China OP Qu Men - Black Tea, 500g
999,-
1,998 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Chinese, weight 500 g - 1,998 Kč/1 kg
Tea Garden India Assam TGFOPI Achabam - black tea, 500g
999,-
1,998 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 500 g - 1,998 Kč/1 kg
Tea Garden China Golden Dragon - black tea, 70g
299,-
4,271 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Chinese, weight 70 g - 4,271 Kč/1 kg
Tea Garden India Darjeeling TGFOPI Thurbo - black tea, 500g
1,349,-
2,698 Kč/kg
In stock 4 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 500 g - 2,698 Kč/1 kg
Tea Garden Ceylon OPI Pettiagalla - black tea, 500g
999,-
1,998 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Sri Lankan, weight 500 g - 1,998 Kč/1 kg
ORIENTAL Black Tea China Yunnan Pu Erh
from
74,-
67 Kč/kg
In stock according to variant
Tea - Black, sprinkled, the raw material used is Chinese tea tree with a positive impact on digestion and digestion, weight loss and energy and memory, single-species, Chinese -...
ORIENTAL Maté Intelligent
from
81,-
81 Kč/kg
In stock according to variant
Tea - mate, sprinkled, tea blend, Brazilian, composition of holly, Ginkgo biloba, orange, mallow flower and guarana - 81 Kč/1 kg
ORIENTAL black tea India Sikkim Temi FTGFOP SF, 100 g
222,-
2,220 Kč/kg
In stock 3 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single-species, Indian, weight 100 g - 2,220 Kč/1 kg
Tea Garden - Rose of the Orient - green flavored tea, 500 g
999,-
1,998 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - green, loose-leaf, tea blend, German, weight 500 g - 1,998 Kč/1 kg
Tea Garden - China Sencha - green tea, 500 g
999,-
1,998 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single varietal, Chinese, weight 500 g - 1,998 Kč/1 kg
Tea Garden - Green Vanilla - green flavoured tea, 500 g
999,-
1,998 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - green, loose-leaf, tea blend, German, weight 500 g - 1,998 Kč/1 kg
Tea Garden Puerh Tea Cranberry 500 g
999,-
1,998 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - Black, sprinkled, tea blend, Chinese, weight 500 g, composition elderflower and cranberry - 1,998 Kč/1 kg
Tea Garden A pleasant awakening
89,-
1,780 Kč/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, tea blend, Ethiopian, weight 50 g, composition of hibiscus, lemon balm and ginger - 1,780 Kč/1 kg
Tea Garden India Darjeeling TGFOPI Ambootia - black tea, 60g
199,-
3,317 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single-species, Indian, weight 60 g - 3,317 Kč/1 kg
Tea Garden Rose Tea - black flavored tea, 90g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose-leaf, tea blend, Chinese, weight 90 g - 2,100 Kč/1 kg
Tea Garden India Darjeeling TGFOPI Himalaya Royal - black tea, 500g
1,349,-
2,698 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 500 g - 2,698 Kč/1 kg
In the category Loose Leaf Herbal Teas on Alza.cz, we currently have a total of 1682 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Sypané bylinné čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Szálas gyógyteák