Alza Days - Men’s Shaving
Save with discount codes
- The offer is valid from October 5, 2026, until October 26, 2026. Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 260
GILLETTE Fusion 5 + Replacement Heads, 2pcs
Amazing Deal
329,-
Save 70,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Razor - with replaceable heads, men's, 5 blades, moisturising strip and non-slip handle - 165 Kč/pcs
GILLETTE Fusion5 ProGlide Power 4 pcs
Amazing Deal
659,-
Save 140,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Replacement Blade Refill - men's, 5 blades, with moisturising strip, compatible with Gillette Fusion series - 165 Kč/1 pc(s)
GILLETTE Fusion5 16 pcs
1,849,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Replacement Blade Refill - men's, 5 blades, with moisturising strip, compatible with Gillette Fusion series - 116 Kč/pcs - from 116 Kč/1 pc(s)
VEET Minima Depilatory cream for sensitive skin 400 ml
Great price
309,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Depilatory Cream - - 77 Kč/100 ml
GILLETTE Fusion5 8pcs + Gel
699,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Replacement Blade Refill - men's, 5 blades, with moisturising strip, compatible with Gillette Fusion series - 87 Kč/1 pc(s)
GILLETTE Labs + 5 heads, wall holder and travel case
988,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Razor - with replaceable heads, men's, 5 blades, moisturising strip and rotating shaver head
GILLETTE Proglide 24 pcs
2,099,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Replacement Blade Refill - men's, 5 blades, with moisturising strip and swinging, compatible with Gillette Fusion series - 87 Kč/1 pc(s)
GILLETTE Venus ComfortGlide Breeze 10 pcs
749,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Replacement Blade Refill - women's, 3 blades, with moisturising pads, compatible with Gillette Venus series - 75 Kč/1 pc(s)
GILLETTE Fusion5 24 pcs
1,919,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Replacement Blade Refill - men's, 5 blades, compatible with Gillette Fusion series - 80 Kč/1 pc(s)
GILLETTE Mach3 8 pcs + Extra Comfort Shaving Gel 200 ml
499,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Replacement Blade Refill - men's, 3 blades, with moisturising strip, compatible with Gillette Mach3 series - 62 Kč/1 pc(s)
KING C. GILLETTE Double Edge shaver + head 5 pcs
329,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Razor - for beard, shaving mechanism material: steel, chrome colour, replacement heads included - 66 Kč/pcs
WILKINSON Hydro 5 Skin Protection Sensitive 4 pcs
Great price
349,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Replacement Blade Refill - men's, 5 blades, swinging and with moisturising pads, compatible with Wilkinson Hydro series - 87 Kč/1 pc(s)
GILLETTE Fusion ProGlide Styler + Replacement Head, 1pc
699,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Razor - trimmer, planetary, for beard and eyebrows, shaving mechanism material: steel, cutting length from 2 to 6 mm, 4 cut settings, charging indicator, battery status indicator...
GILLETTE Fusion ProGlide Power + Replacement Head, 1pc
649,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Razor - with replaceable heads, men's, 5 blades, moisturising strip, levelling blade and ergonomic handle
WILKINSON Vintage Edition Double Edge
412,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Razor - with replaceable heads, men's, 2 blades
GILLETTE Mach3 15 pcs + key ring
889,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Replacement Blade Refill - men's, 3 blades, with moisturising strip, swinging and rounded, compatible with Gillette Mach3 series - 59 Kč/1 pc(s)
VEET Men Total Pro Hair Removal Cream 200 ml
239,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Depilatory Cream - - 120 Kč/100 ml
WILKINSON Barber Style 2in1 battery operated men's nose and ear clipper
527,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Razor - with replaceable heads, men's, ergonomic handle
GILLETTE Venus Deluxe smooth 10 pcs
1,149,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Replacement Blade Refill - women's, 5 blades, with moisturising strip, compatible with Gillette Venus series - 115 Kč/1 pc(s)
GILLETTE ProGlide 8 pcs + protective cover
1,179,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Replacement Blade Refill - men's, 5 blades, with moisturising strip, swinging and rounded, compatible with Gillette Fusion series - 147 Kč/1 pc(s)
GILLETTE Mach3 24 pcs
1,299,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Replacement Blade Refill - men's, 3 blades, with moisturising strip, compatible with Gillette Mach3 series - 54 Kč/1 pc(s)
BULLDOG Original 4 pcs
269,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Replacement Blade Refill - men's, 5 blades - 67 Kč/1 pc(s)
WILKINSON Xtreme3 Hybrid + head 5 pcs
179,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Razor - with replaceable heads, men's, 3 blades, moisturising strip and rotating shaver head - 36 Kč/pcs
WILKINSON Vintage Edition Shaving Brush
239,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shaving Brush - with artificial bristles