Mouthwashes
Mouthwashes – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 84
COLGATE Plax Soft Mint without alcohol 500 ml
89,-
178 Kč/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - mentol flavour, alcohol-free, volume 500 ml - 178 Kč/1 l
CURAPROX Perio Plus Balance CHX 0.05, 200 ml
239,-
1,195 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay, against gingivitis and for sensitive teeth, fruit flavour, with chlorhexidine, volume 200 ml - 1,195 Kč/1 l
ALPA Alpadent oral deodorant 30 ml
Great price
from
42,-
1,633 Kč/l
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against gingivitis, herbal flavour, volume 30 ml - from 1,633 Kč/1 l
Parodontax Extra 0.2% mouthwash 300 ml
209,-
697 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against gingivitis, alcohol-free and with chlorhexidine, volume 300 ml - 697 Kč/1 l
COLGATE Plax Cool Mint without alcohol 1 l
169,-
169 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay, mentol flavour, alcohol-free, volume 1000 ml - 169 Kč/1 l
Eneo Neocide gel 0.1% Octenidine 50 ml
169,-
3,380 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay, against gingivitis and for kids, fruit flavour, volume 50 ml - 3,380 Kč/1 l
CURAPROX Perio Plus Protect CHX 0.12, 200 ml
239,-
1,195 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay, against gingivitis and for sensitive teeth, fruit flavour, with chlorhexidine, volume 200 ml - 1,195 Kč/1 l
HERBADENT Herbal Mouthwash 400ml
189,-
473 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against gingivitis, mentol flavour, fluoride-free, volume 400 ml - 473 Kč/1 l
SWISSDENT Extreme 250 ml
from
313,-
1,316 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against gingivitis and whitening effect, mentol flavour, alcohol-free, volume 250 ml - from 1,316 Kč/1 l
CURASEPT ADS DNA IMPLANT PRO 0,20% CHX 200 ml
246,-
1,230 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay and against gingivitis, alcohol-free and with chlorhexidine, volume 200 ml - 1,230 Kč/1 l
BEN&ANNA Sensitive 500 ml
279,-
558 Kč/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - for sensitive teeth, alcohol-free, fluoride-free and with salvia, volume 500 ml - 558 Kč/1 l
LISTERINE Coolmint 500 ml
91,-
182 Kč/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay and against gingivitis, volume 500 ml - 182 Kč/1 l
HERBADENT Original mouthwash concentrate 250 ml
399,-
1,596 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay and against gingivitis, mentol flavour, fluoride-free, volume 250 ml - 1,596 Kč/1 l
BIOMED Natural Whitening 500 ml
159,-
318 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - whitening effect, mentol flavour, alcohol-free, volume 500 ml - 318 Kč/1 l
LISTERINE Freshburst 500 ml
89,-
178 Kč/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay and against gingivitis, volume 500 ml - 178 Kč/1 l
BIOMED Gum Health 500 ml
159,-
318 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against gingivitis, mentol flavour, alcohol-free, fluoride-free and with salvia, volume 500 ml - 318 Kč/1 l
CURAPROX Perio Plus Regenerate CHX 0.09, 200 ml
239,-
1,195 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay, against gingivitis and for sensitive teeth, with chlorhexidine, volume 200 ml - 1,195 Kč/1 l
CURASEPT Daycare Booster Frozen mint 500 ml
Great price
179,-
358 Kč/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay and against gingivitis, mentol flavour, volume 500 ml - 358 Kč/1 l
LISTERINE CoolMint Mild Taste 500 ml
88,-
176 Kč/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay and against gingivitis, volume 500 ml - 176 Kč/1 l
LACALUT Aktiv 300ml
119,-
397 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay and against gingivitis, mentol flavour, alcohol-free, volume 300 ml - 397 Kč/1 l
CURAPROX Perio Plus Zero 200 ml
Great price
269,-
1,345 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay, against gingivitis and for sensitive teeth, mentol flavour, alcohol-free, volume 200 ml - 1,345 Kč/1 l
PASTA DEL CAPITANO Whitening 400 ml
Amazing Deal
70,-
Save 9.90
175 Kč/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - for sensitive teeth and whitening effect, mentol flavour, volume 400 ml - 175 Kč/1 l
CURASEPT Biosmalto Sensitive Teeth 300 ml
219,-
730 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay, against gingivitis and for sensitive teeth, volume 300 ml - 730 Kč/1 l
CURASEPT Biosmalto Caries Abraze&Eroze 300 ml
219,-
730 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay, against gingivitis and for sensitive teeth, volume 300 ml - 730 Kč/1 l
In the category Mouthwashes on Alza.cz, we currently have a total of 84 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Ústne vody
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Szájvizek