Drugstore Ostrava
This page includes all products from category Drugstore that are in stock in our store Ostrava.
Save your time and shipping costs. All products from this category can be purchased online and picked up right after in our store.
Save your time and shipping costs. All products from this category can be purchased online and picked up right after in our store.
Select a branch or a city
All from 766
Siguro Smart2Sort waste bin, 2 containers for sorted waste, 2 x 20 l
Great price
2,999,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Rubbish Bin material - plastic and metal, silver colour, volume 40 l, opening with foot pedal, number of containers: 2 pc(s), 42,4 cm x 58,9 cm x 37,6 cm
GILLETTE Venus ComfortGlide Sugarberry Scented 3 pcs
349,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Replacement Blade Refill - women's, 5 blades, swinging, rounded and with moisturising pads, compatible with Gillette Venus series - 116 Kč/1 pc(s)
ECOVACS WINBOT WSO011007 1 l
629,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Window Cleaner - Universal cleaning solution, for robotic window cleaners, 1 litre pack, for all robotic cleaners from different manufacturers, compatible with ECOVACS WINBOT W2...
BEAUTY OF JOSEON Ginseng Cleansing Oil 210 ml
399,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Oil suitable for these skin types: oily, normal, mixed, dry and mature, effect: cleansing, moisturises and contributes to the healthy appearance of the skin
WASCHE MEISTER colour 10,5 kg (140 washes)
Great price
329,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Powder - all-purpose, for colour, removes stains while washing and for routine maintenance, from Germany, number of washes: 140 Washes, 10500 g - 2.35 Kč/washing -...
NIVEA Creme Soft Soap 500 ml
Discounted -10 %
78,-
87,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Replacement Refill with almond oil and a delicate aroma.
ALEX polish for renovating wood and laminate, 900ml
Amazing Deal
98,-
Save 19,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Floor Cleaner protects the shine and colour of wood and laminate floors, easy application - 109 Kč/1 l
OLD SPICE Whitewater 50 ml
from
99,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for men, stick, woody fragrance woody, soothing and refreshing, does not stain, long-lasting, against odor and for everyday use, volume: 50 ml - from 238 Kč/100 ml
FROSCH ECO toilet gel Raspberry 750 ml
70,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toilet Cleaner - fruit fragrance, chlorine-free, descaling, volume 750 ml - 93 Kč/1 l
L'ORÉAL PARIS Infaillible 3-Second Setting Mist, 150ml
269,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Make-up Fixing Spray long-lasting, suitable for oily, normal, mixed and dry skin, lasts up to over 24 hours, volume 150 ml, effect: fixation - 179 Kč/100 ml
BELLA CONTROL Pants Large 9 pcs
129,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cashback up to 400,-
Cashback up to, presents a chance to get back money based on the conditions of the offer. More info in the article.
Získejte zpět až 400 Kč při nákupu vybraných produktů Bella a Bella Baby Happy. Akce platí do 30.9.2026 nebo do vyprodání zásob.
Incontinence Underwear - diapers, for adults, unisex, for moderate incontinence, protection against leakage of urine or stool, super absorbent, humidity indicator, Odour Stop...
GILLETTE Venus Smooth Classic + heads 5 pcs
409,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Razor - with replaceable heads, women's, 3 blades, ergonomic handle and non-slip handle - 82 Kč/pcs - from 409 Kč/1 pc(s)
AlzaEco Universal Washing Papers (60 washes)
Great price
349,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Laundry Sheets - alternative to washing powders, gels and capsules, the power of concentrated detergent is in every washcloth, for washing all types of white and coloured laundry,...
Lionelo Willow Grey Concrete
1,739,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Playpen - metal, in the shape of a rectangle, Dimensions 68 × 127 × 187 cm (H×W×D), dimensions (folded) 20 × 20 × 100 cm (H×W×D), in the equipment door, load capacity 15kg,...
BABYSENSE 1 Pro
3,189,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Breathing Monitor - with sensor pad, for 4 1.5 V AA batteries, non-contact, permanently detects movements, triggers audio and visual signal, passive sensor system
PRIMEROS Libidoo lubricating gel for increased sexual sensitivity, 100 ml
219,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gel Lubricant - - 2,190 Kč/1 l
DALLI Moistened Dryer Wipes 25 pcs
64,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dryer Sheets gives laundry a pleasant long-lasting freshness thanks to its moisturizing properties - 2.56 Kč/1 pc(s)
WELEDA Rosemary Hair Tonic 100 ml
299,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Tonic - for daily scalp care, improves blood circulation, keeps hair soft and restores its vitality, works against dandruff, 100% natural composition - 299 Kč/100 ml
LUMANTE Boat Lavender Essential Oil 423 g
459,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - lavender scent, - 109 Kč/100 g
CERAVE Cleansing gel against imperfections 473 ml
489,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Gel - unisex - 103 Kč/100 ml
DETTOL Kids Bottleless refill. Dobrodruh 250 ml soap dispenser
94,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Children's Soap -
b.box Mug with straw - raspberry 240 ml
339,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby cup suitable for children from 6 months, teaching, ergonomic Design and dishwasher-safe
LINTEO Box (200 Pcs)
from
38,-
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tissues - two-layer - from 0.23 Kč/1 pc(s)
BATISTE Medium and Brunette 200 ml
Great price
109,-
Save 16,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dry Shampoo - for greasy and normal hair, volume 200 ml - 55 Kč/100 ml