Drugstore Ostrava
This page includes all products from category Drugstore that are in stock in our store Ostrava.
Save your time and shipping costs. All products from this category can be purchased online and picked up right after in our store.
Save your time and shipping costs. All products from this category can be purchased online and picked up right after in our store.
Select a branch or a city
All from 763
MOLICARE Skin Washing cap with shampoo and conditioner 1 pc
109,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - for all hair types, hydrates, pH neutral
SÖKE Fungal wipe 3 pcs
from
25,-
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Kitchen Towel sponge for practical use, absorbent
ALPA LUNA Herbal Nettle Hair Lotion 120 ml
from
42,-
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Tonic - for regeneration of skin, hair follicles and hair, slows down hair loss and prevents hair loss, with nettle extract, 120 ml - from 41 Kč/100 ml
VOREL Plastic construction bucket 20 l
229,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bucket plastic, volume 20l
MAYBELLINE NEW YORK Instant Perfector 4-in-1 Glow 01 Brightening Foundation, 20ml
289,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Make-up coverage, tone light, suitable for normal skin, liquid consistency, volume 20 ml, effect: evens skin tone, smoothing and brightening - 1,445 Kč/100 ml
PRESTO cleaning cloths for various surfaces 55 pcs
from
34,-
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleaning Wipes - vhlčené - from 0.73 Kč/1 pc(s)
GLANZ MEISTER KLARSPÜLER Dishwasher polish 920 ml
89,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Rinse Aid leaves glass and metal pots and pans crystal clear, extends the life of the dishwasher filter - 97 Kč/1 l
Leifheit Airboard M Compact 72585
1,479,-
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Ironing Board - length of the ironing surface: 120cm, width of ironing surface: 38cm, minimum height: 710mm, maximal height: 940mm, adjustable height and holder iron
Spontex Megamax Antibac sponge 5 pcs
from
30,-
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dish Sponge - 5 pcs - from 7 Kč/1 pc(s)
ADIDAS After Sport Shower Gel 3in1 400 ml
72,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning, regenerating, softening, softening and refreshing, sulphate-free, formula: vegan, 400...
ADIDAS Dynamic Pulse Shower Gel 3in1 400 ml
86,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning, regenerating, nourishing, soothing, softening and relaxation, 400 ml volume -...
L'ORÉAL PARIS Elseve Hyaluron Plump 72H Shampoo 400 ml
169,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), for fine, damaged, weak and thinning hair, volume 400 ml - 42 Kč/100 ml
VICHY HOMME Invisible Resist 72H 50 ml
359,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Antiperspirant - for both women and men, roll-on, hypoallergenic, does not stain, 50 ml volume - 718 Kč/100 ml
DERMACOL Black Magic Detox & Pore Purifying Peel-Off Mask 150 ml
169,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Mask - peeling, cleansing and detox, meant for the following skin type(s): mixed - 113 Kč/100 ml
ĽORÉAL PARIS Elseve Hyaluron Plump Moisturising Serum with 2% Hyaluron Care Complex 150 ml
189,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Serum - great for moisturizing, for more volume, - 126 Kč/100 ml
SAPHIR Beauté du Cuir Créme Surfine 50 ml Cognac
199,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shoe Cream - provides the protection and nourishment your shoes need - 398 Kč/100 ml
CHANTE CLAIR Muschio Bianco floor degreaser 750 ml
89,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Floor Cleaner for floors - 119 Kč/1 l
BEVIRO Sea Salt Texturising Spray Medium Hold 250ml
509,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - for all hair types, medium hold, volume 250 ml - 204 Kč/100 ml
SPONTEX Steelmax metal wire cutter 3 pcs
from
30,-
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Steel wool - high quality practical sponge with black wire on the surface for washing pots, size: 8.6 × 5.5 × 2.8 cm
LINTEO Rosehip & Silk (16 pcs)
147,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toilet Paper - three-ply, perfumed - 9.18 Kč/role - from 1.13 Kč/1 sheet
CLANAX Towel Swedish cloth 40 x 40 5 pcs
139,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Microfiber Cloth -
Zopa Pad 30 × 30 cm 9 pcs Light Grey
379,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Foam Puzzle for girls and boys alike, 9 pieces in package, characteristics: square, piece size: 30 × 30cmcm, suitable from birth
O. B. ProComfort Normal 64 pcs
299,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tampons normal - 4.67 Kč/1 pc(s)
L'ORÉAL PARIS Paradise Big Deal Black Mascara, 9.9ml
299,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mascara - mascara type: classic, colour: black, effect: extension and volume - 3,020 Kč/100 ml