Professional Hair Care
Professional Hair Care – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 1,923
KÉRASTASE Nutritive 8H Night Serum Duo Set 120 ml
1,899,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Haircare Set - contains 2 × night hair serum
BIOLAGE Full Rescue 250 ml
699,-
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for weak and thinning hair, volume 250 ml - 280 Kč/100 ml
ALFAPARF MILANO Semi Di Lino Diamond Illuminating Conditioner 200 ml
459,-
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner gives the following effect: gloss, softness and easy combing, best for hair type: for all hair types and normal - 230 Kč/100 ml
MILK SHAKE Conditioning Whipped Cream Flower Fragrance 200 ml
639,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Cream - professional, for all hair types, protects from colour fading, light hold, volume 200 ml - 320 Kč/100 ml
REVLON PROFESSIONAL Pro You The Amplifier Bump Up Volumizing Finishing Spray 250 ml
Great price
269,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for all hair types, volume 250 ml - 108 Kč/100 ml
GOLDWELL Dualsenses Sun Reflects Travel Set 180 ml
499,-
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Haircare Set - contains hair shampoo, regenerating mask and rinse-free UV spray
MATRIX Mega Sleek Smoothie Supreme Mask 500 ml
789,-
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Mask for women, conditioner, for for all hair types and frizzy and unruly, 500ml volume, effect: softness and smoothing - 158 Kč/100 ml
AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT Glow Cleanser 300 ml
779,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), for coloured hair, hydrates, for extra volume, volume 300 ml, professional, paraben-free, silicone-free and sulphate-free - 260 Kč/100 ml
MALIBU C Scalp Wellness Collection 532 ml
799,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Haircare Set - contains shampoo 266 ml, conditioner 266 ml and four Swimmers bags of 4 pcs of 5g each, a line for swimmers, protects hair from the effects of salt and fresh water,...
MILK SHAKE Silver Shine Whipped Cream 200 ml
249,-
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Cream - professional, for all hair types, volume 200 ml - 125 Kč/100 ml
NIOXIN Scalp Hair Thickening System 3 Conditioner 300 ml
559,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner gives the following effect: strengthening and growth, best for hair type: coloured Hair and fine and thinning - 186 Kč/100 ml
NIOXIN Scalp + Hair Thickening System 2 Leave on Treatment 100 ml
489,-
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Serum - for nutrition and regeneration - 489 Kč/100 ml
ZENZ No. 02 Pure Conditioner 250 ml
890,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner best for hair type: dry - 356 Kč/100 ml
OLAPLEX Healthy Hair Discovery Set 112 ml
659,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Haircare Set - contains scalp longevity treatment (5 ml), shampoo no. 4 Bond Maintenance (30 ml), shampoo no. 5 Bond Maintenance (30 ml), smoothing cream no. 6 Bond Smoother (30...
ALFAPARF MILANO Lisse Design Keratin Therapy laminar water 250 ml
569,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Tonic An instant-acting treatment for maximum softness, shine and easy detangling without weighing hair down. Provides an instant lamination effect - smoothes the surface of...
LONDA PROFESSIONAL Fiber Infusion Reconstructive Treatment 200 ml
359,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Mask for women, conditioner, for damaged, dry and fine and thinning hair, 200ml volume, effect: regeneration, softness and easy combing - 180 Kč/100 ml
AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT Glow Spray Serum 200 ml
1,099,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Serum - for coloured hair and hair with highlights, - 550 Kč/100 ml
ALFAPARF MILANO Semi di Lino Style&Care Sculpting Hairspray 250 ml
519,-
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional and vegan, for all hair types, protects from UV radiation, external influences and colour fading, extra strong hold, volume 250 ml -...
KÉRASTASE Densifique Cure Densité 10 × 6 ml
1,229,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Treatment - for women, leave-in, for fine and thinning, effect: hydration, nutrition, regeneration, strengthening, softness, growth and volume - 123 Kč/pcs -...
SCHWARZKOPF Professional BC Bonacure Moisture Kick 1000 ml
539,-
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), for damaged, dry, unruly and frizzy hair, hydrates, smoothing, volume 1000 ml, professional, with hyaluronic acid - 54 Kč/100 ml
AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT Nymph Salt Spray 250 ml
769,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for all hair types, volume 250 ml - 308 Kč/100 ml
REVLON PROFESSIONAL Re/Start Color Protective Melting Conditoner 200 ml
469,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner best for hair type: coloured Hair - 235 Kč/100 ml
WELLA PROFESSIONALS Invigo Color Brilliance Miracle BB Spray 150 ml
849,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for coloured hair, protects from colour fading, volume 150 ml - 566 Kč/100 ml
MOROCCANOIL Curl Curl Enhancing Shampoo nourishing shampoo for wavy and curly hair 250 ml
559,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo , - liquid (classic), for wavy, curly, unruly and frizzy hair, hydrates, repair effect nourishes, for extra volume, volume 250 ml, professional, paraben-free, sulphate-free...
In the category Professional Hair Care on Alza.cz, we currently have a total of 1923 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Profesionálna vlasová kozmetika
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Professzionális hajápolás