Professional Hair Care
Professional Hair Care – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 1,922
KERASILK Specialists Multi-benefit Hair Oil 50 ml
785,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Oil for for all hair types, leave-in care, effect: hydration, nutrition, gloss and softness, 50 ml volume, unisex - 1,570 Kč/100 ml
ZENZ Travel No. 11 Menthol Conditioner 50 ml
320,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner best for hair type: normal - 640 Kč/100 ml
IMMORTAL NYC HYPNOTIC GEL STYLING WAX 150 ml
209,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Wax - professional, for all hair types, strong hold, volume 150 ml - 139 Kč/100 ml
ALFAPARF MILANO YE Liss 10-In-1 Serum 150 ml
359,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Serum - for normal hair, great for moisturizing, for nutrition and regeneration - 239 Kč/100 ml
MILK SHAKE Integrity Nourishing Muru Muru Butter 200 ml
599,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Cream - professional, for damaged, dry, unruly and frizzy hair, protects from external influences and split ends, volume 200 ml - 300 Kč/100 ml
WELLA PROFESSIONALS Ultimate colour Blonde 1000ml
New arrival
1,499,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), for coloured, normal and blond hair, hydrates, volume 1000 ml, professional, alcohol-free and no artificial colours - 150 Kč/100 ml
ghd Perfect Ending Final Fix Hairspray 400 ml
New arrival
499,-
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - professional, pro all hair types, provides protection from external influences, strong hold, volume 400 ml - 125 Kč/100 ml
SCHWARZKOPF Professional BC Bonacure Scalp Anti-Dandruff Serum 100 ml
419,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Serum - - 419 Kč/100 ml
KERASILK Specialists Taming Balm 75 ml
800,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Balm -, suitable for: wavy and curly and frizzy and unruly hair, leave-in, volume: 75 ml - 1,067 Kč/100 ml
Selective Professional OnCare Black Kit (shampoo + conditioner + cream)
755,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Travel Kit - gift set for the regeneration of damaged hair
WELLA PROFESSIONALS Ultimate Repair mini kit 110 ml
1,350,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Haircare Set - contains shampoo, conditioner and hair serum
SELECTIVE PROFESSIONAL Now Next Generation Shape Extra Strong Texture 300 ml
309,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Mousse - professional and vegan, for all hair types, extra strong hold, volume 300 ml - 103 Kč/100 ml
SELECTIVE PROFESSIONAL Now Next Generation Ocean Touch Texture 200 ml
309,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional and vegan, for all hair types, light hold, volume 200 ml - 155 Kč/100 ml
SELECTIVE PROFESSIONAL Hemp Lenitive Serum 100 ml
459,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Treatment - for women, leave-in, for damaged and dry, effect: nutrition and growth - 459 Kč/100 ml
SELECTIVE PROFESSIONAL Hemp Mask 500 ml
689,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Mask for women, conditioner, for dry and frizzy and unruly hair, 500ml volume, effect: hydration, nutrition, regeneration, gloss, softness and growth - 138 Kč/100 ml
KÉRASTASE Gloss Absolu Cream Trio Set 395 ml
New arrival
1,749,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Haircare Set - contains 80 ml of cream shampoo, 75 ml of cream hair mask and 240 ml of styling cream
MARIA NILA Soothing Dry Shampoo 100ml
309,-
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dry Shampoo - paraben-free, silicone-free and sulphate-free, for all hair types, volume 100 ml - 309 Kč/100 ml
SELECTIVE PROFESSIONAL Now Next Generation Bounce Volume Texture 200 ml
269,-
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Gel - professional and vegan, for fine, normal and damaged hair, volume 200 ml - 135 Kč/100 ml
SELECTIVE PROFESSIONAL Now Next Generation Fast Create Texture 200 ml
288,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Wax - professional and vegan, for all hair types, volume 200 ml - 144 Kč/100 ml
SELECTIVE PROFESSIONAL Now Next Generation Pump Too Primer 200 ml
309,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional and vegan, for all hair types, light hold, volume 200 ml - 155 Kč/100 ml
KERASILK Specialists Moisturizing Scalp Drops 100 ml
1,090,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Serum - great for moisturizing, for nutrition and regeneration - 1,090 Kč/100 ml
Selective Professional OnCare Refill (shampoo + treatment)
599,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Haircare Set - gift set for voluminous and nourished hair
SCHWARZKOPF Professional BC R-Two Renewing Sealer 145 ml
419,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Treatment - for women, leave-in, for for all hair types and damaged, effect: nutrition, regeneration, strengthening, gloss, softness and easy combing - 289 Kč/100 ml
MATRIX A Curl Can Dream Castle Christmas Set 800 ml
New arrival
1,222,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Haircare Set - contains 300 ml of shampoo, 250 ml of hair mask and 250 ml of gel
In the category Professional Hair Care on Alza.cz, we currently have a total of 1922 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Profesionálna vlasová kozmetika
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Professzionális hajápolás