Professional Hair Care
Professional Hair Care – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 1,923
JOICO KPak Color Therapy Conditioner reconstructive conditioner for colour damaged hair 250 ml
551,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Conditioner gives the following effect: nutrition and strengthening, best for hair type: coloured Hair and damaged - 220 Kč/100 ml
GOLDWELL StyleSign Hairspray Compressed Working Hairspray 150 ml
266,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Hairspray - professional and vegan, pro all hair types, provides protection from external influences and colour fading, medium hold, volume 150 ml - 177 Kč/100 ml
GOLDWELL StyleSign Textrure Lagoom Jam 200 ml
299,-
In stock 1 pcs at the supplier's
Hair Gel - professional and vegan, for all hair types, extra strong hold, volume 200 ml - 150 Kč/100 ml
JOICO JoiFull Shampoo volumizing shampoo for fine hair 300 ml
505,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Shampoo - liquid (classic), for fine, weak and thinning hair, for extra volume, volume 300 ml, professional, with proteins - 168 Kč/100 ml
JOICO HydraSplash Hydrating Shampoo shampoo for moisturizing hair 1000 ml
1,078,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Shampoo , - liquid (classic), for all hair types, hydrates nourishes, volume 1000 ml, professional - 108 Kč/100 ml
JOICO Blonde Life Color Masque tinted 150 ml Violet
362,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Hair Mask - for aging and greying and blond hair, 150ml volume, effect: nutrition and neutralisation of yellow tones - 241 Kč/100 ml
KEVIN MURPHY Hair. Resort 150 ml
864,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Hair Gel - professional, for all hair types, strong hold, volume 150 ml - 576 Kč/100 ml
JOICO HydraSplash Hydrating Shampoo nourishing shampoo to hydrate hair 300 ml
505,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Shampoo , - liquid (classic), for all hair types, hydrates nourishes, volume 300 ml, professional - 168 Kč/100 ml
SELECTIVE PROFESSIONAL Daily Conditioner 250 ml
180,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Conditioner best for hair type: for all hair types, normal and dry - 72 Kč/100 ml
MOROCCANOIL Blonde Perfecting Purple Conditioner 200 ml
689,-
In stock 4 pcs at the supplier's
Conditioner gives the following effect: hydration, nutrition, gloss, neutralisation of yellow tones and, best for hair type: coloured Hair, aging and greying and blond -...
JOICO Blonde Life Violet Shampoo tinted shampoo for blonde hair 300 ml
542,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Shampoo , - liquid (classic), for blond hair nourishes, volume 300 ml, professional - 181 Kč/100 ml
TRESEMMÉ Hairspray with extremely strong fixation 250 ml
169,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Hairspray - professional, pro all hair types, extra strong hold, volume 250 ml - 68 Kč/100 ml
TRESEMMÉ Volume Mousse hair mousse 200 ml
189,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Hair Mousse - professional, for normal hair, medium hold, volume 200 ml - 95 Kč/100 ml
BBCOS Emphasis Nami-Tech Curling Style Base Leave In 200 ml
293,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Conditioner gives the following effect: easy combing, best for hair type: wavy and curly and frizzy and unruly - 147 Kč/100 ml
Gummy Professional Hair Wax Fiber 4 Spider 150 ml
240,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Hair Wax - professional, for all hair types, medium hold, volume 150 ml - 160 Kč/100 ml
Marmara Barber Two-phase conditioner No.4 Biotin 500 ml
295,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Conditioner gives the following effect: growth and smoothing, best for hair type: for all hair types, normal and damaged - 59 Kč/100 ml
TRESEMMÉ Flawless Volume 400 ml
188,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Hairspray - professional, pro all hair types, medium hold, volume 400 ml - 47 Kč/100 ml
JOICO KPak Color Therapy Conditioner reconstructive conditioner for colour damaged hair 1000 ml
1,214,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Conditioner gives the following effect: nutrition and strengthening, best for hair type: coloured Hair and damaged - 121 Kč/100 ml
SCHWARZKOPF Professional Igora Royal Developer 9% 1000ml
224,-
In stock 1 pcs at the supplier's
Hair Developer - for permanent colours, SCHWARZKOPF Professional Igora Royal - 22 Kč/100 ml
JOICO Blonde Life Oil Brightening Oil for blonde hair 100 ml
724,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Hair Oil for blond hair, leave-in care, effect: nutrition, gloss and smoothing, 100 ml volume, unisex - 724 Kč/100 ml
JOICO K-Pak Reconstructor - deep reconstructive treatment for damaged hair 1000 ml
1,540,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Hair Treatment - unisex, conditioner, for damaged, effect: nutrition, regeneration and strengthening - 154 Kč/100 ml
JOICO Defy Damage Protective Shield rinseless care for damaged hair 50 ml
299,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Hair Cream - professional, for all hair types, protects from high temperature and external influences, volume 50 ml - 598 Kč/100 ml
In the category Professional Hair Care on Alza.cz, we currently have a total of 1923 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Profesionálna vlasová kozmetika
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Professzionális hajápolás