Professional Hair Care
Professional Hair Care – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 1,923
JOICO HydraSplash Moisturizing Set for fine/normal hair, 550 ml
Discounted -9 %
921,-
1,019,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Haircare Set - shampoo and conditioner, for light hydration of fine to normal hair, contains coconut water and seaweed, SmartRelease® technology, shampoo gently cleanses and...
JOICO Defy Damage Protective Set for healthy hair, 550 ml
Discounted -9 %
991,-
1,089,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Haircare Set - shampoo and conditioner to protect hair from damage, contains protective lipids and keratin, SmartRelease® technology, shampoo gently cleanses and protects hair from...
JOICO JoiFull volumizing set for fine hair 550 ml
921,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Haircare Set - volume set, shampoo and conditioner, strengthens the hair, contains rice protein, Bamboo, lotus flower
JOICO Blonde Life Violet Tinting Set for blonde hair, 550 ml
Discounted -9 %
984,-
1,089,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Haircare Set - shampoo and conditioner for lightened blonde hair, purple shampoo for toning blonde, suitable for cool blonde shades, contains arginine and exotic oils (monoi and...
JOICO Blonde Life Caring set for blonde hair, 550 ml
Discounted -9 %
984,-
1,089,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Haircare Set - shampoo and conditioner for lightened and blonde hair, contains arginine and exotic oils (monoi and tamanu), SmartRelease® technology, shampoo gently cleanses and...
JOICO colourFul Protective set for coloured hair, 550 ml
Discounted -9 %
921,-
1,019,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Haircare Set - shampoo and conditioner to protect coloured hair, contains pomegranate and camellia oil, SmartRelease® technology, shampoo gently cleanses and protects hair colour,...
GHD Straight On Straight & Smooth Spray 120 ml
589,-
Ordered on request
Hair Styling Spray - professional, for all hair types, protects from high temperature, volume 120 ml - 491 Kč/100 ml
WELLA PROFESSIONALS Color Fresh Mask Chocolate Touch 150 ml
Amazing Deal
329,-
Currently Unavailable
Hair Dye semipermanent, cream, number of hair washes: 6, composition: professional, application method: colour brightening and toning - 219 Kč/100 ml
DS LABORATORIES serum with Nanoxidil Cpectral CBD 60 ml
1,384,-
Currently Unavailable
Hair Serum - for thinning hair, for nutrition and regeneration - 2,307 Kč/100 ml
OLAPLEX Clarifyng Shampoo 4C 1000 ml
Amazing Deal
1,399,-
Save 1,301,-
Currently Unavailable
Shampoo - liquid (classic), for all hair types, hydrates, repair effect, deep cleansing, volume 1000 ml, professional and vegan, paraben-free, silicone-free, sulphate-free,...
WELLA PROFESSIONALS Color Fresh Pearl Blonde 150 ml
329,-
Currently Unavailable
Hair Dye semipermanent, cream, number of hair washes: 6, composition: professional, application method: colour brightening and toning - 219 Kč/100 ml
MATRIX Set of hair cosmetics for men 350 ml
534,-
Currently Unavailable
Haircare Set contains: Shampoo 300 ml, Hair treatment 50 ml
MATRIX High Amplify Set 850 ml
Discounted -6 %
765,-
819,-
Currently Unavailable
Haircare Set contains: Shampoo 300 ml, Conditioner 300 ml, Hair spray 250 ml
WELLA PROFESSIONALS Fusion Intense Repair Shampoo 250 ml
289,-
Currently Unavailable
Shampoo , - for coloured and damaged hair, repair effect nourishes, deep cleansing, volume 250 ml, professional - 116 Kč/100 ml
MATRIX High Amplify protein conditioner for volume 300 ml
309,-
Currently Unavailable
Conditioner gives the following effect: hydration, nutrition and volume, best for hair type: for all hair types - 103 Kč/100 ml
KÉRASTASE Homme Densifique 30 x 6ml
3,599,-
Currently Unavailable
Hair Treatment - for men, for fine and thinning, effect: strengthening and volume - 1,999 Kč/100 ml
TRESEMMÉ Heat Defence Care Protect Spray 270 ml
149,-
Currently Unavailable
Hair Styling Spray - professional, for all hair types, protects from high temperature and external influences, medium hold, volume 270 ml - 55 Kč/100 ml
L'ORÉAL PROFESSIONNEL Serie Expert Scalp Advanced Anti Oiliness Dermo Purifier Shampoo 500 ml
759,-
Currently Unavailable
Shampoo - liquid (classic), for greasy hair, hydrates, deep cleansing, volume 500 ml, professional, paraben-free - 152 Kč/100 ml
REDKEN Frizz Dismiss 40 Rebel Tame 250 ml
679,-
Currently Unavailable
Hair Treatment - for women, leave-in, for frizzy and unruly, effect: smoothing - 272 Kč/100 ml
TRESEMMÉ Biotin Repair Mask 440 ml
269,-
Currently Unavailable
Hair Mask for women, conditioner, for coloured Hair, damaged and dry hair, 440ml volume, effect: nutrition and regeneration - 61 Kč/100 ml
WELLA PROFESSIONALS Fusion Intense Repair Set 600 ml
1,179,-
Currently Unavailable
Haircare Set contains: Shampoo 250 ml, Conditioner 200 ml, Hair mask 150 ml
WELLA PROFESSIONALS SP Color Save Shampoo 1000 ml
Discounted -17 %
379,-
460,-
Currently Unavailable
Shampoo - liquid (classic), for coloured hair, for extra shine, volume 1000 ml, professional - 38 Kč/100 ml
KÉRASTASE Blond Absolu Night Serum 90ml
1,299,-
Currently Unavailable
Hair Serum - great for moisturizing, for nutrition and regeneration - 1,443 Kč/100 ml
WELLA PROFESSIONALS Color Fresh Mask Caramel Glaze 150 ml
329,-
Currently Unavailable
Hair Dye semipermanent, cream, composition: professional, application method: colour brightening - 219 Kč/100 ml
In the category Professional Hair Care on Alza.cz, we currently have a total of 1923 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Profesionálna vlasová kozmetika
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Professzionális hajápolás