Professional Hair Care
Professional Hair Care – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 1,923
KÉRASTASE Chroma Abolu Bain Riche Chroma Respect 500 ml
1,129,-
Currently Unavailable
Shampoo (shampoo bath) - liquid (classic), for all hair types, hydrates, repair effect, volume 500 ml, professional - 226 Kč/100 ml
REUZEL Matte Styling Paste 100 ml
Discounted -10 %
249,-
279,-
Currently Unavailable
Hair Paste - professional, for all hair types, medium hold, volume 100 ml - 249 Kč/100 ml
FANOLA Oro Therapy Gold Shampoo 1000 ml
309,-
Currently Unavailable
Shampoo - liquid (classic), for all hair types, for extra shine, volume 1000 ml, professional - 31 Kč/100 ml
FANOLA Botugen Botolife Mask 1000 ml
300,-
Currently Unavailable
Hair Mask for women, conditioner, for coloured Hair, damaged and dry hair, 1000ml volume, effect: hydration, nutrition, regeneration, gloss, easy combing and smoothing -...
REUZEL Styling Red Pomade Water Soluble 35 g
149,-
Currently Unavailable
Hair pomade - for men, strong hold, gloss
DS LABORATORIES DANDRENE Anti-Dandruff Shampoo 205ml
519,-
Currently Unavailable
Shampoo - liquid (classic), for all hair types, deep cleansing, anti-dandruff, volume 200 ml, dermo and professional, paraben-free, silicone-free and sulphate-free -...
MILK SHAKE Icy Blond Shampoo 1000 ml
989,-
Currently Unavailable
Shampoo - liquid (classic), for blond hair, deep cleansing, volume 1000 ml, professional, with proteins - 99 Kč/100 ml
FANOLA Wonder No Yellow Extra Care Shampoo 350 ml
279,-
Currently Unavailable
Shampoo - liquid (classic), for blond hair, volume 350 ml, professional and vegan - 80 Kč/100 ml
MARIA NILA Cream Heat Spray 75 ml
369,-
Currently Unavailable
Hair Styling Spray - professional and vegan, for all hair types, protects from UV radiation and external influences, light hold, volume 75 ml - 492 Kč/100 ml
REVLON PROFESSIONAL Orofluido Original Elixir 30 ml
409,-
Currently Unavailable
Hair Oil for for all hair types, leave-in care, effect: hydration, nutrition, gloss, softness and smoothing, 30 ml volume, for women - 1,363 Kč/100 ml
BIOLAGE Scalp Sync 400 ml
499,-
Currently Unavailable
Shampoo - liquid (classic), for all hair types, anti-dandruff, volume 400 ml, professional, no artificial colours and silicone-free - 125 Kč/100 ml
CHI 44 Iron Guard Thermal Protection Spray 237 ml
319,-
Currently Unavailable
Hair Styling Spray - professional, for all hair types, protects from high temperature, volume 237 ml - 135 Kč/100 ml
REVLON PROFESSIONAL Style Masters Iron Guard 150 ml
Great price
199,-
Currently Unavailable
Hair Balm - effect: hydration, gloss and volume, suitable for: for all hair types and frizzy and unruly hair, volume: 150 ml - 133 Kč/100 ml
L'ORÉAL PROFESSIONNEL Tecni. Art Super Dust 7 g
603,-
Currently Unavailable
Hair Powder - professional, for all hair types, protects from external influences, medium hold, volume 7 ml - 8,614 Kč/100 g
FANOLA Nourishing Restructuring Fluid Crystals 100 ml
257,-
Currently Unavailable
Hair Serum - great for moisturizing, for nutrition and regeneration - 257 Kč/100 ml
ALTERNA Caviar Multiplying Volume Shampoo 250 ml
799,-
Currently Unavailable
Shampoo - for all hair types, for extra volume and shine, volume 250 ml, professional, with vitamins and with proteins - 320 Kč/100 ml
MILK SHAKE Cold Brunette Shampoo 300 ml
539,-
Currently Unavailable
Shampoo - liquid (classic), for all hair types, for extra shine, volume 300 ml, professional, with proteins - 180 Kč/100 ml
FANOLA Nourishing Restructuring Conditioner 1000 ml
289,-
Currently Unavailable
Conditioner best for hair type: for all hair types, damaged and dry - 29 Kč/100 ml
GOLDWELL Dualsenses Color Revive Icy Blonde 200 ml
299,-
Currently Unavailable
Conditioner best for hair type: coloured Hair and blond - 150 Kč/100 ml
GOLDWELL Salon Only Hair Lacquer Mega Hold hairspray for extra strong hold 600 ml
259,-
Currently Unavailable
Hairspray - professional, pro all hair types, extra strong hold, volume 600 ml - 43 Kč/100 ml
AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT Nude Powder Spray 12 g
769,-
Currently Unavailable
Hair Powder - professional, for all hair types, weight 12 g - 6,408 Kč/100 g
GOLDWELL StyleSign Heat Styling Shaping + Finishing Spray 200 ml
399,-
Currently Unavailable
Hair Styling Spray - professional and vegan, for all hair types, protects from high temperature, medium hold, volume 200 ml - 200 Kč/100 ml
WELLA PROFESSIONALS Invigo Nutri Enrich Warming Express Mask 150 ml
369,-
Currently Unavailable
Hair Mask for women, leave-in, for damaged and dry hair, 150ml volume, effect: hydration, nutrition, regeneration, gloss, softness, easy combing and smoothing -...
In the category Professional Hair Care on Alza.cz, we currently have a total of 1923 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Profesionálna vlasová kozmetika
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Professzionális hajápolás