Special Teas
Special Teas – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 394
ETS Super Fruit Collection 12 Pyramids Bio
209,-
8,708 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea Tea, Bio, British brand, a great gift, 12 pyramids of syp tea, 3 flavours - 17.42 Kč/pcs - from 8,708 Kč/1 kg
English Tea Shop Luxury Collection Union Jack 136 g, 72 pcs organic ETS72
479,-
3,522 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, gift set, 9 flavours, tea mix - 6.65 Kč/pcs - from 3,522 Kč/1 kg
English Tea Shop Luxury gift tin tea collection, 72 bags
479,-
3,522 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea 72 bags, 9 flavours, organic tea, British brand - 6.65 Kč/pcs - from 3,522 Kč/1 kg
Svorc Baked Tea Cassette 12 × 60 ml
459,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea Set - beverage concentrate, with fruit pieces, for the preparation of fruit tea
English Tea Shop Gift Collection Super Goodness Pyramids 24g, 12 pcs organic ETS12
209,-
8,708 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, gift set, 6 flavours, tea mix - 17.42 Kč/pcs - from 8,708 Kč/1 kg
English Tea Shop Gift set Wellness pyramids 24 g, 12 pcs organic ETS12
209,-
8,708 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, gift set, 6 flavours, tea mix - 17.42 Kč/pcs - from 8,708 Kč/1 kg
English Tea Shop Gift Set of Christmas Figures for the Tree 20g, 10 pcs Organic ETS10
199,-
9,950 Kč/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, gift set, 5 flavours, tea mix - 9.95 Kč/pcs - from 9,950 Kč/1 kg
English Tea Shop Wellness Tea Tin Set, 36 bags
349,-
6,463 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea organic, British brand, 36 sachets, 6 flavours - 9.69 Kč/pcs - from 6,463 Kč/1 kg
English Tea Shop Green Advent Calendar Puzzle, 48g, 25pcs, Organic, ETS25
309,-
6,180 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Advent Calendar - organic, British brand, gift set, 13 flavours, blended teas - 12.36 Kč/pcs - from 6,180 Kč/1 kg
BASILUR White Tea Assorted 40 sachets, packed
269,-
4,483 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - white, bags, tea set, Sri Lankan, weight 60 g - 6.73 Kč/pcs - from 4,483 Kč/1 kg
English Tea Shop, Green Christmas Collection 24g, 12pcs, Organic, ETS12
199,-
8,292 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, gift set, 4 flavours, mixed teas - 16.58 Kč/pcs - from 8,292 Kč/1 kg
English Tea Shop Premium Green Gift Tin 54 g, 36 pcs organic
339,-
6,278 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, gift set, 6 flavours, blended tea, 36 bags - 9.42 Kč/pcs - from 6,278 Kč/1 kg
English Tea Shop Premium Red Gift Collection 108 g, 72 pcs organic ETS72
Discounted -6 %
419,-
449,-
3,880 Kč/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, gift set, 9 flavours, tea mix, 72 bags - 5.82 Kč/pcs - from 3,880 Kč/1 kg
Svorc Baked Tea Cassette 9 × 60 ml
349,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea Set - beverage concentrate, with fruit pieces, for the preparation of fruit tea
BASILUR White Tea Peach Rose paper 100 g
159,-
1,590 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - white, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 100 g, composition calendula, Rose and Apricot - 13.25 Kč/pcs - from 1,590 Kč/1 kg
BrainMax Pure Yerba Mate Fat Burner, 500 g
219,-
438 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - mate, sprinkled, tea blend, Brazilian, weight 500 g, composition lemon grass - 438 Kč/1 kg
BrainMax Pure Yerba Mate Forest Fruit, 500 g
209,-
418 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - mate, sprinkled, tea blend, Brazilian, weight 500 g, composition of arrows - 418 Kč/1 kg
English Tea Shop Pure White Tea
89,-
2,225 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, 20 bags - 4.45 Kč/pcs - from 2,225 Kč/1 kg
Leros Warming Immunity 20 × 2 g
from
65,-
1,875 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal and rooibos, bags, tea blend, Czech, weight 40 g, composition lime, mint and ginger - from 3.25 Kč/pcs - from 1,875 Kč/1 kg
Apotheke Rooibos 20 × 1,5 g
from
42,-
1,633 Kč/kg
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - rooibos is a tasty and healthy drink prepared from the South African shrub - Aspalathus linearis - from 2.08 Kč/pcs - from 1,633 Kč/1 kg
Vilgain Yerba maté BIO con palo 500 g
179,-
358 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 358 Kč/1 kg
English Tea Shop Paper Collection White Classic Tea, 48 bags
299,-
3,051 Kč/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea organic, British brand, 48 sachets, 6 flavours - 6.23 Kč/pcs - from 3,051 Kč/1 kg
BASILUR Botanical Breeze Cooling Tea Assorted 40 sachets
229,-
3,523 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - green and white, bags, tea set, Sri Lankan, weight 65 g, composition chamomile, Lavender, mint and orange - 19.08 Kč/pcs - from 3,523 Kč/1 kg
ETS Paper Collection RED 48 Bags Bio
289,-
4,014 Kč/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea organic, British brand, 48 sachets, 6 flavours - 6.02 Kč/pcs - from 4,014 Kč/1 kg
In the category Special Teas on Alza.cz, we currently have a total of 394 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Špeciálne čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Teakülönlegességek