Mean Well HDR-100-24
889,-
Specifications
Type
Type Switching
Construction Industrial
Output characteristic
Type of current Direct
Minimum voltage 24 V
Maximum voltage 25.5 V
Maximum current 3.83 A
Maximum power 100 W
Features
Features Voltage control
Safeguards Surge protection, Short circuit protection
Output connector Screw terminal
Dimensions and weight
Width 90 mm
Height 70 mm
Depth 55 mm