MSI MAG A1000GLS PCIE5
Great price 4,369,- Save 244,-
Installment calculator 4,9%  interest from 100,- monthly
Specifications
Performance and format
Performance 1,000 W
Format ATX
ATX version 3.1
Modularity Full
Equipment
Features and functions Detachable cables, Thermal speed control, Power switch, Zero RPM mode
Efficiency
Certification 80 PLUS Gold
Connectors
Connectors ATX 24pin, CPU 8pin / 4+4pin, Floppy 4pin, Molex 4pin, PCI-E 8pin / 6+2pin, SATA 15pin, 12V-2x6 16pin
Number of EPS/CPU 4+4pin 2
Number of PCI Express 16-pin 1 pc(s)
PCI Express 8pin / 6+2pin 4pc(s)
Number of serial ATA 15-pin 11pc(s)
Number of molex HDD 4-pin 4pc(s)
Number of molex FDD 4-pin 1pc(s)
Cooling system
Fan size 135 mm
Dimensions
Width 150 mm (15 cm)
Height 86 mm (8.6 cm)
Depth 150 mm (15 cm)