Shelma
We can deliver Shelma products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?
Continue
All from 24
Shelma Cat Food Pouch 2 × Meat, 2 × Fish 12 × 85g
Amazing Deal
107,-
Save 11.89
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Food Pouch for all breeds with low with normal activity, animal protein 30%, fat 3.5%, grain-free - 10.49 Kč/100 g
Shelma without Cereal, Stewed Fillets Meat Selection 24 × 85g
Great price
211,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Food Pouch for all breeds with low with normal activity, animal protein 30%, fat 3.5%, grain-free - 10.34 Kč/100 g
Shelma Granules FM Sterile Cat Salmon 8kg
919,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Kibble for all neutered breeds with low, animal protein 72%, meat content in dry matter 25%, fat (poultry) 13%, grain-free - 115 Kč/1 kg
Shelma Granules FMSterile Cat Beef 8kg
919,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Kibble for all neutered breeds with low, animal protein 72%, meat content in dry matter 25%, fat (poultry) 13%, grain-free, without conservants and contains yucca -...
Shelma grain-free stewed fillets meat selection for cats 40 × 85g
411,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Food Pouch for all neutered breeds with low with normal activity, animal protein 10%, fat 3.5%, grain-free - 10.28 Kč/ks - from 12.09 Kč/100 g
Shelma Sterile Grain-Free Granules with fresh beef for adult cats 750g
109,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Kibble for all neutered breeds with low, animal protein 72%, meat content in dry matter 25%, fat (poultry) 13%, grain-free - 145 Kč/1 kg
Shelma GF NM cat capsule mixed fish in jelly 12 × 85 g
119,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Food Pouch for all breeds with low with normal activity - 11.67 Kč/100 g
Shelma Sterilised Grain-Free Granules with fresh salmon for adult cats 750g
109,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Kibble for all neutered breeds with low, animal protein 72%, meat content in dry matter 25%, fat (poultry) 13%, grain-free - 145 Kč/1 kg
Shelma Adult Grain-Free Granules with fresh chicken for adult cats 750g
109,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Kibble for all breeds with low with normal activity, animal protein 71%, meat content in dry matter 25%, fat (poultry) 15%, grain-free - 145 Kč/1 kg
Shelma Indoor Without Cereal Granules with Fresh Turkey for Adult Cats 750g
109,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Kibble for all breeds with low with normal activity, animal protein 60%, meat content in dry matter 25%, fat (poultry) 13%, grain-free, yeast - 145 Kč/1 kg
Shelma Junior Grain-Free Granules with fresh turkey for kittens 750g
from
115,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Kibble for Kittens for all breeds with low with normal activity, animal protein 85%, meat content in dry matter 25%, fat (poultry) 20%, grain-free - from 179 Kč/1 kg
Shelma Kitten Stewed Fillets Salmon and Turkey without Cereal 4 × 85g
from
63,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Food Pouch for all breeds with low with normal activity, fat (poultry) 5%, grain-free - from 23 Kč/100 g
Shelma Snack Grain-free Meat Sticks Trout 15g
from
44,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Treats trout and fish, for all dogs with normal activity, meat content in dry matter 10%, grain-free, free of GMOs, with antioxidants and hypoallergenic
Shelma Anti-hairball grain-free pads, chicken, blueberries 60 g
55,-
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Treats chicken, for all dogs with normal activity, animal protein 24%, fat 17.5%, grain-free, free of GMOs, with antioxidants and yeast
Shelma Snack Grain-free Meat Sticks Poultry 15g
from
44,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Treats poultry, turkey and chicken, for all dogs with normal activity, meat content in dry matter 60%, grain-free, free of GMOs, with antioxidants and hypoallergenic
Shelma GF NM pocket for cats meat mix in jelly 12 × 85 g
119,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Food Pouch for all breeds with low with normal activity - 11.67 Kč/100 g
Shelma Anti-hairball grain-free pads, chicken, blueberries 2 × 60 g
99,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Treats chicken, for all dogs with normal activity, animal protein 24%, fat 17.5%, grain-free, free of GMOs, with antioxidants and yeast - 50 Kč/g
Shelma grain-free meat sticks with poultry and turmeric 2 × 15 g
119,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Treats poultry, turkey and chicken, for all dogs with normal activity, meat content in dry matter 60%, grain-free, free of GMOs, with antioxidants and hypoallergenic -...
Shelma Beauty cell-free pads, chicken, salmon 60 g
50,-
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Treats beef, chicken and salmon, for all dogs with normal activity, animal protein 24%, fat 17.5%, grain-free, free of GMOs, with antioxidants and linseed
Shelma grain-free cat pads with chicken and turmeric 60g
50,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Treats chicken, for all dogs with normal activity
Shelma Immunity grain-free beef, blueberry 60 g
50,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Treats beef, for all dogs with normal activity, animal protein 24%, fat 17.5%, grain-free, free of GMOs, with antioxidants and yeast
Shelma grain-free cat pads with beef and blueberries 60g
55,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Treats beef, for all dogs with normal activity
Shelma FM Sterile grain-free kibble for adult cats with salmon 1,4 kg
219,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cat Kibble for all neutered breeds with low with normal activity, grain-free, free of GMOs - 156 Kč/1 kg