Reviews 27" Philips 27M1N32000VA Gaming
Interested in reviews of 27" Philips 27M1N32000VA Gaming? It got 4.2 out of 5 stars from our customers. Find specific customer reviews of 27" Philips 27M1N32000VA Gaming below. We will appreciate if you also share your experiences with 27" Philips 27M1N32000VA Gaming after purchasing.
27" Philips 27M1N32000VA Gaming - LCD Monitor
27" Philips 27M1N32000VA Gaming
Discontinued
Anonymous customerflag
Rated 05/04/2023, variant 27" Philips 27M1N32000VA Gaming
Verified purchase
very nice picture
0 ×Report
Automatic translation
Zdeněk, Bašťflag
Rated 03/04/2023, variant 27" Philips 27M1N32000VA Gaming
Verified purchase
I would choose differently next time
Nice processing
0 ×Report
Automatic translation
David, Ústí nad Labemflag
Rated 24/03/2023, variant 27" Philips 27M1N32000VA Gaming
Verified purchase - review from a price comparison website
I never believed it, but. Really the transition from a classic 75Hz monitor to 166Hz is unreal. We have replaced becoming hooked Samsung and completely different league. Very thin frames - looks smaller: -) In the package necessary cables HDMI and DP. Still, I got my own DP - just in case. After switching on, there was nothing to adjust except the sharpness - the image was "double". I commend the monitor positioning option. Monitor height, tilt can be adjusted. Or even turn it 90°. I run with RTX 3070Ti.