Reviews 27" Philips 27M1N3200ZS
Interested in reviews of 27" Philips 27M1N3200ZS? It got 4.3 out of 5 stars from our customers. Find specific customer reviews of 27" Philips 27M1N3200ZS below. We will appreciate if you also share your experiences with 27" Philips 27M1N3200ZS after purchasing.
27" Philips 27M1N3200ZS - Monitor
27" Philips 27M1N3200ZS
Discontinued
Jakub, Praha 4flag
Rated 14/01/2025, variant 27" Philips 27M1N3200ZS
Verified purchase
Monitor appearance
bad subpixel from the factory
Unstable
0 ×Report
Automatic translation
Jakub, Plzeňflag
Rated 18/12/2024, variant 27" Philips 27M1N3200ZS
Verified purchase
Top Tier on price/performance
Beautiful colours
165hz
G-Sync
0 ×Report
Automatic translation
Jindřich, Ostravaflag
Rated 10/11/2024, variant 27" Philips 27M1N3200ZS
All ok
Cannot be adjusted in height
Anonymous customerflag
Rated 12/08/2024, variant 27" Philips 27M1N3200ZS
Price
Blue light
Everything needed in the package
A good 1% of the pixels didn' t work for me in a mode other than default
Mods I don' t understand their meaning when " FPS Mod" had worse properties than the default
Image quality
Quality of workmanship
Pavel, Plzeňflag
Rated 08/06/2024, variant 27" Philips 27M1N3200ZS
Nice and flowing picture
Possibility to set the refresh frequency
Blue light
MOJE PRÁDELNA s.r.o., Bohumínflag
Rated 25/03/2024, variant 27" Philips 27M1N3200ZS
Verified purchase - review from a price comparison website
Satisfied
Kryštof, Vyškovflag
Rated 08/02/2024, variant 27" Philips 27M1N3200ZS
165 Hz
27", compared to 24" you can really tell
Possibility to connect headphones
Easy setup
G-Sync compatible, but I haven't managed to set it up yet
None
Anonymous customerflag
Rated 31/12/2023, variant 27" Philips 27M1N3200ZS